Jednosmerná ulica pri parkovisku na ulici A. Kubinu

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

Vyriešený
meno
Filip 01. júla 2016

Dobrý deň, kedže som obyvateľom činžiaku na ulici Andreja Kubinu, rád by som sa nedopúšťal priestupku tým, že keď nemôžem zaparkovať vozidlo na novovybudovanom parkovisku, som nútený prejsť do zákazu vjazdu a zaparkovať na starom parkovisku pri činžiaku. Dala by sa táto značka jednosmernej cesty odstrániť? Ďakujem.

11. júl 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
predmetný úsek komunikácie je vybudovaný a aj skolaudovaný ako jednosmerná komunikácia, ktorá svojimi šírkovými parametrami nevyhovuje v zmysle platnej STN obojsmernej premávke, preto mesto nemôže zmeniť jednosmernú komunikáciu na obojsmernú.

Odbor dopravy a komunálnych služieb
18. november 2016

Ľudmila

Autor projektu možno - vedel alebo nevedel?- že tie autá tadiaľ vychádzali smerom
k cintorínu,resp.k smetiakom.Tento úsek od uvedenej značky sa ani nerozšíril ani nezúžil.Teda niekto stratil predstavu,čo tým vlastne spôsobil.Auto ak je parkovisko obsadené musí vycúvať komplikovane z parkoviska, otočiť sa a ísť z parkoviska na Trstínsku smer do mesta odkiaľ prišiel,lebo zákaz vjazdu mu to nedovolí.Ani vyjsť druhou stranou z obsadeného parkoviska nemôže,lebo aj tam je tiež zn.zákazová. Kocúrkovo.
Za značkou ,ktorá je predmetom diskusie na začiatku-je tiež zákaz vjazdu- tá sa osadila pred zahájením výstavby parkoviska,aby sa autá mohli dostať zo sídliska smerom k cintorínu a tak vyjsť cez Ružindolskú na Trstínsku a do mesta.To bolo dočasné riešenie počas výstavby.Keď sa kolaudovalo parkovisko aj s výjazdom na Trstínsku, značka tam zostala aj zn.z druhej strany a tak obyvatelia na ul.A.Kubinu 22,23,24,25 sa musia komplikovane- súbežne s Trstínskou dostať pred svoje bydlisko.Po opustení parkovania pred domami,musíme sa pripojiť k spomínanej jednosmerke v neprehľadnom mieste na rohu vchodu č.22,kde je ešte aj strom,kde hrozí,že sa raz niekto zrazí s druhým autom a až tak vyjsť na Trstínsku cestu.
Ak by bolo označenie pôvodné t.j.pred výstavbou parkoviska - autá z jednosmerky od cintorína odbočili vľavo a zaparkovali pred obyt.domom a získali by ešte naviac min.2 parkovacie miesta,ktorých je stále nedostatok.Lepší resp.ľahší prístup mali sanitky,rôzne poruchové služby,taxiky.
Vy máte úlohu splnenú,ale len čiastočne-prax je úplne iná.Nikto to už teraz nechce vidieť ani počuť.Od stola sa rozhodne celkom rýchlo,preto prosím prídite sa presvedčiť po pracovnej dobe čo sa tu odoháva až potom pochopíte,že tie požiadavky sú oprávnené.
28. marec 2017

Dušan Harant

Zákaz vjazdu pri parkovisku pri Merkúre
Prosím o odstránenie dopravnej značky "Zákaz vjazdu" pri výjazde z parkoviska pri Merkúre. Pokiaľ chce ísť vodič z parkoviska smerom na Trstín, nemá možnosť odbocit doľava kvôli zákazovej značke. Musí odbočiť doprava smerom na Zelený kríček a obísť to cez Šrobárovu alebo cez Okružné námestie. Nie je to dobré vyriešené.
04. júl 2017

Matúš G

Vybavené.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania