Ulica Hlavná-Verejné služby-iné

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

Vyriešený
meno
Matúš 09. mája 2022

Dobrý deň,
Rád by som sa opýtal na Bolt kolobežky - kedy sa opäť plánujú spustiť do prevádzky v Trnave, nakoľko okolité mestá ako napr.Nitra nimi už disponujú. Popr.na koho sa dá obrátiť s touto požiadavkou.
Dakujem

09. máj 2022

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
váš podnet sme poslali prevádzkovateľovi služby, budeme vás informovať.
Kto? Bolt

Bolt
09. máj 2022

Šéfe

Kolobežky OK,
90% obsluha kolobežky - katastrofa, katastrofa ,katastrofa
ak sa dá radšej zakázať všade =)) pokiaľ podmienky na našich cestách a chodníkoch sú biedne
10. máj 2022

Občan

Vôbec to sem nepúšťat..... Jazdia na tom hoci jako.... Pri týchto nových pravidiel cestnej premávky sodomakomora.... Vinník bude len ten druhy nie kolobežkar..
11. máj 2022

Daniel -

Nezabudnite potom ísť na pešiu zónu. Síce tam je to zakázané, ale to vôbec nevadí, nakoľko označenie je len malý terčík z jednej strany pešej zóny. Iné štáty zakázali, alebo obmedzili rýchlosť kolobežkám z dôvodu bezpečnosti, my presný opak.
11. máj 2022

Matúš

Nechcel som reagovat, ale nedá mi to. Už sa konečne uvedomte všetci s vašimi komentármi hatejucimi alternatívnu dopravu.
Už ma nebaví pocuvat ako všetkých hádžete do jedného koša. To, že sa nájde 1 hlupák na kolobežke zo 100, je rovnaké ako hlupak vodič automobilu, hlupak bicyklista, hlupak chodec. Kolobežky využíva XY ľudí rozumným sposobom s rešpektovaním cestnej premávky.
Toto ma uľahčiť život ľuďom, aby sa nemuseli trepat všade autom a pomôcť im pri rýchlom presune. To, že sa nájdu ľudia, ktorí to zneužívajú a nerešpektujú pravidlá - tak to je v ľuďoch a nie v kolobežkách. A dalo by sa povedať, že to je vo výchove detí, keďže veľakrat som si aj ja všimol bezhlavu jazdu deti - čiže to je apel potom na rodičov... Opäť - problém nie je kolobežka..
13. máj 2022

Matúš G

Bolt je tu.
https://www.trnavskyhlas.sk/c/32863-zelene-kolobezky-sa-uz-o-par-dni-vratia-do-ulic-trnavy,-piestan-aj-hlohovca/
Overenie stavu podnetu - podnet bol vyriešený
13. máj 2022

Ján

Poviem to takto: Na Slovensku hlavne v tejto dobe veľmi chýba dopravná výchova. Teraz sa tomu školy venujú len 1 deň v roku, iba teoreticky a aj tak to veľa deciek odignoruje. Chodí sa na dopravné ihriská, kde sa deti učia len z pohľadu šoféra a niekedy chodca, takže nevedia ako sa majú správať keď sú na bicykli či kolobežke. Nejdú sa prejsť po meste, nevidia skutočné ulice a učiteľ im nevysvetlí reálne situácie. Ľady sa snáď postupne začnú hýbať, veď mesto má teraz v pláne začať s Cyklovodičákom pre žiakov, ktorý dostanú po absolvovaní niekoľkohodinového kurzu a s poskytnutím bicyklov pre školy. Bude to ešte niekoľko rokov trvať, kým sa tieto zmeny rozšíria všade.
Teraz pri veľkom množstve ľudí funguje len "zážitkové vzdelávanie". Dnes som napríklad išiel po cyklochodníku, na druhej strane dvaja kolobežkári idúci tak 20km/h po bežnom chodníku, cez prechody bez spomalenia, ešte šťastie že nikto nevychádzal z dverí domov alebo z dvora. Mladí chalani, nemal ich kto naučiť, ako sa správať na cestách - nie každý má rodičov, ktorí vlastnia autoškolu.
13. máj 2022

Šéfe

Presne, súhlas ...
ako je môj prvý príspevok - kolobežky Ok, problém obsluha .
A nie že 1 zo sto ale 1 zo sto dodrží čo treba. Čiže asi aj slabé kontroly dodržiavania všeobecne rôznych predpisov? Človek nechce byť zlý...ale ako niečo dosiahnuť aby sa to rešpektovalo, dodržiavalo?

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania