Ulica gen. Goliána-strom-invazívna rastlina

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

V riešení

Poprosil by som vás odstrániť/ nahradiť stromy brezy inými druhmi stromu alebo ich odstrániť v okolí ulice Generala Goliana kvôli alergickým reakciám ľudí v okolí počas letných mesiacov. Ďakujem.

02. máj 2022

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za Váš podnet. Preposlali sme ho na vybavenie na príslušný odbor. O riešení podnetu budeme informovať. Ďakujeme za porozumenie
Kto? referát správy zelene

Mesto Trnava
22. jún 2022

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
brezy nepatria medzi invazívne rastliny a nie je možné dostať povolenie na výrub na všetky brezy na Golianovej ulici. Brezy sú napadnuté bakteriózou a postupne v meste odumierajú, nakoľko nie je účinná žiadna ochrana. Preto sme postupne dosadili stromy iných druhov , ktoré budú dorastať pri postupnom výpadku briez.
Kto? referát správy zelene

Mesto Trnava

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania