Nevhodné umiestnenie stojiska pre zberné nádoby

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

Vyriešený
meno
Emil 13. marca 2015

Nevhodne umiestnenie stojiska pre zberné nádoby. Stojisko bráni dobrému výhľadu pre vozidlá idúce v smere z ul. Clementisova. Na predmetnej križovatke už bolo viacero dopravných nehôd. Nieje zabránené svojvoľnému posunu smetnej nádoby na vozovku.

13. marec 2015

Jano

áno, veľmi zlý výhľad, veľakrát som bol svedkom kolíznych situácií
15. marec 2015

Štefan

Tento problém sa už spomínal v komentároch pri podnete, ktorý poukazoval na toto miesto tu> http://goo.gl/A5VFMc bohužiaľ bez nejakého vyjadrenia zo strany mesta. Pritom ten problém je tam evidentný pre každého, kto tade prechádza autom.
Je to neprehľadná križovatka s obtiažnym prejazdom v čase dopravnej špičky.
16. marec 2015

Roman Gábor

Idealne by bolo keby na sasinkovu ulicu dali zakaz odbocenia...to znamena ze z clementisovej by sa dalo ist do prava a z koniarekovej zakaz odbocenia dat a hned by bolo po probleme...a clementisova by bolo prejazdna bez akychkolvek problemou.
17. marec 2015

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
rozhľady v križovatkách rieši príslušná STN (v tejto križovatke porušená nie je). V predmetnej lokalite je cesta široká takmer 20 m a kontajnerové stojiská sú umiestnené mimo jazdných pruhov. Aby vodič pri prejazde touto 90-stupňovou zákrutou bezpečne prešiel, musí spomaliť. Odstránenie stojísk (hoci nie sú v rozpore so žiadnym zákonom či technickou normou) by len navádzalo vodičov na prejazd tejto zákruty vyššou, nebezpečnejšou rýchlosťou. Vzhľadom k vyššie uvedeným dôvodom nebude kontajnerové stojisko preložené.

Odbor dopravy a komunálnych služieb
17. marec 2015

Flego

Odpoveď mesta je úplne od veci. Tam nejde o odbočenie vpravo, ale o jazdu rovno. Včera som tam išiel s prívesom, takže som bol o 3 metre dlhší ako zvyčajne a mal som vážny problém prejsť. Cez tie kontajnery nieje vidieť ani prd a pritom odtiaľ stále prichádzajú rýchlosťou 50 km/hod autá ktorým treba dať prednosť sprava. Rozhľad je tak krátky, že je prakticky nemožné bezpečne prejsť. Menej skúsený vodič sa tu ľahko dostane do kolízie.
17. marec 2015

Flego

Jediná možnosť je nezostať nestáť na hranici križovatky, ale vysunúť sa 3 metre dopredu do jazdného pruhu, ktorý je aj tak voľný a tak sa stojisko kontajnerov dostane mimo zorného poľa.
17. marec 2015

Roman Gábor

Ako povedzme si pravdu to stojisko tam je uz velmi dlho ale kto by ratal ze za 20 rokou bude taka premavka :D...no ale k veci mozno by nebolo odveci dat tam uhlove zrkadlo aby aspon mal vodic nejaky ten prehlad ci sa nanho daco rúti alebo nie :) ja osobne tam problem nemam a to chodim neustale cez tu krizovatku...problem je tam prejst na sasinkovu kedze je ozaj stastie prebehnut ked je dopravna poobednajsia spicka.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania