Ulica Hospodárska-stĺpik-chýbajúci

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

V riešení
meno
Tomáš Köppl 01. marca 2023

Pod týmto podchodom pre peších na Hospodárskej pri Bille pravidelne prechádzajú autá a ohrozujú chodcov v neprehľadnej zákrute. Autá prejdu po chodníku od výjazdu pri Bille a potom si takto skracujú cestu na parkovisko pri bytovom dome. Dal by sa tu osadiť kužel alebo niečo aby sa tu nemohli autá premávať prosím? Niči to aj trávu.

01. marec 2023

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za Váš podnet. Preposlali sme ho na vyjadrenie na príslušný odbor. O riešení podnetu budeme informovať. Ďakujeme za porozumenie

Mesto Trnava
04. marec 2023

Jozef

Aký nudný život musíte mať, keď nahlasujete každú hlúposť, ktorú vidíte 😂 Pokiaľ viem, auto, ktoré ide cez podchod, ide minimálnou rýchlosťou a človek, ktorý pozerá pred seba musí vidieť, že ide auto. Tak isto môže dôjsť k zrážke s človekom pri tom, ako auto cúva po chodníku. Je to rovnako nebezpečné. Roky tadiaľ autá chodia a nikomu to doposiaľ neprekážalo. A keď už sme pri ničení trávniku, mohli by sa zamyslieť aj psíčkari, ktorý púšťajú svojich psov navoľno (ako aj vy 😉) a tí tam hrabú jamy a podobne. O výkaloch, ktoré zbiera minimum majiteľov psov pomlčím.
04. marec 2023

Ján

Jozef, takže podľa vás je fajn, keď ľudia jazdia autami po chodníku?
04. marec 2023

Jozef

Bohužiaľ, tak je to za týmto barákom riešené. Nie je cesta zvlášť a chodník zvlášť.
05. marec 2023

Ján

Veď oficiálny vjazd a výjazd je zo Študentskej. Áno, chápem, že niektorí by radšej ušetrili tie 2-3 minúty jazdou po chodníku, ale nie je to veľmi bezpečné ani legálne.
06. marec 2023

Jozef

Apropo, ak nastane situácia (ktorá už neraz nastala), že výjazd z tejto strany sídliska bude znemožnený napríklad záchrannými zložkami alebo autom, ktoré napr. sťahuje nábytok a podobne a nejaké auto bude potrebovať urýchlene výjsť, čo potom? Kadiaľ, ako? Keď bude v tomto podchode namontovaný stĺpik, hold smola, bude jedno, ako sa človek ponáhľa, nebude sa mať kadiaľ dostať.
12. december 2023

Tomáš Köppl

Jožinko na život sa nebudem odkazovať. Je to krehká záležitosť. Potrebu núdzovej cesty beriem ako pádny argument 👏 ale nemala by byť braná ako primárny spôsob vjazdu a skrátenie si cesty.
A keď niečo roky nikomu nevadí, neznamená to vždy, že je to dobre.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania