Andreja Hlinku-chodník-bariéra na chodníku

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

Uzavretý

Aký macher navrhoval cyklochodník v tejto lokalite? Človek, aby s autom vchádzal do rušnej križovatky a ešte k tomu aj cez chodník? Autá vychádzajúce z garáže ešte k tomu cúvajú na cyklochodník! Nebolo by jednoduchšie, aby autá vychádzali na ulicu Andreja Hlinku? Čaká sa, kým sa niečo nestane??

29. jún 2022

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
podnet z ul. A. Hlinku posielame na posúdenie odborným pracovníkom mesta, o riešení Vás budeme informovať.
Kto? odbor dopravy

Mesto Trnava
29. jún 2022

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
úprava trasovania cyklotrasy pri Hospodárskej ulici, vznikla v rámci revitalizácia blízkeho vnútrobloku. Výjazd smerom na Ulicu Andreja Hlinku by znamenal jazdu po cyklotrase, čo považujeme za viac nebezpečné, pretože ide o dlhší úsek. Výjazd smerom na Hospodárku ulicu je už dlhodobý a mesto neeviduje problémy v tomto úseku. Výjazdy cez chodník sú vo viacerých miestach v meste a ide o štandardne riešenie, kde vodič musí dávať väčší pozor, nakoľko sú chodci a cyklisti v týchto miestach uprednostňovaní (majú prednosť).
Kto? Odbor územného rozvoja a koncepcií

Mesto Trnava
29. jún 2022

Sauron

Koniec koncov, je to tam nebezpečné.
29. jún 2022

Sauron

Je to hlúposť, dlhšia trasa je smerom na križovatku!
29. jún 2022

Sauron

A ešte k tomu, keď ide človek od garáže, musí dávať pozor, či mu zľava nevyletí cyklista. Áno je tam zrkadlo, ale aj tak! Celé zle to tam je.
30. jún 2022

Ján

Cyklochodník tam bol už cca 10 rokov, len sa v poslednej dobe upravoval, keďže v pôvodnom návrhu bola veľmi nebezpečná 90° zákruta za roh. Ak by sa cyklochodník presmeroval a išiel by vedľa Hospodárskej na Kollárovu až ku stanici, bolo by treba zužovať už tak dosť dopravne vyťaženú cestu - preto bol predpokladám aj zvolený tento variant. Úprimne, chodievam tadiaľ na bicykli už niekoľko rokov a problém som nemal. Vždy pred zákrutou ku garážam spomalím a pozriem do zrkadla. Ak ide auto zastavím a nechám ho prejsť, ak nie pokračujem. Tu je to fakt len o ohľaduplnosti.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania