Ulica Čajkovského-dlhodobo odstavené vozidlá-vozidlo s EČV, bez platnej TK a EK

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

Vyriešený
meno
Maja 11. júna 2023

Dobrý deň, chcela by som upozorniť na dlhodobo odparkované auto BMW, s pravdepodobne uz neplatnou TK. Ďakujem.

13. jún 2023

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za Váš podnet. Preposlali sme ho na vybavenie mestskej polícii. O riešení podnetu budeme informovať. Ďakujeme za porozumenie.
Kto? Mestská polícia mesta Trnava

Mestská polícia Trnava
14. jún 2023

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
v zmysle zákona č. 79/2015 Z.z. o odpadoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov môže mesto požadovať odstránenie vozidla z miesta, na ktorom poškodzuje alebo ohrozuje životné prostredie, alebo narušuje estetický vzhľad obce či osobitne chránenej časti prírody a krajiny. Samotná skutočnosť, že vozidlo jeho držiteľ nepoužíva dlhší čas nie je zákonným dôvodom pre intervenciu zo strany mesta. Na základe Vášho podnetu sme vec preverili priamo na mieste, kde sme zistili, že neexistuje žiaden z uvedených zákonných dôvodov, pre ktorý by mohlo Mesto Trnava žiadať držiteľa vozidla o jeho odstránenie z verejného priestranstva.
Kto? Mestská polícia Trnava

Mestská polícia Trnava
31. august 2023

Daniel

vrak bmw zaberá parkovacie miesto, rastie okolo neho tráva, prekáža, ide mi to na nervy, to je taký problém zistiť majiteľa a donútiť ho aby vrak odstránil?
03. november 2023

Kamillo

Vozidlo je odstavené na parkovisku pri vchodoch Čajkovského 15,16 už asi od februára. Od 14.7. 2023 nemá platnú technickú ani emisnú kontrolu a evidentne podľa EČV HC464CR nepatrí ani občanovi mesta Trnava a blokuje nám parkovacie miesto.
03. november 2023

Kamillo

Ulica Čajkovského-dlhodobo odstavené vozidlá-vozidlo s EČV, bez platnej TK a EK

Auto blokuje parkovacie miesto dlhodobo a nemá platnú technickú ani emisnú kontrolu od 14.7. 2023.
Majiteľ podľa EČV zjavne ani nie je občanom mesta Trnava a robí si u nás vrakovisko, lebo toto je už druhý jeho nahlásený vrak. Asi pred dvomi rokmi ten istý problém.
30. január 2024

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
podnet je vyriešený, auto sa v danej lokalite už nenachádza.
Kto? odbor komunálnych služieb

Mesto Trnava

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania