Rekonštrukcia chodníka pred MŠH

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

Vyriešený
meno
Matúš G 09. októbra 2014

Dobrý deň, pri rekonštrukcii chodníka by bolo vhodné spraviť chodník od priechodu pre chodcov (foto 3) aby ľudia nechodili po príjazdovej ceste na parkovisko na ul. Rybníková kde vznikajú kolízne situácie. Tým pádom chodník na foto 1 je zbytočný (bol veľmi málo využívaný). Novým chodníkom sa zabijú 2 muchy jednou ranou: bezpečnosť chodcov a prístup k cyklocentru.

13. október 2014

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za vaše postrehy a oceňujeme vašu všímavosť.
Odbor investičnej výstavby prevzal gesciu nad realizáciou chodníka od Správy kultúrnych a športových zariadení, ktorá túto investíciu iniciovala pri poslednej aktualizácii rozpočtu v septembri 2014. Zadanie investície nezahŕňalo presmerovanie chodníka, iba opravu existujúcich chodníkov a schodišťa na terasu MŠH. Dominantný, najviac využívaný prístup do predajne bude od parkoviska Relax-u (vodiči) a od Rybníkovej ulice (cyklisti). Chodník je sekundárny a zrejme ani presmerovaním nenadobudne väčší význam. Preto sme tento chodníček zúžili na 1,2 metra z pôvodných 2 metrov (jeho využívaná šírka bola kvôli prerasteným koreňom a zarastenému chodníku iba 1 meter). Predĺženie pešej trasy chodca oproti navrhovanej úprave je minimálne (približne 5 - 7 metrov).

Odbor investičnej výstavby
14. október 2014

Matúš G

Ďakujem za odpoveď. Škoda že som nevedel skôr o pripravovanej rekonštrukcii. Určite by som ju pripomienkoval a myslím si, že by ľudia s OIV mi dali za pravdu. S touto vetou sa nestotožňujem: Chodník je sekundárny a zrejme ani presmerovaním nenadobudne väčší význam. Verím tomu že by väčší význam nadobudol. Človek pôjde radšej po chodníku ako po ceste. Môžem len dúfať, že sa do budúcna chodník vybuduje. Podnet dajme za vyriešený.
10. júl 2018

Matúš G

Zázraky sa dejú aj keď tento chodník plocha budú slúžiť asi na niečo iné (stojany na bike?).

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania