Parkovisko

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

V riešení
meno
Roland 05. februára 2015

plánuje mesto robiť niečo s parkoviskom na ul Saleziánskej ? pretože nočných hodinách je tu problém zaparkovať , taktiež výst z parkoviska hlavne zadnej casti , a zároveň rozrytý trávnik od smetiarov kedže maju problém sa dostať k stanovisku smetiakov, ..

05. február 2015

maja

Peter_ opýtam sa protiotázkou : ako plánujú majitelia aut riešiť svoj problém, že nemajú kde parkovať svoj majetok - auto?

parkovaniu sa venovalo už niekoľko príspevkov ....pre zjednodušenie pridávam jeden zo svojich komentov:
http://www.odkazprestarostu.sk/trnava/podnety/14413/trubenie-rozryta-trava-a-nove-parkovacie-miesta
"Parkovanie je veľký problém ....no treba aby si majitelia aut uvedomili, že je to najmä ich problém, kde si odstavia svoje vozidlo (1,2,...x), a nemôžu čakať, že mesto im bude na svoje náklady stavať parkoviska, alebo parkovacie domy, .... a dostanú to zadarmo ....na úkor obyvateľov z rodinných domov, nových bytoviek alebo aj starších bytoviek s garážami... Treba sa o sebe postarať sám - mesto ani štát nie je charitatívna organizácia.... Mesto by malo mať v rámci koncepcie dopravy, riešenú aj parkovaciu politiku - v rovine regulácie, doporučení ... pri dnešnej cene, dostupnosti aut a pohodlnosti ľudí tu budeme mať o chvíľu každá rodina 2-3 auta ...a treba k tomu pristupovať zodpovedne - chcem auto - tak mal by som mať svoje miesto kde si ho odstavím (kúpené, prenajaté....) - je to také isté ako napr. mám 2 izbový byt, a v ňom sedačku .... a chcel by som si kúpiť ďalšiu, na tú peniaze mám, ale priestorovo sa mi už do bytu nezmestí... tak si zažiadam na mesto aby mi dali ďalší priestor, či väčší byt ?... asi nie,....chcem auto? a nemám ho kde parkovať ? - tak si parkovisko/garáž kúpim, prenajmem, alebo budem spoliehať že niekde nájdem zadarmo miesto na parkovanie....ideálne 5 metrov od vchodu aby to nebolo ďaleko.... problém je keď touto cestou ide väčšina....
Doporučenie pre nespokojných majiteľov aut v lokalitách s "nedostatkom " parkovacích miest ( a tých bude vždy menej) - kúpte si, prenajmite si pozemok a postavte si vlastné parkovacie miesta, garáž.... samostatne, alebo sa spojte majitelia bytových domov, buďte samostatný, aktívny a nečakajte, že všetko za vás niekto urobí.... a môže z toho byž aj pekný investičný zámer :)
06. február 2015

Ivana

Chcem sa spytat admina, ci to nahodou nie je duplicitny podnet s tymto:
http://www.odkazprestarostu.sk/trnava/podnety/5045/parkovanie
Ci kazdemu "primatorovi" mame tu istu otazku polozit zvlast? :)
06. február 2015

Peter

pre maja _ ono by úplne stačilo aby mesto vyznačilo vodorovným a zvislým značkami parkovacie miesta, nakoľko dané parkovisko je betónová plocha a parkuje sa tu rôzne, a hlavnou prioritou je aj prístup záchranárskych zložiek. v tomto podnete sa nejedná ani o to vybudovať nové parkovacie miesta ale o vyznačenie, a z efektívnenie využitia parkovacich miest
06. február 2015

Ivana

Ciary by bolo naozaj potrebne namalovat v celom meste.
06. február 2015

maja

peter_z toho oko bol podnet napísaný nieje zrejmá požiadavka ČO má/malo by mesto urobiť. pokiaľ sa jedná o doplnenie dopravného značenia (zorganizovanie plochy) doporučujem dať to ako aktualizáciu podnetu, aby to bolo zodpovedným zrejmé k čomu sa vyjadriť.
06. február 2015

peter II.

treba mat trpezlivost zo zeleza.
06. február 2015

peter

Navrhované riešenie
K foto č.1 osadenie značiek , rozšírenie cesty , následne vybudovanie parkovacích státí, čím sa umožní prístup vozidiel A.S.A k stojisku,
č. 2 Z jednosmernenie parkoviska s na konci s možnosťou vyjdenia , následne rozšírenie cesty a vytvorenie parkovacích statí na vyjazdenie trávnatej ploche pri obytnom bloku ,
07. február 2015

Flego

Ja by som bol za to, aby parkoviská boli dané do správy jednotlivým bytovkám, ktorých obyvatelia ich reálne užívajú. Mesto tvrdošijne trvá na tom, že parkoviská musia byť verejné, ale pritom čiary nemaľuje, sneh neodhŕňa, lístie nezhrabáva, parkoviská sú taká zem nikoho.
09. február 2015

Marian

Maja - konecne rozumny nazor!
09. február 2015

Odkazprestarostu.sk

Pre Ivanu: nie je to dupicitný podnet, lebo v tom prvom prípade sa rieši výstavba na zelenej ploche, tu úprava existujúceho parkoviska.
Admin
09. február 2015

Ivana

Ano vdaka, je to pravda. Tam je iba polovica textu rovnaka, kde hovori, ze nie je kde zaparkovat a navrhuje parkovacie miesta na trave a tu hovori to iste, ale navrhuje upravu existujuceho parkoviska, ospravedlnujem sa, ze som to prehliadla, mea culpa.
Na prvy pohlad mi to prislo, ze sa stale toci o tom istom parkovisku, ale predtym bol skor navrh na nove. Kazdopadne vdaka za spatnu vazbu :)
12. máj 2015

Martina

od februara sa s touto problematikou nikto viac nezaoberal. Sama som to riesila cez mesto Trnava a bez odpovede. Byvam na tomto sidlisku a moznost zaparkovat tu slusne bez toho , aby som sa bala, ze niekto oskre moje auto, pretoze bez ciar tu niektori vodici parkuju krizom krazom, nie je mozne. A prist v neskor z prace, po 18ej hodine, uz je problem najvacsi pretoze ziadne miesto tu uz nie je, kedze parkuju auta s velkymi odstupmi. Preto sa pytam, je to mozne nejako vyriesit?
07. september 2015

remaario

maja, ciastocne mas pravdu, ciastocne nie. mesto dava regulativ a urcuje podmienky, ale na druhej strane striktne trva na verejnej dostupnosti parkovania. tu nie je problem v tom, ze by majitelia aut neboli ochotni si pre svoje auta prenajat parkovacie miesta. problem je, ze nie je od koho a nie je ake pretoze tych miest a ploch je skratka malo! - stale hovorime o pozemkoch mesta.

ale aj keby to tak nebolo, mesto ti na parkovanie z titulu svojej politiky nikdy neprenajme parkovacie miesto na sidlisku pretoze by to mohlo byt na ukor inych majitelov! ak by toto vedeli spravit celoplosne na jednotlivych sidliskach, bolo by to vyborne. ale najma na starsich sidliskach to nie je mozne, pretoze kapacita statickej dopravy sa volakedy dimenzovala na mensi pocet aut a zial uz nezodpoveda dnesnym ani poziadavkam a ani projektovanym kapacitam novsich sidlisk budovanych statom. (nehovorim o sukromnych investiciach, kde investor musi zabezpecit normovy pocet parkovacich miest na svojom pozemku).

a z takehoto dovodu je prirodzene, ze je tlak na mesto, aby budovalo a riesilo parkovanie na svojich pozemkoch v kazdej lokalite.
18. október 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
z dôvodu vyčerpania finančných prostriedkov v rozpočte mesta na riešenie vodorovného značenia už nie je možné tento rok projekt realizovať. Podnet bude zaradený na riešenie do budúcoročného rozpočtu. Prosíme občanov o trpezlivosť s dlhším časovým horizontom realizácie.

Odbor dopravy a komunálnych služieb

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania