Priechod pre chodcov na ulici T.Vansovej

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

Vyriešený
meno
Dominika 18. októbra 2014

Chcela by som sa spýtať, či by sa niečo nedalo urobiť s týmto priechodom na ulici T. Vansovej. Ráno odprevádzam syna prváčika do školy a takmer každým deň sme svedkami neohľaduplnosti vodičov. A ak sa zázrakom stane že v jednom pruhu nás auto pustí, v druhom pruhu nás div že nezrazí. Táto cesta je (najmä) ráno veľmi frekventovaná, autá sa rútia obomi smermi a vychádzajú aj z Kalinčiakovej a šoféri absolútne nerešpektujú práva chodcov!...Snažila som sa tento stav riešiť a obrátila som sa na MsP, či by nedokázali zabezpečiť hliadku-aspoň v ranných hodinách. Odpovedali, že nie je v ich silách zabezpečiť toľko hliadok, ale že občas prídu. Od 3. septembra tu boli jeden (!) krát. Písala som na mestský úrad, prišla jedna odpoveď-nie je to v ich kompetencii, ale moj podnet prepošlú na odbor dopravy. Od spomínaného 3. septembra sa neozval nikto. Takže sa pýtam, naozaj nie je žiadne riešenie??

19. október 2014

5ulo

Samozrejme, ze riesenie existuje - je potrebne na tomto prechode zabezpecit urcity pocet kolizii medzi chodcami a motorovymi vozidlami.. Takto sa dnes veci deju.. na nic sa nesaha kym to niekomu neublizi.. a aj potom je otazne, ci sa nieco spravi - vid derava lavka pri zeleznicnej stanici.. zjavna sa caka, kym sa pod niekym neprepadne asfalt.
19. október 2014

Flego

Systém funguje asi takto https://www.odkazprestarostu.sk/trnava/podnety/918/parkovanie-na-chodniku-pod-vuje Viac než tri roky poukazoval zadávateľ podnetu na nebezpečný priestor a stále nič. Až tam nakoniec zrazilo staršiu paniu a potom to zrazu išlo.
19. október 2014

Prengo

Priamo v zákrute na Beethovenovej, blízko výjazdu zo Zelenej ulice ( pri pivárni, tuším sa to volá Bikros či ako) sústavne parkuje pred rodinnym domom auto spolovice v ceste, spolovice na chodníku.
úsek je neprehľadný, na opačnej strane cesty je pevný murovaný plot. stačí málo, aby sa tam niečo stalo, ale to auto tam takto stáva bez postihu roky.
vám dajú na sídlisku papuču za pol kolesa na trávniku, a toto nikomu nekole oči?
21. október 2014

lssTT

je to na kočku veru. ale top je podľa mňa dopravný inšpektorát na družbe. plus je tam škôlka a UCM. o poliklinike, sociálke, daňovom a neviem ešte čom všetkom ani písať nebudem.
ak vás už nebavia akčné hry, príďte v stredu na ulicu V jame. budete isto ohrození ako vodič, tak aj ako chodec.
28. október 2014

Ferdiš Muchotrávka

To je teda vyhovorka, ze vraj nie je dost hliadok! Hlavne, ze niekde musia byt na jednom prechode az 2 policajtky. Rano na Halenarskej pri skole - pravidelne 3 policajtky, uplne by stacila 1. Lenze to maju blizko a okrem toho sama byt nemoze, lebo by nemala s kym klebetit.
28. október 2014

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
nie je možné vybaviť všetky priechody pre chodcov svetelnou signalizáciou.
Pre bezpečnejší prechod cez cestu môžete využiť svetelne riadený priechod, ktorý sa nachádza v blízkosti spomínaného priechodu v podnete.

Odbor dopravy a komunálnych služieb
16. február 2015

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
pri obnove vodorovného dopravného značenia na území mesta zrealizujeme priechod zvýraznenou farbou a osadíme zväčšený formát zvislého DZ.

Odbor dopravy a komunálnych služieb
03. máj 2015

Matúš G

Priechod bol zvýraznený, chýba už len osadiť zväčšený formát zvislého DZ a vyrovnať ho.
15. júl 2015

Matúš G

Stále chýba zväčšený formát DZ a treba tú značku vyrovnať.
20. júl 2015

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
osadenie zvislých DZ zrealizujeme v priebehu 30. K. T. 2015

Odbor dopravy a komunálnych služieb
29. júl 2015

Matúš G

Vybavené.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania