Ulica M. Schneidra Trnavského-znečisťovanie-pôdy

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

V riešení
meno
Peter 14. apríla 2023

Dobrý deň,
za posledné roky sa vôbec neriešil problém s premnožením holubov.
Veľké počty sa nachádzajú pri budove bývalého cukrovaru, polikliniky, Figara, Bazilike sv. Mikuláša, Trojičného námestia, historického centra, v budove nedostavenej zvieracej kliniky na Zavarskej ul., atď. Na problém som už poukázal v roku 2019 v rámci podnetu č. 70458, žiaľ nedostal som uspokojivú odpoveď. Situácia sa nezlepšila, naopak sa každým rokom zhoršuje. Populácia holubov je značne premnožená, spôsobujú znečistenie verejných komunikácií, obydlí aj mestských a súkromných nehnuteľností. Viacero odborných článkov poukázalo, že sú o.i. šíriteľom infekčných chorôb.
Chcel by som vedieť, ako mesto postupuje proti ich premnoženiu a prečo sa v posledných rokoch nerealizoval ich odchyt a humánne odstránenie.

14. apríl 2023

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
podnet posielame k vyjadreniu odborným pracovníkom mesta, budeme vás informovať.
Kto? Odbor komunálnych služieb

Mesto Trnava
21. apríl 2023

Martin TT

Katastrofalna situacia s holubmi je aj na prednadrazi Botanicka
08. máj 2023

Peter Marko

Posielam aktualizáciu problému. Novovybudované lavičky v zrekonštruovanom Ružovom parku. Krásny výsledok koncepčného riadenia stavu holubov v meste.
21. máj 2023

Tomas

Ulica Hlavná-zviera-deratizácia

Chcem sa spýtať kompetentných či a ako budú riešiť premnoženú populáciu holubov domácich. Za posledné roky sa ich populácia rapídne zvýšila, pôvodne druhy vtáctva sú zo sídlisk "vytláčané", nehovoriac o dosť značnom špinení priestranstva, nehnuteľností, nalietavanie na balkóny a stavanie si hniezd a podobne. Ak sa chce, tak sa to dá, ako vidieť napríklad tu kúsok za rohom v Seredi. Mesto Trnava by si mohlo brať príklad. Ďakujem za odpoveď.
Pripájam odkaz na rozumné riešenie v Seredi:
https://www.seredonline.sk/2023/05/16/odchyt-holubov-pokracuje-zo-serede-odviezli-dalsiu-stovku-neporiadnikov/
23. máj 2023

Tomas

Sústavné znečisťovanie nehnuteľností, chodníkov, ciest, ľudí prechádzajúcich popod stromy. Problém nijak neriešený.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania