Parkovanie na Spartakovskej počas otvorenia zimného štadiónu

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

Vyriešený

Na parkoviskách na Spartakovskej vždy, keď je otvorený zimný štadión pre verejnosť, sú parkovacie miesta beznádejne plné. Nie len, že domáci nemáme kde parkovať, ale problém je kde aj všetci parkujú. Stojí sa na chodníkoch, stojí sa pred vchodmi obytných domov, stojí sa uprostred parkoviska, stojí sa na trávnatých plochách. A to všetko iba kvoli tomu, že návštevníci majú problém zaparkovať na parkovisku pre štadión, ktoré je pred ním, pretože vchod je zo zadu a pre nich je to už príliš ďaleko. Prosím Vás, pozrite sa na to, táto situácia je pre nás, obyvateľov a majiteľov áut, neúnosná. Ďakujem.

14. marec 2015

obyvateľ

V minulosti boli vraj rezidenčné karty tie sa zrušili a teraz to takto vyzerá.
15. marec 2015

Štefan

V minulosti to bolo riešené tak, že tam bola značka "zákaz vjazdu okrem dopravnej obsluhy" (ktorú niekto podľa potreby odstraňoval a dávala sa naspäť istú dobu, potom už tam nebola) a MsP tam chodila hlavne v sobotu doobeda v najväčšom nápore na trhu papučovať a pokutovať primitívov parkujúcich na tráve a v miestach popri plote štadióna v zákaze zastavenia, pretože sa tam ozaj nedalo prejsť.
Z toho ale vznikali situácie, že kontrolovali ľudí s "mimotrnavskými ŠPZ", napr. teda aj firemné autá, či tam bývajú. Na moju otázku ako sa mám dostať domov keď tam bývam mi raz jeden príslušník povedal že som dopravná obsluha, takže je to v poriadku.
Pokiaľ si dobre spomínam, riešili sme to na domových schôdzach a v zásade sa nedá dopracovať k nejakému rozumnému výsledku, keďže lokalita sa nedá "zavrieť" len pre domácich, po čom síce oni samotní volajú, ale to samotné nerieši množstvo tam zaparkovaných áut, ale len ich pribúdanie v určitých časoch a dňoch.
Zároveň ale je pravda, že v časoch lepšej návštevnosti futbalu pred rokmi, kedy sa okolie štadióna menilo na vojnovú zónu sa tam tolerovala a neriešila totálna zhovadilosť ľudí parkujúcich úplne všade-na tráve, na chodníkoch, zablované autá a pod., čo je pre mňa nepochopiteľné. Neviem o tom, že by pravidlá cestnej premávky platili len napr. doobeda a poobede keď je nejaký futbal (alebo korčuľovanie) už nie.
Pravdepodobne je riešenie tejto situácie odkázané len na toleranciu domácich a lepšie správanie sa "dočasných návštevníkov" lokality (nielen tejto - detto v okolí polikliniky na Družbe, žel. stanice a pod.), ktoré samozrejme treba prísne "usmerňovať" zo strany MsP. Previnilcov odťahovať, papučovať a pokutovať. Nie je na tom nič divné.
Pomohlo by samozrejme označovanie parkovacích miest, ktoré tak chýba na toľkých sídliskách, aj keď veľa vodičov sa nevie do nich trafiť, ale bez nich už vôbec nie.
To, že niekam potrebujem (alebo chcem) ísť autom, mi predsa nezakladá žiadne právo na to, že tam budem mať zabezpečené aj parkovanie.
15. marec 2015

Viktor

Podobne na Podjavorinskej. V oboch prípadoch ide o slepé ulice, preto by sa tam mohla dať značka povoľujúca parkovanie/vjazd len ľuďom s povolením, ktorý sa vystaví len domácim.
16. marec 2015

dodo

Ono by mozno nebolo od veci zvysit kapactiu parkoviska. Potiahnut parkovisko az do prava ku skole ku chodniku, otocit parkovanie o 90 stupnov. Cesta ako je dole dvojprudova spravit take U-cko kde by sa v strede ucka parkovalo. Zmensenu zelen by nahradilo vysadenie stromov v zelenych pasoch medzi autami a za par rokov by bolo z tohto balkona vidiet iba koruny stromov a nikto by za tym kuskom zelene neplakal. (o tieni zo stromov na ten asfalt a zlepsenie klimi ani nehovorim)
17. marec 2015

wiki_cabadaj

Ja neviem, prečo si všetci na sídliskách myslia, že parkoviská v blízkosti ich bytoviek sú ich majetkom a nikto iný tam nemá právo parkovať?! Ak ich máte postavené a zaplatené za svoje peniaze a na svojom pozemku, beriem svoju pripomienku spat. V takých prípadoch si to mozete oplotit a nikoho tam nepústat. V opacnom prípade sú tie parkoviská verejné a moze na nich parkovat hocikto za rovnakych podmienok.
Vsetci sme si len zvykli vykrikovat, ze nemam kde parkovat. Ano, parkovacich miet nie je dostatok pre vsetkych, ale na tych ktore su ma pravo parkovat ktokolvek.
17. marec 2015

Jakub

Nejde o to, že by tam nemohli parkovať, ide o to, ako tam parkujú! Nie na chodníkoch, nie na tráve, parkovať sa ma na parkovisku a nato určených miestach, nie hocikde. A parkovisko pre zimný štadión je pred ním, tu ide iba o lenivosť tých dotyčných návštevníkov.
17. marec 2015

wiki_cabadaj

Jasne, s tym suhlasim, parkovat treba len na miestach na to vyhradenych. Ale, kde je napisane, ze toto je parkovisko, ktore patri bytovke a nie zimaku? Nepatri ani jednemu ani druhemu (to len tipujem, ak sa mylim, opravte ma), je to verejne parkovisko (zrejme na pode mesta) a moze na nom parkovat kazdy. (Na zimak nechodim, takze to neobhajujem z tohto dovodu). A korculiari nie su vacsi lenivci ako obyvatelia bytovky, ktori mozu tiez parkovat pre zimakom alebo pred billou.
17. marec 2015

Eliska

Suhlas s wiki, treba si uvedomit, ze vsade nieco je, tam je plavaren, hentam kupalisko, tu klzisko, inde obchodne centrum, stadion kazdy pri niecom byva. Pozivas vyhody, ze mas blizko na zimak a trpis tam parkujucich... a ti zas teba trpia ked niekam ides na koncert, alebo nakup ci cintorin...
19. marec 2015

obyvatel

Pravda lebo obyvatelia z bytoviek budú parkovať pri bille aby nemali auto aspon trochu pod dohľadom ... super
25. marec 2015

Tomáš

Veď predsa parkovisko vyhradené pre korčuliarov je pri Mcdonalde, pri bilboardoch, ďalej môžu oni parkovať pri bille alebo popri ceste mimo bytových jednotiek. Prečo my domáci, by sme mali akurát parkovať dakde inde a 4 hodiny hladať kde zaparkujeme?
25. máj 2015

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
parkoviská v meste sú verejné pre všetkých vodičov (okrem parkovísk vyhradených)

Odbor dopravy a komunálnych služieb
25. máj 2015

Jakub Jediný

I priľahlé trávnaté plochy sú verejné parkovacie miesta? A čo od bočného vchodu k zadnému vchodu pri zimnom štadióne, kde nie lenže z oboch strán je značka Zákaz zastavenia, ale ešte je tam tuším i žltá čiara a autá si tam stoja úplne bez problémov. Predovšetkým počas trhov.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania