Fajčenie na Vianočných trhoch

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

Vyriešený
meno
Mária 01. decembra 2014

Chcela by som Vás poprosiť o informáciu, či je alebo nie je nejak regulované fajčenie na Vianočných trhoch - konkrétne pod stanmi. Fajčenie pod stanmi sa tam dosť rozmohlo a je to veľmi nepríjemné.
Ak to je dovolené, tak v poriadku, nebudem tam stávať ja, ale ak to dovolené nie je, dali by sa tam prosím osadiť dostatočne veľké označenia "Zákaz fajčiť", aby si to fajčiari všimli a nemuseli sa vyhovárať, že to nevedeli.

01. december 2014

Janka M.

Prikláňam sa k tomuto názoru. Dúfam, že to kompetentní stihnú do konca vianočných trhov :-)
01. december 2014

majka

v prípade obmedzenia fajčenia na vianočných trhoch, by bolo dobré vytvoriť v priestoroch trhov aj fajčiarku zónu – kútik, aby nedošlo k diskriminácii tejto skupiny obyvateľov :)
02. december 2014

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
pripájame stanovisko organizátora - spoločnosti MediaFlash:
Na základe podnetov návštevníkov vianočných trhov bude najneskôr v stredu 3. 12. vytvorená nefajčiarska zóna pod krytými prístreškami (pagodami), ktoré sú umiestnené na Trojičnom námestí pred Domom kultúry s výhľadom na pódium (prístrešky v pozadí na fotografii). Táto zóna bude riadne označená nálepkami so zákazom fajčenia.

ÚKaM
02. december 2014

Ľubomír

vzhľadom na to, že sa jedná o verejný priestor a fajčenie nie je riešené nijakým ZN, ma nikto neprinúti nefajčiť pod stanom...!!!
02. december 2014

Lubomira

Presne tak Lubomir!! len im to natri, zakon treba dodrzovat, ci je alebo nie je proti zdravemu rozumu, alebo dobremu vkusu :) a nedas viac tych vykricnikov? :) aby kazdy vedel, ze zakon je naozaj na tvojej strane. Dobru chut vsetkym.
03. december 2014

5ulo

Milujem "masovky", kde sa polahky prepaluju bundy a v teple domova nachadzaju spaky dovezene v kapucniach.
03. december 2014

Jozef A

Pán Ľubomír, zdravý rozum by mi hovoril, aby som nefajčil tam, kde ľudia jedia. Na to predsa nepotrebujem nijaké nariadenia, vy áno? A čo tak ohľaduplnosť? Ani to nič nehovorí?
03. december 2014

5ulo

Stojím tu, fajčí sa veselo ďalej aj napriek 4 upozorneniam na každej stene v každom stane. Za upozornenie mi hrozila bitka a castovanie novými menami z vybraného slovníka vulgarnosti. Fajčiari, preco ste takí arogantní? (česť výnimkám)
03. december 2014

Ľubomír

Jozef A. neuveríte, ale sú aj ľudia, ktorým nevadí fajčenie pri jedení. :)
nabudúce s dútnikom, možno som to ja :P
03. december 2014

Jozef A

Ľubomír: Verím tomu. Sám som kedysi fajčil. Možno ale ide skôr o to, či to nevadí okolostojacim, alebo okolosediacim. Určite viete o čom hovorím, ak nie, tak mi je ľúto. Keby všetci robili to, čo sa im páči a nedbali na okolie, tak by to asi nedopadlo dobre, alebo sa mýlim?
03. december 2014

5ulo

fajcenie prirovnam k hlasnej hudbe. Pacilo by sa vam stat na zastavke, alebo zut svoje oblubene papanicko keby pri vas niekto pustil na plne gule hudbu, ktoru najviac nenavidite? Ano, su ludia, ktorym sa ta hudba pacit bude, ale vam nie, lebo tu hudbu 1. nemate radi, 2. je tak extremne neprijemne hlasna, ze vam to trha usi. Su ludia, ktorym pri kazdom odhryznuti jedlo znechuti aj dusok cigaretoveho dymu. Tu nejde o obmedzovanie jednotlivca, ale skupiny. Su to zabomysie vojny fajciar/nefajciar, apple/android, windows/linux, potrat/nepotrat, biela/cierna... nikdy uplne neskoncia, no vzdy tieto vojny (aj ked docasne) ukonci kompromis, ohladuplnost jednotlivych skupin.
03. december 2014

majka

Treba mať stany - zony pre nefajcirov ako aj pre fajcirov
03. december 2014

majka

Tak aby si každý našiel co potrebuje
03. december 2014

Jozef A

Majka - áno, zóny pre fajčiarov a nefajčiarov nie sú zlý nápad, ale myslím si, že tých 10 minút, kým sa fajčiar naje, ho nezabije, ak to bude bez cigarety. Takže sa to dá riešiť aj tak, že jednoducho celoplošný zákaz fajčenia a hotovo - ak nie sú vyhradené zóny pre fajčiarov a nefajčiarov /podľa odpovede ÚKaM by mali byť/. Ale myslím si, že nietkorí ľudia jednoducho logické argumenty nepochopia, alebo nechcú pochopiť, lebo JA JA JA a nikdy inak.
03. december 2014

majka

Jozef - 10 min jedlo ? Malo by sa jest pomalu, k tomu daco do poharika, venku prsi , a ste partia....treba mať miesta pre obi dve skupiny a hlavne byt tolerantný!
03. december 2014

Jozef A

Pani Majka, prečítajte si prosím ešte raz, čo som napísal. Kľudne, pomaly, aj si dajte dačo do pohárika, a premýšľajte. O tej tolerantnosti by sme mohli rozprávať dlho. Ale ako som už napísal, niektorí jedinci nechápu, lebo nechcú pochopiť. A väčšina sa opäť môže prispôsobovať menšine.
03. december 2014

majka

Jozef - nebojte citala som v klude a dokonca s porozumenim. A ked si precitate moje prispevky tak je tam jedine - aby mala kazda skupinka svoj priestor pod stanmi a kazdy at navstivi sekciu ktorá sa mu paci...nic viac nic menej ...a byt tolerantný bolo myslene obecne, nie smerom k vám...
04. december 2014

lubaatko

ak som to správne pochopila, stánky pri ROHčku (na obrázku) budú nefajčiarske. Stánky sú ale aj pred divadlom, kde fajčenie nie je zakázané, takže nevidím problém. Keep Calm and Enjoy Christmas
04. december 2014

5ulo

lubaatko, oni nebudu, oni uz su. Cedulky tam su vycapene, ale nedodrziavaju sa. Takze ziadna zmena. Vsetko po starom
04. december 2014

Palcino Čavojský

Jozef, jeden fajčiar sa tam zdrží 10 min. a viac ich tam nebude? hovorí sa tu len o Vás?
04. december 2014

Jozef A

to Palino Čavojský - aby neprišlo k omylu, ja som proti fajčeniu pod prístreškami, fajčiara nezabije 10 minút nefajčenia
04. december 2014

Palcino Čavojský

tak pardon, zle som Vás pochopil..
04. december 2014

Janka M.

dnes to tam vyzeralo v pohodičke. Pri ROH som neviedela fajčiarov. Ono to chcelo možno ešte chvíľku, kým fajčiari zistili, že huliť môžu v stanoch bližšie pri divadle.
04. december 2014

Jozef A

to Janka M - Kto môže tomuto dať mínus, nechápem. Tiež som tam dnes bol a vyzeralo to naozaj v poriadku.
05. december 2014

Janka M

Podnet je už uzavretý ako "vyriešený". Myslím, že právom. Dodržiavanie zákazu je potom na ľuďoch prípadne na "mužoch zákona" :-)

každopádne: Veľké ĎAKUJEM pani Márii za skvelý podnet a tiež veľké ĎAKUJEM organizátorom, ktorí tak rýchlo zareagovali.
Spoločne ste prispeli k spríjemneniu Vianočných trhov pre mnoho ľudí, ktorí ani netušia, že ste k tomu dopomohli práve vy.
05. december 2014

Eduard Brodnan

Ja som fajciar a myslim ze je dobre takto vyhradit miesto pre nefajciarov, lebo sa potom naozaj zbytocne rozculuju. Je pravda aj to , ze pri jedeni nikto nefajci a niekomu to naozaj vadi, ale ako chcu riesit to ze tam budu stat ludia s poharikmi v ruke a nepustia tam dalsich ktori by sa chceli najest? A rad by som poprosil organizatorov ci by nebolo mozne pod stany nainstalovat plynove ohrievace, vsimol som si ze takto urobene stany maju aj vo Viedni aj v Prahe. Ja napriklad nejedavam na trhoch nic lebo kym to zaplatim a zoberiem si to do ruky uz je to studene. To si rovno mozem kupit zmrzlinu. Ale ide o to ze by tam bolo aj komfortnejsie. Treba nad tym porozmyslat.
17. december 2015

5ulo

Fajcenie na vianocnych trhoch
Bude aj tento rok zakaz fajcenia pod pristreskami, kde sa mlaska a popija tak, ako minuly rok? Dost sa tam dnes vyhulovalo.. a fajciari do mna.. mozte ma kamenovat :)
(foto pozicane z trnava-live.sk)

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania