Cesta a chodník

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

V riešení
meno
Martin Reding 10. decembra 2015

Dobry den, chcem sa spytat, ci takto zhotovene spoje komunikacii na Salezianskej ulici su v poriadku?
- vyskove rozdiely na chodniku, zle zavalcovane asfaltove napojenia. Uz teraz tam stoji voda. Ked to bude premrzat, co potom, zas' budeme platit opravu?

Dakujem

14. december 2015

Juraj Fuzák

tak na toto som zvedavy :)
22. december 2015

Peter

chlapi, jednoducho to zostane bez odpovede, dufajuc, ze sa zabudne
27. január 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
každý stavebný zásah do telesa komunikácie je povolený za podmienky o.i. uvedenia do pôvodného technického stavu na garantovanú záruku počas 36 mesiacov na poklesy rozkopanej vozovky. Pokiaľ budú zistené porušené odtokové pomery vozovky, v rámci záruky budú tieto opravy vyžadované od zhotoviteľa stavby.

Odbor dopravy a komunálnych služieb
01. február 2016

Martin Reding

dobry den,
to ze je zaruka na vykonane dielo je v poriadku. moja otazka vsak bola polozena v case, ked este dielo evidentne nebolo odovzdane do uzivania.
ako je mozne, ze takto zrealizovane dielo niekto zo strany objednavatela prevzal a neziadal napravu este pred odovzdanim?! to mesto nevyuziva sluzby nejakeho dozora alebo inak odborne sposobilej osoby, ktora by toto vedela pri odovzdani posudit a ziadat napravu?!

dakujem
04. február 2016

jozef

Je 2.2.2015 a nič, ten úsek na meste, stojí za h......, na všetko aby ich občania upozorňovali, p. Martin tam dľa mňa nie je nejaká spôsobilá osoba, llebo inak na toto nie je vysvetlenie, treba písať primátorovi, oni tam len sedia na r...
15. máj 2016

Martin Reding

dobry den,
tak takto to vyzera po vcerajsom dazdi asi 50m dalej - stale je to v poriadku? - vid prilozena foto. cely spoj je pod vodou, cela plocha v krizovatke je pod vodou...
obdobne je na tom reklamovany chodnik - po dazdi je cely zatopeny vodou. to naozaj nema mesto cloveka, ktory stavbu kontroluje a prebera?

dakujem

m.reding
26. máj 2016

Martin Reding

dobry den,
pridavam aktualizaciu tohto podnetu, kedze z prilozenych fotografii je zrejme, ze:

1. sice boli prelepene rizikove spoje napojenia stareho asfaltu s novym - nevyriesili sa tym vsak buduce problemy z takto zle zrealizovaneho diela, na ktore ste boli upozorneni este pred ukoncenim diela!

2. je evidentne, ze k zlym spojom sa "pridava" aj samotne podlozie, ktore su uz hybe.
ako je vidiet na fotografiach, na predmetnych miestach sa uz robia kolaje!!!

z uvedeneho vyplyva, ze kvalita vyhotovenia je mizerna, opravy sa opat neriesia systemovo, ale sa iba "lepia" nejakym nahradnym a lacnym riesenim, ktore nie je systemove.
a zaroven sa potvrdila obava, ze je len otazkou casu, kedy sa zacnu prejavovat vady.

je smutne, ze sa objavuju ani nie pol roka po realizacii - a este bola pritom slaba zima....

to naozaj nema mesto dozora na taketo veci, alebo je to dosledok mizernej ceny?

dakujem

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania