Osvetlenie Baziliky sv. Mikuláša

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

Vyriešený
meno
Palcino Čavojský 20. augusta 2015

Chcem sa opýtať, či je správne nastavené osvetlenie Domu sv. Mikuláša zo zadnej strany budovy... Fotka, ktorá nie je kvalitná, za čo sa ospravedlňujem, zobrazuje svetlo,ktoré je pri múre a hradbách, ale asi viac svieti na sídlisko Vodáreň (kde bývam a odkiaľ je to fotené), ako samotnú budovu.

25. august 2015

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
iluminácia Baziliky Sv. Mikuláša bola realizovaná v roku 1998, kedy boli osadené svetlomety a nasmerované na nasvietenie Baziliky. Predmetný svetlomet je nasmerovaný na výstupné múry za oltárom a časť svetelného lúča smeruje mimo objektu.
Počas doby prevádzky iluminácie ( t.j. od roku 1998 do dnes) neprišlo k žiadnemu zásahu, ktorý by zmenil pôvodné smerovanie svetlometov.

Odbor dopravy a komunálnych služieb
25. august 2015

Palcino Čavojský

Ja si zmenu svietenia uvedomujem len posledný rok, len som sám dlho váhal, či to sem mám dať. Ale asi by bolo možné prehodnotiť svietenie týmto spôsobom a znížiť tak spotrebu energie ako aj tvorbu svetelného smogu.
26. august 2015

Ľubomír

včera mi napadlo, že by tam mohli nainštalovať LED svetlá. ale kto to má v kompetencii? mesto, alebo cirkev?

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania