Obmedzenie dopravy pri ŽST

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

V riešení
meno
Lucery 26. októbra 2015

Pri ŽST je vyhradené parkovanie pre ŽSR.
1) je to nešťastne označené, pretože značku si VEĽA ľudí nevšimne a potom ich parkovné vyjde draho.
2) pred parkoviskom kolmo stoja autá (najčastejšie taxíky, zvoz brigádnikov), zamestnanci ŽSR nevedia z parkoviska vyjsť (8/2009 §23 (2) ) a tých, čo stoja kolmo (a nie sú taxi) to vyjde draho.
3) počas tkzv. STOP&GO, ktoré sa tam akosi vytvorilo, vznikne blokáda celej križovatky, najmä ak ide bus. Každý chce niekoho len naložiť, len vyložiť, len si odbehne na 2 minútky a potom sa tam trúbi a autá stoja a ľudia nestíhajú na autobus alebo vlak.

Nepomôže preznačenie? PZ SR ktorý sa tam tiež tak fasa raz postavil mi povedal že áno, je to zle, a pomohla by napr žltá čiara a presun zvislej dopravnej značky...
(jedno foto je požičané z iného podnetu)

27. október 2015

erik

bohuzial cele to parkovanie je nestastne riesenie ,nevadi ked tam niekto spravi "stop&go" ale niektore taxi tam stoja dlho potom dalsie auta "len " zastavia v druhom pruhu a uz vznika zapcha a neprejdu autobusy, riesenie zakazom nieje riesenie :-(
27. október 2015

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
kolmé parkovisko po pravej strane je vyznačené štandardne. Nedisciplinovaných vodičov rieši Polícia SR. Pre umožnenie bezpečného vjazdu a výjazdu autobusov ako i ostatných vodičov doplníme pri vhodných poveternostných podmienkach žltú súvislú čiaru okolo stredového ostrovčeka na vstupe do predstaničného priestoru z Kollárovej ulice a taktiež popri deliacich ostrovčekoch kolmých parkovacích miest na hlavnej predstaničnej ploche.

Odbor dopravy a komunálnych služieb
27. október 2015

Lucery

Dobrý deň, odpoveď je celé zle. Nedisciplinovaných vodičov rieši (občas) PZ SR, ale kým prídu, zistia majiteľa auta a problém jednorazovo vyriešia, prejde 20-40 minút (realita). A ak dáte žltú čiaru všade tam, kde ste napísali, len zbytočne zrušíte parkovacie (ak sa to dá nazvať) miesta.
Ja by som navrhoval žltú čiaru na šírku parkovacích miest ŽSR (myslím to neodporuje vyhláške) a pri výjazde z križovatky značku zákaz zastavenia otočenú tvárou ku križovatke. PZ SR nebude musieť toľko riešiť a situáciu to zjednoduší.
28. október 2015

pepe

super, nasr*t vsade zlte ciary... vsetci ti co tam denne potrebuju zastavit a zobrat alebo vyhodit spolucestujucich ci uz na bus alebo vlak nebudu mat teraz kde, jedine miesto bude na parkovacom prijazde pred stanicou kde sa to bude poobede zacpavat mozno az po hospodarsku. preco sa na toto nemoze spristupnit pruh pre busy, aspon na urcitom useku? aj bus len pride a hned odchadza, dat tam zakaz statia aby tam nikto nezostal dlhsi cas.
12. november 2015

Lucery

Pridávam aktualizáciu, a 3 obrázky. Na prvom je vidieť aktuálny stav. Na ostatných dvoch je môj návrh. Lebo žltá čiara tam, kde je, nevyrieši problém na parkovisku (červeným) a asi by mohla byť ako je naznačené zeleným.
Naschvál som čakal niekoľko dní, či tá nová žltá čiara niečo zmení, ale - NIČ.

Prosím vás, robte s tým už niečo, ďakujem.
12. november 2015

Matúš G

Ak som to dobre pochopil, tak treba ešte dorobiť tie ostrovčeky ako som naznačil do fotiek (obr. 2 a 3). Čo sa týka toho parkoviska tak neviem či môže byť pred ním žltá čiara, ak nie tak ju treba namaľovať pred tu malú budovu kde sú 2 autá (obr. 1).
12. november 2015

erik

RE:Matus G zlta ciara na tvojich fotkach c2 a c3 je nezmysel lebo parkovanie tam nikoho neobmedzuje, keby tam dali zlte ciary tak by chybalo cca 7-8 miest
12. november 2015

Matúš G

RE erik: tým som si nie úplne istý, opýtaj sa vodičov autobusov a uvidíš čo ti povedia. Na druhej strane je pravda, že sa to tam zlepšilo keď dali tú žltú čiaru okolo ostrovčeka. Tých umelcov čo za nim stáli a niekedy aj 2 autá, škoda že nemám fotku.
Už som to niekde písal:
Mala sa presunúť MHD na prvú zastávku na AS (niekdajšia Tesco Bus) a celé parkovisko prerobiť (napr. pod zem, nad zem - záleží od peňazí)., ale to by už asi nebolo zadarmo. Podľa mňa je v dnešnej dobe veľký luxus mať taký široký otoč pre busy ako je pred stanicou. Zatiaľ to železniciam asi vyhovuje keďže je to ich pozemok.
12. november 2015

erik

RE:Matus co sa tyka ostrovceku mas pravdu parkovanie 4 aut v dvoch radoch je silna kava, ale ten prechod na stanicu zatial autobusy zvladaju (super vodici) mozno by pomohla ta zastavka co pises byvale tesco ale znizil by sa standart nastupit zo stanice rovno na autobus, zrejme sa bude muset pockat na nove riesenie parkoviska podzem alebo nadzem :-)
13. november 2015

Lucery

Prosím vás, popridávať všade žlté čiary je absolútny nezmysel, ZBYTOČNE sa zrušia miesta, kde sa dá parkovať. Čo to ja sledujem, tak autobusy s tým nemajú vôbec problém, a to ani tie, ktoré tam chodia načierno. Mne osobne dokonca ani neprekážalo to státie pri ostrovčeku, to potom nebolo treba ani kresliť okolo celého, stačilo len ten kúsok.
PROBLÉM JE STÁTIE PRED PARKOVISKOM, LEBO AK TAM NIEKTO STOJÍ, PORUŠUJE ZÁKON, Z PARKOVISKA SA NEDÁ VYJSŤ A ČASTO BLOKUJE VJAZD DO CELÉHO AREÁLU !
Zatiaľ sa môj podnet vôbec neriešil, jediné, čo sa dokázalo, bolo zníženie možností parkovania (nehovorím, že parkovacích miest) !!! Je mi fuk, že mesto plánuje na vonkajšom okruhu parkovisko, keď sa z nejakého nedá vyjsť, alebo sa naň blokuje vjazd...
22. december 2015

Lucery

Dobrý deň,
bol by som veľmi rád, keby sa niekto kompetentný vyjadril k tomu, čo vyriešili žlté čiary okolo ostrovčeka, pretože vjazd do areálu pred stanicu a parkovanie na vyhradených miestach SA VÔBEC NEZMENILO ! Dnes pri vjazde na stanicu sme stáli až po ulicu A. Hlinku a blokovali výjazd z autobusovej stanice..
20. január 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
pri vhodných poveternostných podmienkach bude drobnými stavebnými úpravami umožnené parkovanie aj na vonkajšom okruhu (kde doteraz prechádzali len autobusy). Zmenené dopravné značenie je už odsúhlasené ODI OR PZ v Trnave. Parkovanie bude umožnené len na vyznačených parkovacích miestach (tak, ako v centrálnej mestskej zóne), na ostatných miestach bude zakázané státie, takže naloženie a vyloženie osôb a batožiny bude možné.

Odbor dopravy a komunálnych služieb
12. november 2016

Lucery

Dobrý deň.
Dnes, po roku, je možné skonštatovať, že mesto vyriešilo NIČ. Stále sú blokované parkovacie miesta, stále je problém v križovatke, a s primeranou dávkou škodoradosti sa chcem uštipačne opýtať, prečo mesto osadzuje neviditeľné značky a neviditeľne maľuje na cestu neviditeľné parkovacie miesta (na margo oznamu mesta z 20.januára 2016) a prečo chodia po vonkajšom okruhu len autobusy ?

MESTO PROSTE ZLYHALO NA CELEJ ČIARE !
27. jún 2018

Lucery

Celé to ide len k horšiemu... Ja som si naivne myslel, že mesto je tu pre ľudí...

Poďme na to inak: prikladám súbor, kde je vyznačené miesto pozemku, ktorý patrí mestu. Ostatné pozemky patria železniciam, ktoré nemajú dosah na mestskú políciu. Po slovensky: na pozemkoch ŽSR nemá obecná polícia právomoc - nemôže dať nikomu papuču. Môže ale oznámiť PZ SR priestupok.

Momentálne je tam vyznačené parkovisko bez parkovacích miest a zóna, kde je zákaz státia mimo parkovísk. Pýtam sa, ako je možné, že na nevyznačenom parkovisku beztrestne parkujú autobusy...???
29. jún 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
príslušníci mestskej polície prejednávajú v blokovom konaní taxatívne vymedzené priestupky proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky a objasňujú tieto priestupky v zmysle § 3 ods. 1, písm. f) zákona č. 564/1991 Zb. o obecnej polícii v znení neskorších predpisov. Predmetných priestupkov sa môže dopustiť vodič všade tam, kde platia pravidlá cestnej premávky, bez ohľadu na vlastníctvo cesty, resp. pozemku pod cestou. Vlastnícke vzťahy k pozemkom a komunikáciám nie sú pre pravidlá cestnej premávky rozhodujúce. Príslušník mestskej polície je oprávnený použiť technický prostriedok na zabránenie odjazdu motorového vozidla v zmysle § 16a uvedeného zákona, ak motorového vozidlo stojí na mieste, kde je to zakázané, a vodič vozidla sa nezdržiava v blízkosti.

Mestská polícia mesta Trnava
29. jún 2018

Lucery

Dobrý deň, zákon 8/2009 na vlastníctvo neprihliada, ale iné zákony už áno. Akýkoľvek policajt môže vstúpiť na súkromný pozemok len za určitých podmienok, a pre políciu podľa 564/1991 je toto hranica právomoci.
Je fajn, že vďaka odpovedi sa už nedá vyhovoriť na (nepovinnú) neznalosť.
Nebudem tu toto ďalej riešiť, lebo doprave pred stanicou to nepomôže, ale aj tak priateľsky upozorním, že v iných mestách sa už popálili (Bratislava V, Trenčín, prekvapenie nastalo aj v Bystrici) na súdnych procesoch.
Ak to nebudete riešiť, očakávam rampu na vstupe na pozemok bez ohľadu na všetky džentlmenské dohody, a viac logicky tu sem, na túto stránku už nenapíšem. Už som sa snažil vzburcovať až príliš, a železničiarsky nový rok začína obvykle druhý decembrový víkend, kde po prípadnej výmene primátora už nikto z mesta nič nestihne spraviť.
Doplatia na to ľudia. Howgh.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania