Kamenná cesta-chodník-bariéra na chodníku

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

Uzavretý
meno
Štefan Felčír 22. marca 2022

Dobrý deň.
Viem že to je odvážna otázka, ale rád by som sa spýtal či možno bicyklom chodiť po lesoparku v kamenáči. Mám návrh, pre usmernenie pohybujúcich sa osób možnosť osadenia označenia? Ďakujem.

22. marec 2022

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za Váš podnet. Preposlali sme ho na riešenie na odbor dopravy. O riešení podnetu budeme informovať. Ďakujeme za porozumenie.
Kto? Odbor dopravy

Mesto Trnava
23. marec 2022

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
jazda bicyklom je upravená v § 55 Zákona č. 8/2009 z. z. o cestnej premávke v znení neskorších predpisov, v ods. 1 sa okrem iného hovorí, že na bicykli sa jazdí predovšetkým po cestičke pre cyklistov, kde cestička pre cyklistov nie je alebo nie je zjazdná, jazdí sa pri pravom okraji vozovky. Konkrétne v lesoparku v „Kamenáči“ je spoločná cestička pre chodcov a cyklistov, ktorá je riadne označená zvislým dopravným značením 222 „foto v prílohe“. Ods. 6 vyššie uvedeného § okrem iného hovorí, že ak je zriadená cestička pre chodcov a cyklistov označená príslušnou dopravnou značkou, cyklista nesmie ohroziť chodca. Uvedený §, okrem iného stanovuje podmienky jazdy na bicykli na lesnej a poľnej ceste, pravom okraji vozovky, resp. po pravej krajnici a chodníku.
Kto? Odbor dopravy

Mesto Trnava
23. marec 2022

Občan

Lesopark je súkromným majetkom pokiaľ zatiaľ viem.... Či?
23. marec 2022

Micro

Bola pravdepodobne myslená cestička stredom lesoparku, ktorú používajú aj cyklisti a nie je značená dopravnými značkami. Lesopark je súkromný, no cestička je v majetku mesta.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania