Ulica Staničná-trávnatá plocha-nepokosená

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

V riešení

neuvažovalo mesto o realizácii mestských lúk. Menej kosenia, viac chladu v lete, menej vysychania .....a navyše sú krásne

09. máj 2022

5ulo

https://www.trnavskyhlas.sk/c/32728-v-trnave-vzniknu-kvitnuce-luky-najvacsia-bude-na-hlbokej-pod-hradbami/ Rátajte ale s tým, že sa potom objaví podnet opačného charakteru, ako bolo pár rokov dozadu (myslím) na J. Slottu, kde sa mamičky sťažovali, že sa im deti strácajú v tráve.
10. máj 2022

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň
ďakujeme za podnet, posielame na vyjadrenie na referát zelene.
Kto? referát zelene

Mesto Trnava
10. máj 2022

Ján

Tento návrh sa mi páči, na veľkom množstve trávnatých plôch v meste by to bolo fajn. Nemyslím všetky, napr. také venčoviská, tesná blízkosť chodníkov alebo plac pri ihriskách či vo vnútroblokoch kde sa hrajú decká by sa kosili normálne, ale plochy takpovediac "na okrasu" (bez praktického využitia) by na mestské lúky boli ideálne. Divíme sa že ubúdajú včely a iný užitočný hmyz a chceme zároveň všade mať golfový trávnik. Takú lúku netreba polievať lebo udržuje vlhkosť, netreba tak často kosiť (niekedy vôbec), netreba dodávať živiny hnojením, cez leto chladí, poskytuje úkryt hmyzu, kvety plochu ozvláštňujú... Čiže ušetria peniaze, objektívne sú prospešnejšie, subjektívne krajšie (zo skúsenosti - minulý rok som po ceste do školy na bicykli jazdil okolo krásne rozkvitnutých vlčích makov, bolo to príjemné, škoda že ich po týždni pokosili). Jasné, nedá sa vyhovieť v tomto každému, ľudia budú brblať že sa nekosí, ale je to krok správnym smerom.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania