Ulica Kalinčiakova-cesta-znečistená

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

V riešení
meno
AJ AJ 12. septembra 2022

Podľa zákona sa má prekážka na ceste označiť dopravnou značkou?
Na Kalinčiakova a priľahlých uliciach je rozmiestnených 40 spomaľovačov ktoré sú neoznačené!
Nie je dodržaný zákon!
Kto nahradí škodu na mojom vozidle ktorá vznikla následkom kontaktu neoznačenej prekážky ba vozovke ?

12. september 2022

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
spomaľovací vankúš má na sebe umiestnené vodorovné dopravné značenie, zvislé dopravné značenie vo vyhláške Ministerstva vnútra Slovenskej republiky o dopravnom značení č. 30/2020 Z.z. nie je.
Kto? odbor dopravy

Mesto Trnava
12. september 2022

Ján

Zvislou značkou sa označujú len bežné retardéry, pri ktorých treba spomaliť pomaly na nulu, zatiaľ čo pri spomaľovacích vankúšoch sa značky neosádzajú, keďže ich je možné plynule prejsť rýchlosťou okolo 20km/h.
12. september 2022

Peter

Preco je vankus aj na vyjazdoch z krizovatiek? To ma aky zmysel?
13. september 2022

5ulo

Pretože hneď za spomaľovacom je priechod pre chodcov a cyklistov.
13. september 2022

Dusan

Pokial viem tak sa jedna o vedlajsiu cestu kde vodic bude tak ci tak spomalovat preto ze musi davat prednost.
Teraz co v TT bude vytapacirovana kazda vedlajsia cesta? Myslim si ze uz sa to fakt prehana no pravdepodobne je to len zaciatok uchylky nasho zemepana ,kedze sa nechal pocut ze ich nakupi/l 200kusov 🤦‍♂️
14. september 2022

Matúš G

Mne bolo vo februári povedané, keď som sa na toto pýtal: nová vyhláška o dopravnom značení zvislú dopravnú značku spomaľovací prah nepozná. Čumel som jak puk, čo to má byť za výmysel.
15. september 2022

Peter

5ulo, ten spomalovac je, ked odbocejes z T.Vansovej na vedlajsiu az za prechodom a cykloprechodom, cize s autom sa clovek mota prave na tom prechode. Preto nerozumiem, naco je aj v tomto smere. Je to rak aj napr. na Kopanke a tiez je to na vyjazde z krizovat a az za prechodom. Ma to nejaky konkretny zmysel alebo treba len namontovat co najviac vankusov?
16. september 2022

5ulo

@Peter v tomto ti dávam samozrejme za pravdu, že je tam v protismere podivne umiestnený. Neviem, aký zmysel má. Napadá mi len jeden - nedá sa mu vyhnúť. Ak by bol pred prechodom, asi by to mohlo lákať obchádzať tie vankúše. Odpoveď sa snáď dozvieme od kompetentnej osoby.
16. september 2022

Ján

Asi je tam aj kvôli plánovanej zóne 30.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania