Chodník na autobusových zastávkach Zelený kríčok

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

V riešení
meno
Anonymný užívateľ 31. októbra 2018

Chodník je neskutočne rozpraskaný, že aj za sucha je nebezpečný.

19. november 2012

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za podnet. Pripájam stanovisko odboru dopravy a komunálnych služieb mestského úradu:
K rozsiahlejšiemu poškodeniu spevnených plôch a ich konštrukčných vrstiev na nástupišti autobusov prišlo v dôsledku koreňového systému pôvodne zasadených drevín. Vzhľadom na blížiaci sa koniec rozpočtového roku 2012 a výšku finančných prostriedkov potrebných na zabezpečenie realizácie opráv, nieje možné zabezpečiť opravu v tomto roku. V budúcom roku OÚRaK spracuje návrh a rozsah realizácie celkovej úpravy týchto plôch a našou snahou bude, s prihliadnutím na možnosti rozpočtu, tieto úpravy zrealizovať už v roku 2013. V opačnom prípade, navrhneme realizáciu zaradiť pri príprave rozpočtov na nasledujúce obdobie.

Jana Gmitterová, ÚKaM
19. november 2012

pedro

tvarite sa ako keby to bolo v tomto stave od vcera a mesto o tom doteraz vobec nevedelo...
19. november 2012

pedro

kde tam na fotke vidite korenovy system 20 metrov od stromu? zaujimave ze dovod stavu vam je nad slnko jasny ale riesenie uz roky neprichadza
17. december 2012

pedro

dnes som ratal stromy na zelenom kricku, ktore popraskanie 150 metroveho chodnika vraj sposobuju. je ich tam presne 2 ks. jeden pri trnavke a jeden na opacnom konci.
18. marec 2013

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, pripájam aktualizáciu podnetu.
Odbor dopravy a komunálnych služieb zabezpečí v tomto roku nevyhnutné opravy najviac poškodených úsekov chodníka liatym asfaltom.

Jana Gmitterová, ÚKaM
18. október 2013

marta

Nič sa po roku nezmenilo, asi to nie je časť mesta, kade chodia poslanci. Rovnako ako nepomohlo presťahovanie romskej rodiny spoza zástavok o ulicu vedľa . oproti cukrovaru. Celé leto tam obťažujú ľudí krikom a krádežami. Je to zabudnutý kúsok Trnavy, napriek tomu že tam denne prejde množstsvo ľudí.
15. december 2013

Flego

Dnes som bol pozrieť kde sú tie stromy, ktoré spôsobili ten katastrofálny stav chodníka.
Toto je prvý,
15. december 2013

Flego

druhý ešte žije,
15. december 2013

Flego

tretí,
15. december 2013

Flego

štvrtý,
15. december 2013

Flego

piaty,
15. december 2013

Flego

šiesty,
15. december 2013

Flego

siedmy,
15. december 2013

Flego

ôsmy,
15. december 2013

Flego

deviaty,
15. december 2013

Flego

desiaty
15. december 2013

Flego

a jedenásty. Ten síce ešte žije, ale je napadnutý hubou, treba ho odstrániť.
Takže rekonštrukcii chodníka už nič nebráni.
Dovtedy tu dámam neodporúčam vysoké podpätky, pretože si tu ľahko zlomia nohu.
04. jún 2015

Martin

Veľké praskliny chodníka a nástupiští zastávky na Zelenom kríčku sa doteraz stále neporiešili. Od nahlásenia podnetu 7.11.2012 sa s tým stále za vyše dva a pol roka nijako nepohlo. Je to katastrofa, človek si tam ide zlámať nohy.
05. jún 2015

Martin

Stav chodníka je aj po vyše dva a pol roku katastrofálny. Praskliny sa už zväčšili aj na vyše desať centimetrov. Aktuálna fotografia je z 24.mája 2015.
08. jún 2015

5ulo

Tam by sa hrali Céčka :-) inak hanba. Náš druhý hlavný prepravný uzol a takáto katastrofa. Reklamné kovové lavičky, na ktorých sa nikto neodvážil sedieť, kam noha stupi, tam riskuje zakopnutie, 2 búdky na schovanie sa pred dažďom, kde chudáci vpredu aj tak zmoknu.. No ble...
05. október 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
občanov prosíme o trpezlivosť, ale Zelený kríčok sa bude riešiť komplexne ako veľký investičný projekt v roku 2018, preto nemá zmysel investovať do čiastočnej opravy chodníkov. Lavičky sa osadili, aby mali čakajúci ľudia kde sedieť, ale nový podklad sa položí, až keď bude vypracovaná a realizovaná celková revitalizácia tohto územia.
K tomu môžeme napísať, že celková projektová dokumentácia bude predložená do konca októbra, v priebehu roku 2017 sa budú pripravovať podklady (zháňanie financií, verejné obstarávania), aby mohol byť projekt v roku 2018 zrealizovaný. Celkové plány s týmto územím môžete vidieť na stránke Mestských zásahov: http://www.trnava.zasahy.sk/projekt/109/revitalizacia-parku-zeleny-kricek.

Odbor územného rozvoja a koncepcií
05. október 2016

peter

odpoved samospravy trvala iba 4 roky a oprava bude uz za 2 a aj to nie je iste. Vitajme v Trnave
31. október 2018

Pavol

Nástupište autobusu ktoré je vzlom stave

Na ulici Rybníkova (nástupišti autobusu) sa nachadza chodník/nástupište ktoré je v nechodím stave. V priestore chodníku sú diery po stromoch ktoré sú už niekoľko rokov mimo (možno aj viac ako 10 rokov). Chodník je nesúvysli, nachádzajú sa na ňom rôzne vyvýšenini, jamy atď. Jedná sa o bezpečnostný nesúlad. Nástupište resp chodník je potrebné opraviť.
13. november 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
v budúcom roku sa pripravuje celková rekonštrukcia lokality Zeleného kríčka, preto tieto čiastkové problémy momentálne nebudeme riešiť, zdá sa to nehospodárne z hľadiska celej pripravovanej investície. Stromy sú odstránené už dlhšiu dobu a úsek je osvetlený, preto deštrukciu chodníka opravíme až pri celkovej obnove územia. Súčasťou obnovy bude aj revitalizácia zelene a nový povrch chodníkov a ciest v tejto lokalite. Občanov prosíme o trpezlivosť pri riešení podnetu.

Mestský úrad v Trnave
13. november 2018

peter

podnet je z roku 2012, 6 rokov vyhovoriek a slubov
24. január 2020

Martin

Je 24.1.2020 a stále nič.
24. január 2020

Martin

Foto z dnešného dňa.
13. október 2020

Martin

Zatiaľ stále nič. Akurát sa popílili stromy.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania