Ulica Oblúková-chodník-rozkopaný

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

Vyriešený
meno
Darina 07. novembra 2021

Dobrý deň,
dnes nás čakalo pred domom takéto prekvapenie. Nikto nás neinformoval, že sa bude niečo podobné diať v priamom kontakte s naším pozemkom, že nám rozkopú chodník zrejme tak, ako to vidíme na Oblúkovej smerom od Hlín.
Nemáme informácie kto a za akým účelom nám zničil už aj tak zničený chodník a čo bude nasledovať.
Žiadam o informáciu kto a za akým účelom robí tieto výkopy robí, na koho sa obrátiť v prípade následných škôd.

08. november 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za Váš podnet. Preposlali sme ho na vybavenie na príslušný odbor. O riešení podnetu budeme informovať. Ďakujeme za porozumenie
Kto? referát technických činností dopravy

Mesto Trnava
08. november 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
rozkopávku na Oblúkovej ulici realizuje Telekom, povolenie majú vydané do 30. novembra 2021. Ak bude po tomto termíne chodník naďalej rozkopaný, žiadateľ bude vyzvaný na vykonanie nápravy.
Kto? Odbor dopravy

Mesto Trnava
08. november 2021

Darina

Ďakujem za informáciu, ale vzhľadom k tomu, že tie výkopy robia v priamom kontakte s našimi pozemkami a oploteniami, mali nás o tom informovať vopred. Minimálne by sme si ich nejako prekryli a snažili sa ich ochrániť pred poškodením a znečistením. Okrem toho, čo keby sme práve mali by naplánované nejaké rekonštrukčné práce, objednanú firmu a zrazu by sa k nám nemohli dostať, Kto by nám uhradil tie náklady?
Pred pár rokmi sa Telekom rozhodol, že na sídlisku je porucha a odstrániť ju musia v našej predzáhradke!? Ani sme nevedeli, že tam majú uložené káble. Namiesto 10 cm za plotom nám zničili niekoľko metrov našej záhrady, poškodili nájazd do garáže a chodník opravili suchým asfaltom, takže sa drobil dodnes.
Takéto zásahy do súkromia a majetku by sa mali vopred ohlasovať a nestavať nás pred hotovú vec.
01. december 2021

Darina

Dnes je 1. decembra, takto to vyzerá priamo pred naším domom a pokračuje smerom k Bučianskej!
01. december 2021

Darina

A okrem toho, keď už sme si mysleli, že stačí mega jama priamo pred naším vchodom, tak nestačí, pokračovali o pár metrov ďalej so zbíjačkou a naša obývačka dopadla takto!!!
Kto nám uhradí tieto škody?
01. december 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
situáciu preveríme na odbore dopravy.
Kto? odbor dopravy

Mesto Trnava
02. december 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
termín ukončenia rozkopávky na Oblúkovej ulici sa bude predlžovať do 22.12.2021.
Kto? referát technických činností dopravy

Mesto Trnava
02. december 2021

Darina

Dobrý deň, prepáčte, ale začínam pochybovať o kompetentnosti kompetentných, ktorí niečo v takomto veľkom rozsahu povolili začať tak neskoro na jeseň. Príďte sa pozrieť, ako to vyzerá (nielen) pred naším domom, každých pár metrov diera, kopy blata, ktoré dážď zmýva každým smerom. Kým sa dostaneme domov, sme samé blato, aj napriek trom rohožkám (ktoré už budú na vyhodenie) sa ten bordel nosí dovnútra, keďže v novembri prší a v decembri bude aj snežiť. Všetci sa v decembri chystajú na sviatky, zútulňujú si bývanie, my trikrát denne umývame schody, znášame hluk a bordel pred domom. A už nám praskajú aj steny od zbíjačiek!!!
Ja by som poprosila nejaký konkrétny telefonický kontakt, kde si môžem odkonzultovať moje výhrady a nárokovať si náhradu spôsobených škôd.
Pridala by som aj fotky, ale už ozaj nemám chuť tretíkrát dnes zapadnúť do blata.
02. december 2021

Darina

aspoň výhľad z okna
15. december 2021

Darina

v ulici máme stále neporiadok, ked napadol sneh, po Jadernej bol problém prejsť tak pešo, ako aj autom. Chodníky zatarasené a neodhrnuté a cesta, ktorú museli používať aj chodci, namrznutá a neodhrnutá ani tretí deň, keď už nesnežilo. Dnes ľad vďaka otepleniu zmizol, ale stále je neporiadok na ceste aj na chodníku. Žiadam o nápravu.
15. december 2021

Darina

Keďže ste mi dodnes neposkytli kontakt na zhotoviteľa, musím sa aj s týmto obrátiť na mesto, kto rozhodol, že nám vyrastie takáto záhradná dekorácia uprostred chodníka?! prečo sa nik nepýtal, kam to umiestniť, aby to takto nezavadzalo? Určite sa tomu dalo nájsť aj lepšie miesto!
24. január 2022

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
situáciu preveríme.
Kto? Telekom Slovakia

Telekom Slovakia
24. január 2022

Darina

Smiem sa opýtať, ako vyriešený?!!!
Tá búdka tam straší uprostred chodníka dodnes a keďže to aj zabetónovali, tak aj bude strašiť navždy. Chodníky sú nedokončené dodnes. Bordel po sebe neupratali. A mesto sa tiež spoľahlo na majiteľov priľahlých domov. Čistiace autíčko, ktoré voľakedy aspoň zhruba očistilo cestu a chodníky tadiaľto nešlo už mesiace. Na všetko je výhovorka, nie sú kapacity, lebo Covid?!! A my? My musíme mať kapacity? A trpezlivosť a nervy?
Prečo? Aby súkromná spoločnosť mohla zarábať? Keď si konečne dokončia všetko, čo v okolí majú, dúfam, že zasponzorujú kompletnú obnovu chodníkov, a nie len záplaty suchým asfaltom, ktorý sa drobí už pri pohľade, nie to pri používaní!
Nepokladám môj podnet, či skôr podnety, keďže sa problémy časom len nabaľovali, vôbec za doriešený.
31. január 2022

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
na časti Oblúkovej je spravený betónový poklad, finálna povrchová úprava z asfalotbetónu bude spravená v prípade vhodných klimatických podmienok.
Kto? Telekom

Telekom
29. marec 2022

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
Telekom dal chodník do pôvodného stavu, ospravedlňujeme sa za nepohodlie.
Kto? Telekom

Telekom

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania