Psy a náhubky

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

Vyriešený
meno
Hany 28. apríla 2015

Budu sa niekedy riesit majitelia psov, hlavne vacsich "bojovych" plemien, ktory chodia bez voditka a hlavne bez nahubku po uliciach niekolko metrov od majitela?

29. apríl 2015

Gusto

A kto by ich "riešil"? Naša mestská polícia ktorá ani túlavého psa nevie odchytiť? Už som ich párkrát volal k zatúlanému psovi, keď prišil, pes odbehol pred iný blok, povedali mi že ho mám chytiť ja (!) že oni ho naháňať nebudú! A keď som zas inokedy psa dopredu odchytil a zavolal im, ani neprišli, vraj je plný útulok! To že psy si behajú kade chcú, robia potrebu kade chcú, že sú bez vôdzky a náhubku, to MP nerieši, MP slúži len na vyberanie pokút od ľudí čo nemali kde zaparkovať, prípadne nemali 50 centov do automatu, ale iba 2 eurá, ktoré im bolo ľúto zaplatiť za desať minút státia v meste, keďže naše úžasné automaty nie sú schopné vydávať drobné...
29. apríl 2015

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
Mestská polícia mesta Trnavy v roku 2015 na celom území mesta zintenzívnila kontroly zamerané na dodržiavanie pravidiel týkajúcich sa chovu a držania psov.
Od začiatku roka do 29. 4. 2015 boli za priestupky na tomto úseku uložené pokuty v sume celkom 2 940 eur čo je o 1 260 eur viac ako za celý rok 2014.


Mestská polícia mesta Trnava
29. apríl 2015

Hany

Ja som za 3 roky na Tekela (v lesoparku) nevidela ani jednu kontrolu a tam je pustenych velkych psov bez nahubku viac ako ludi. A skutocne si vyberam trasu, aby som sa im vyhla lebo ked sa tam "hraju" tak to vyzera ako na zapasoch.... Mam rada psov, ale prechadzka tade je adrenalin...
Myslim ze kontroly su viac zamerane na to ci sa za psov odvadzaju dane, ako na bezpecnost ludi (deti...)
To, ze policia nevie - nemoze odchytit tulavych psov to je dalsia smutna kapitola....
29. apríl 2015

kolombo

V lesoparku je výbeh pre psov,preto tam môžu byť voľne pustení!
29. apríl 2015

kolombo

A za ďalšie.Iba nebezpečný pes musí mať nasadený náhubok!A to je ten,ktorý napr.niekoho napadol a pod.Treba si prečítať poriadne zákon o psoch.Keď vidím voľne pusteného psa,hneď volám mestskú políciu!Ohľadne odchytávania psov MsP,tak to je tragédia!To je pravda.
29. apríl 2015

Roman Gábor

Dost ma zaraza ze vsetko co sa tyka psou mozu zato len velke plemena psou alebo bojove plemena psou atd...Clovek ktori ma dobre vycviceneho psa bez povelu neurobi nic...A skor si myslim ze po tebe skoci daky krpaty pes civava joksir ktori su omnoho agresivnejsi nez ktori kolvek pes co stretavam vonku!!!A ja mam psa na obranu takze mu nahubok ziadnom pripade davat nebudem...
30. apríl 2015

Hany

zakon aj VZN som citala preto to pisem
30. apríl 2015

kolombo

Tak pani Ľubica,zle ste čítali zákon.Aby ste rozumeli,ja nemám žiadneho psa.Je síce pravda,že vo VZN sa to spomína,že určité plemená musia nosiť náhubky,ale keď si prečítate ďalej VZN,tak zistíte,že pokuty za čo Vám môžu uložiť policajti,od a až po...Jednoduchu to v bodoch za čo Vám môžu uložiť pokuty policajti nemajú!!!!!!!!!Ja nestojím na žiadnej strane,len rešpektujem zákon.Naši bývalí komunálni poslanci prestrelili....Tu treba čítať a hlavne rešpektovať zákon o psoch,žiadne VZN nemôže byť nad zákon!Takže pes čo musí nosiť náhubok,je iba ten čo je označený ako nebezpečný pes,ktorý niekoho napr.napadol.......
14. máj 2015

Marek

Chodte sa pozriet na prednadrazie, ako boli volakedy kolaje a tam je snad 100 psov denne a ani jeden nema nahubok,ked sú volne vypustene!!!MP sa ani nahodou nezastavi a nepovie nikomu nic za to a pritom su tam 2 DETSKE ihriska a na nich vela deti!
16. máj 2015

kolombo

Pán Marek,opakujem nie som psíčkar,ale zákony si vždy preštudujem.Mali by ste si aj Vy!Žiadny pes nemusí mať náhubok,okrem takého,ktorý už niekoho napadol!!Prosim Vás prečítajte si zákon o psoch č.282/2002!!!Hlavne nie VZN 191 mesta Trnava,to bolo už dávno prokuratórom zrušené.Aj keby bolo platné,tak policajt nemohol dať žiadnemu psíčkarovi pokutu,že nemá náhubok.Hlavne preto,lebo to nemal v bodoch,za čo môže vlastne udeliť pokutu!To,že to naši slávny bývalí poslanci shcválili,je pekné,ale zabudli,že za to policajti nemôžu dať vlastne pokutu.A ešte si prosim Vás preštudujte,kde sú výbehy pre psov,lebo pri koľajniciach sú výbehy pre psov,tak preto tam máte asi sto psov!!!!!!!!!
20. máj 2015

L

Zlatí moji ja mám stafforda 8 rokov, nikdy sa ani nepobil so psom nie ešte aby napadol človek, nemá náhubok a ani ho mať nikdy nebude. Skôr ťa prepadne nejaký magor na ulici ako pes ;) a preto mám psa, chodím s ním keď idem niekam pešo a ak by sa stalo že sa rozhodne niekto ma prepadnúť tak púšťam psa z vodítka a nech sa popasujú a rada zaplatím pokutu kvôli svojmu zdraviu a životu. Takže tak, to tu ozaj nikoho nenapadlo že ľudia sú väčšie kurvy a skôr napádajú ako psy???

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania