Ulica Juraja Slottu-vodorovná značka-chýbajúca

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

Uzavretý

Najskor chcem podakovat za upravu krikov v zakrute na aktualny stav. Zakruta, vlastne krizovatka je ovela bezpecnejsia spolu so zona 30. Navrhujem vyznacit jazdne pruhy a zaroven okraj cesty v zakrute kvoli vjazdom na lokotku s kupaliskom a parkovisko v zakrute. Dovodom je, ze vodici rezu zakrutu smerom do sidliska. Mozno aj nechtiac, lebo nie je jasna hranica medzi vjazdom a cestou. Zvykne byt zvyseny pohyb nielen aut ale aj osob pocas zapasov. Dakujem.

10. jún 2022

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za Váš podnet. Preposlali sme ho na vybavenie na príslušný odbor. O riešení podnetu budeme informovať. Ďakujeme za porozumenie
Kto? Odbor dopravy

Mesto Trnava
06. september 2022

Lubo

Nemusi to byt ako na Hajdoczyho, ale cca takto by si to ziadalo.
06. december 2022

Lubo

5 mesiacov aspon na odpoved by mohlo stacit.
07. február 2023

Lubo

Overenie stavu podnetu - podnet zatiaľ nebol vyriešený.
22. marec 2023

Lubo

Overenie stavu podnetu - podnet zatiaľ nebol vyriešený. Aktualne sa striekaju parkovacie miesta, dokonca aj priechod po takmer 5.rokoch. Nemohlo by sa zaroven teda aj zrealizovat aj toto miesto ?
22. apríl 2023

Lubo

300 dni od zadania podnetu.
01. jún 2023

Lubo

Presne tak je potrebne okraje vyznacit ako dnes na A.Zarnova/Zahradnicka. Aby zakrutu nerezaˇl Podnet bude mat 1. vyrocie neriesenia. Opravte si status V rieseni na Nerieseny. Bezobsazne informacie, ze podnet bude niekam presunuty
02. jún 2023

Lubo

Overenie stavu podnetu - podnet nebol vyriešený. Gratulujem, uz to bude rok, co bol podnet preposlany, akoze, na riesenie a odvtedy nebola zaznamenana ziadna aktivita. Nekomunikaciou sa zbytocne pripravujete o podporu. Prikladam fotky pre inspiraciu. Jedna je spred nemocnice a druha je tiez z Trnavy
11. jún 2023

Lubo

365 dni bez odozvy. Overenie stavu podnetu - podnet zatiaľ nebol vyriešený
19. jún 2023

Lubo

Ziadam OPS o znova zaslanie na samospravu. Overenie stavu podnetu - podnet zatiaľ nebol vyriešený
18. august 2023

Lubo

Overenie stavu podnetu - podnet zatiaľ nebol vyriešený. Clementiska uz je poriesena. A ako teda s touto vytazenou zakrutou, ktoru stale rezu ako pride ? Co brani vedeniu mesta aspon tento exponovany usek vyznacit ? Nech je “rezacom” jasne, ze maju vacsi priestor a podvedome sa nevyhybali akoze vjazdu k ihriskam, detskemu ihrisku, tenisovym kurtom, krcme, parkovisku ci kupalisku.
21. august 2023

Lubo

Overenie stavu podnetu - podnet zatiaľ nebol vyriešený. Ak by nahodou branila vyrieseniu predstavivost (dalo sa aj lepsie).
12. september 2023

Lubo

Na Tekela bola poziadavka na vyznacenie ciary zrealizovana “uz” do 3 mesiacov, na Slottu caka odbobna poziadavka 15 mesiacov. Preco ?
20. december 2023

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň.
Nie je potrebné na každej ceste vyznačovať plnú, resp. prerušovanú stredovú a okrajovú čiaru, v križovatke sa stredová čiara nevyznačuje, platí § 9 ods. 1 zákona 8/2009 o cestnej premávke v znení neskorších predpisov, že vodič je povinný na vozovke alebo v jazdnom pruhu jazdiť vpravo pri pravom okraji vozovky.
Kto? odbor dopravy

Mesto Trnava
20. december 2023

Lubo

Vidno ze tadial nejazdite. V krizovatke nie je zrejme, kde je cesta a kde vyjazdy z Lokotky alebo aj B pakoviska. Aj preto je zakruta rezana. Takto som prisliel “len” spatne.a kedze typek usiel a ECV na dodavke boli z osobaku(!) poistovana ma poslala doprec a uhrada bola v plnej vyske, kedze havarijna mala spoluucast. Slottu je najhustejsie obyvana zona v TT aj v ramci Druzby. Preto prave tato krizovatka potrebuje vyznacit. Aj ked len vonkajsie okraje. Pri par rodinnych domoch vytvarate TOP krizovatky a na zonu zahustenu Slottu vobec nedbate. Zvlast po uazatvoreni vyjazdu smer na Tekela tadial jazdia “vsetci” aj z Lokotky, aj kupaliska atd., aj skolky aj sidlisko Tekela ale my na Slottu s 1 vyjazdom nemame na vyber. Nikdy som nepochopil tuto Vasu zbytocnu rezistenciu.
02. január 2024

Lubo

Ale panstvo, na Tekela to islo a tu nie ???!!! Vid. foto. Nie su Vam trapne Vase stanoviska, ktore si nasledne sami negujete ? Navyse tento podnet bol zadany skor o 10 mesiacov a fakt na Tekela nebola taka akutna ako tato v neprehladnej krizovatke. Ziadam zverejnit rozhodnutie DI - k rieseniu na Tekela - schvalenie - k rieseniu na Slottu - zamietnutie. V opacnom pripade taketo tahy vzbudzujuju otazky a podozrenia, ze si niekto vybavil, bol uprednostneny. Podonne doteraz ste nevysvetlili uprednostnenie riesenia zrkadla na Merkure, kde ste uplne identicky odignorovali davno zadany podnet “o kusok vedla”. K rovnakemu miestu na vyznacenie zakruty bola zadana poziadavka na podatelni dna 14.11.23. 30 dni uz uplynulo, 60 uplynie uz coskoro…
02. január 2024

Lubo

Overenie stavu podnetu - podnet zatiaľ nebol vyriešený
07. január 2024

Lubo

Odkaz na vedenie mesta: Viete poskytnut informacie na zaklade akych odbornych podkladov bolo realizovane vodorovne znacenie v obycajnej prehladnej zakrute na Tekela a preco nie na neprehladnej krizovatke bez vyznacenej krajnice a rovnako bez stredovej ale prerusovanej ciary na Slottu pri Lokotke ? Situacia: Mame prehladnu zakrutu na Tekela, v ktorej mesto rozhodlo, ze bolo domalovane vodorovne znacenie. A potom mame nevyznacenu krizovatku na Slottu, kde si toto situacia ziada, kedze tu vodici nevedia, kde je krajnica a aj preto tuto zakrutu spravidla rezu smerom od V. Clementisa v dosledku coho vznikaju kolizne situacie, aj s nasledkom nehody (osobna skusenost). Na Tekela sa jedna(lo) o ciste ignorovanie dopravnych predpisov, na Slottu je za trvajuci stav zodpovedne mesto, lebo o tom vie uz viac ako rok a poziadavku ignoruje. Este pockam na vyjadrenie/potvrdenie stanoviska mesta pisomnou formou na ziadost z podatelne a posuvam na DI. Mam podat zarovem aj tuto poziadavku na podatelnu ? Vopred dakujem za odpoved.
14. február 2024

Lubo

Dna 7.2.24 prednesene aj na VMC Vychod. 14.11.23 zadane aj ako poziadavka na podatelni. Mesto reagovalo az 1,5 roka od zadania na OPS. Tiez potrebovalo na to viac ako 30 dni od zadania poziadavky na podatelni a poziadavku nepochopitelne zamietlo. Na rozdiel od nedavnej a uz zrealizovanej takmer identickej ale nie vobec nutnej poziadavky na Tekela vzhladom na toto miesto.
25. marec 2024

Lubo

Dalsi priklad. Takto a prerusovane. Hadam uz kazdemu je jasne. Vopred vdaka za kooperaciu. Snad na aprilovom stretnuti VMC bude vyargumentovane zamietnutie riesenia bezpecnosti v doprave, ked na minimalne 2och miestach toto riesenie bolo zrealizovane, kde neriesilo akutne bezpecnost. Ziadam OPS o znovazaslanie na samospravu, tak ako sa to bezne pouziva v mestskych castiach Bratislavy.
25. marec 2024

Lubo

OPS, nejako Vam neprechadzaju obrazky…
25. marec 2024

Lubo

3. pokus - upload
27. marec 2024

Lubo

@mesto Trnava, 1., uz takto vyznacenu zakrutu, podla Vas krizovatku, v Trnave mame, vid. obr. zo statusu pana primatora, ktory bol v case Vasej odpovede prilozeny v komente 2., Ako som uz uviedol, vyznacili ste plnu ciaru v prehladnej zakrute, v ktorej riziko kolizie je velmi nizke. Podla coho mesto urobi zaver, ze nevyjde v ustrety rezidentovi, ktory upozorni (upozornuje) na nebezpecne miesto v doprave, dolozi poistnou udalostou a aj ini potvrdia, ze je to rizikove miesto ? Musi to byt zaujem poslanca, znameho alebo ako sa priorituzuje ? Lebo napr. pri dorabani parkovacich miest nam vo dvore nevratili/nerozsirili cestu tak, ako v zvysnych 2 dvoroch a zda sa, ze len preto, ze niekomu (poslancovi?) vadilo toto pozdlzne parkovanie… .

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania