Mestská televízia v DVB T nevysiela

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

Vyriešený
meno
Vlastimil 01. apríla 2015

Dobrý deň, už niekoľko dní ( cca 9 dní ) mestská televízia Trnava nevysiela svoj program v DVB T k. 33 z vysielača ŽOS TT. Je normálne v dnešnej dobe, aby o probléme v MTT vedeli a nič s tým neurobili ? Kto vlastne prevádzkuje spomínaný vysielač, keď sa k uvedenej veci takto stavajú? Zo štúdia sa vysiela , ale je to zbytočné, pretože okrem IPTV Swan je všade tma. Nie sú to zbytočne vyhodené peniaze za vysielanie len pre zákazníkov Swanu?

02. apríl 2015

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
retransmisia bola prerušená prevádzkovateľom vysielača, spoločnosťou Regio Broadcast, s. r. o. V takomto prípade MTT ako vysielateľ, ktorý nie je prevádzkovateľom vysielača, lebo ním podľa zákona ani nemôže byť, nezodpovedá za kvalitu a kontinuitu prenosu signálu. O probléme, prirodzene, vieme a hneď po zaregistrovaní výpadku dňa 25. 03. 2015 som o ňom informovala spoločnosť Regio Broadcast. Jej zástupca mi prisľúbil riešenie. Celý proces sa predlžuje tým, že Regio Broadcast spolupracuje s externou spoločnosťou, ktorej servisní pracovníci sú služobne mimo územia SR. Až po ich príchode sa bude dať identifikovať, čo konkrétne spôsobuje výpadok. Vedzte, že nás vzniknutá situácia mrzí, pretože MTT robí všetko preto, aby svojim divákom ponúkala kvalitný program a tiež im dala možnosť sledovať svoju obľúbenú regionálnu televíznu stanicu. V snahe priblížiť sa Vám – našim divákom - sme v roku 2012 uzatvorili zmluvu, ktorej predmetom je práve poskytovanie služby spojenej s bezdrôtovým vysielaním (DVB-T). Na záver spresňujem, že MTT nenájdete iba v ponuke Swanu, ale aj UPC Analóg, UPC Digital a Magio. Verte, že to nie sú zbytočne vyhodené peniaze.



PhDr. Dália Šaškovičová, riaditeľka Mestskej televízie Trnava
02. apríl 2015

Vlastimil

Nie je predsa možné , aby spoločnosť - prevádzkovateľ vysielača Regio Broadcast, s. r. o. nemal pohotovostnú službu technikov v pripade výpadku. Toto je snáď jediný prevádzkovateľ na svete, čo túto službu nemá. A viem o čom hovorím ! Kto uzatváral zmluvu a nepreveril si čo je toto za spoločnosť? Vôbec sa nemalo s touto spoločnosťou , ktorá nemá základne zabezpečenie a vybavenie, spolupracovať a uzatvárať zmluvu o prevádzkovaní vysielača. Je to hazard s menom MTT a zákazníkom služby DVB T. Druhý prevádzkovateľ DVB T v Trnave spoločnosť AVIS má úplne iný prístup a vzťah k prevádzkovaniu vysielačov.
02. apríl 2015

Jan

je fakt, ze ak sa teraz v meste nieco pokazi a oprava si dava nacas tak su za tym Poorove biele kone. Sucasny Regio Broadcast, s. r. o. je vhodny na prepriahnutie.
07. apríl 2015

Vlastimil

Páni a hlavne vedenie MTT . Píše sa rok 2015 a je už pracovný ďalši deň 7.apríla a nič sa s MTT v DVB T nedeje. Pracovníci firmy , ktorá zabezpečuje " servis " ,asi uviazli na Honolulu, či aké bude ďalšie vysvetlenie od p.riaditeľky - neriešenia zjavne úplne jednoduchého problému a následné vypovedanie zmluvy s firmou ktorá akože zabezpečuje servis .... Že by postačil reštart? Apropó na tejto frekvenci ide v pohode aj Spartak TV .
07. apríl 2015

Dvbt

Prepiahnut by trebalo oveľa viac ľudí na čele s riaditeľkou takúto chybu by mala firma vyriešiť do pár hodín.
08. apríl 2015

byk

tato co toto!! toto to one,makajce ne?
08. apríl 2015

byk

a dajce ze suhlasim alebo lajkujce,bo...neznam se.
09. apríl 2015

Ondrej

To naozaj si tu niekto robí srandu? Za čo sú vlastne platení kompetentní ľudia. Je 9.apríla a na MTT v DVB T je neustále tma bez vysvetlenia!!!
10. apríl 2015

Milan

MTT už dnes t.j. 10.04.2015 okolo 15.00 hod. začala vysielať na vysielači AVISU k.49 , za čo patrí veľká vďaka riaditeľovi p. Kašubovi.
10. apríl 2015

Milan

MTT dnes t.j. 10.04.2015 okolo 15.00 hod. začala vysielať na vysielači AVISU k.49 , za čo patrí veľká vďaka riaditeľovi p. Kašubovi.
15. apríl 2015

jupis

No MTT to ma asi pekne nahnuté. Treba urobiť personálne zmeny. Okrem toho že nevysielala, ešte aj toto: MTT dostala, uložila pokutu 165 eur vysielateľovi Mestská televízia Trnava, s.r.o. (programová služba Mestská televízia Trnava) za porušenie § 16 ods. 3 písm. g) ZVR, ku ktorému došlo tým, že dňa 26. 5. 2014 v čase od cca 09:00 do 15:00 hod a dňa 2. 6. 2014 v čase od cca 09:00 do 15:00 hod neoznačil na obrazovke svoju programovú službu nezameniteľným obrazovým symbolom (logom) a upozornenie na porušenie zákona za porušenie § 20 ods. 4 ZVR (ochrana maloletých – časová opona) v súvislosti s tým, že dňa 16. 6. 2014 v čase cca o 15:00 hod odvysielal program Topmjuzik, ktorý obsahoval vulgárne a obscénne vyjadrovanie, preto mal byť označený ako nevhodný pre maloletých divákov do 15 rokov a odvysielaný medzi 20:00 a 06:00 hod, za porušenie § 38 ods. 4 ZVR (zákaz priamej podpory predaja, nákupu a prenájmu tovarov a služieb sponzora) tým, že uvedenom programe došlo k podpore hudobného festivalu Topfest a za porušenie § 38 ods. 2 ZVR (označovanie sponzorovaného programu) v súvislosti s tým, že dňa 16. 6. 2014 odvysielal program Bezbúdovci bez zreteľného označenia sponzora na začiatku a konci programu;
03. jún 2015

Michal

este stale nevysielaju, do kedy budeme cakat na tu firmu?

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania