Popraskaná dlažba

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

Vyriešený

popraskaná dlažba pred Pepe centrom

07. október 2014

5ulo

cakal som, kedy sa tu takyto podnet objavi.. ta dlazba vyzera byt fakt kvalita :-/
07. október 2014

realista

Na foto sú vidieť tri kusy popraskanej dlažby.
Postup podľa sedliackeho rozumu: Je to v záruke, zhotoviteľ to vymení, iste má pre takéto prípady odložených zopár kusov s rovnakým odtieňom.

Iný postup: Je to síce v záruke, ale je otázne, či bola dlažba využívaná striktne podľa návodu na použitie. A ako je známe, používanie čohokoľvek v rozpore s návodom na používanie má za následok stratu záruky.

Pozn. Nesrandujem, na pešiu zónu existuje niečo také ako návod na použitie.
07. október 2014

cicinbrus

To je ta kvalitna betonova co sa moze rovnat zulovej, toto bude cim dalej castejsie bohuzial, teraz sa zbadaju ked setrili na niecom tak dolezitom ach porad nervy mam
07. október 2014

Micro

Len na tomto mieste je ich prasknutých minimálne 5.
07. október 2014

realista

Len aby z tej predvolebnej pýchy nebola nakoniec prevolebno-volebno-povolebná ostuda.
07. október 2014

Peter Crouch

moze to byt aj problem realizacie kedy sada podklad.

Niekde v Taliansku som videl pesiu zonu s "dvojitym povrchom" - na prvom obyc zhutnenom su volne vedene niektore siete a nad nimi je vyvyseny druhy povrch v tomto pripade betonova dlazba ukladana na kovovy rost. Ma to nesporne vyhody, ale na prvy pohlad prevazuju nevyhody.
13. október 2014

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
poškodenú dlažbou monitorujeme od júla, aby sme zistili, čo je príčinou jej praskania (dlažba je poškodená len v určitých častiach pešej zóny). Na mieste sa boli pozrieť dodávateľ dlažby a aj dodávateľ stavebných prác. Koncom októbra bude popraskaná dlažba vymenená.

ÚKaM
21. január 2015

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
predmetná popraskaná dlažba bola reklamovaná u zhotoviteľa stavby "Obnovy verejných priestorov Hlavnej ulice" s termínom odstránenia v priebehu 42. týždňa 2014. Okrem odfotenej časti bolo poškodenie dlažby zistené i na iných miestach (prevažne sa vyskytujúcich pozdĺž odvodňovacích žľabov po oboch stranách ulice).
Pri monitorovaní tejto závady sme zistili, že ide o poškodenie v miestach chodníkov, ktoré majú slúžiť pre peších a nie pre jazdu zásobovacích vozidiel a vozidiel SBS zabezpečujúcich peňažné trasankcie jednotlivých bankových subjektov nachádzajúcich sa na pešej zóne. Jednotlivé vozidlá jazdia stredom odvodňovacích žľabov a jednou stranou náprav kolies chodia po betónovej dlažbe, ktorá je menej ododlná oproti zaťaženiu, ako stredový pás vybudovaný z prírodnej dlažby - žuly.
Zhotoviteľ stavby odstránil horeuvedenú závadu výmenou popraskanej dlažby v požadovanom termíne. Zabezpečíme zároveň sprísnený dopravný režim na pešej zóne, aby sa predišlo obdobnému poškodzovaniu povrchov.

Odbor investičnej výstavby
08. apríl 2015

Miro K

Na novovybudovanej pesej zone sa zacinaju objavovat prasknute dlazby. Tieto su na strane pri Evanj. dome. Bud je to zle urobene alebo to dopadne ako v Banskej Bystrici, kde je prasknuta kazda druha dlazba, nakolko to nieje vhodny podklad na dlhodobe uzivanie... 2 miliony euro sa dobre zainvestovali...
08. apríl 2015

Miro K

Pripajam foto
08. apríl 2015

Miro K

Dalsia fotka
20. august 2015

peter

Praskajuca dlazba na novej pesej zone
nasa nova pesia zona uz ma niekolko desiatok vadnych kusov dlazby nahodne rozprestrerych po celej dlzke a sirke takze sa nejedna o mechanicke poskodenie ale ide skor o vadu materialu alebo nespravne odvedenu pracu. vhodne na reklamaciu ak sa da.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania