Nepriechodný zablatený chodník na Halenárskej

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

Vyriešený
meno
Jozef 23. októbra 2016

Verejny chodnik pri Halenarskej 5 a Halenarskej 14 v historickej casti mesta je vacsinu dna blokovany stavebnymi strojmi. Aj ked sa tam nestavia, chodnik a cesta su viac menej stale zablatene zo stavby a chodnik je napr. s kocikom alebo slusnejsimi topankami nepriechodny. Na druhu starnu sa prejst neda, pretoze tam nie je prechod pre chodcov. Cela ulica je spinava z tychto 2 stavieb.

25. október 2016

Marek

Možno by stačilo posunúť prenosné dopravné značenie bližšie k priechodu. Inak cez vozovku môžete prejsť aj mimo priechodu, podľa Zák.8/2009 Z. z: Mimo priechodu pre chodcov sa smie cez vozovku prechádzať len kolmo na jej os. Chodci smú prechádzať cez vozovku mimo priechodu pre chodcov, len ak s ohľadom na vzdialenosť a rýchlosť jazdy prichádzajúcich vozidiel nedonútia ich vodičov na zmenu smeru alebo rýchlosti jazdy.
02. november 2016

Jozef

V prvom rade by asi stavba mala udržiavať chodník v stave, že by sa aspoň mimo času, keď ju využívajú stavebné stroje, mohli využívať občania...
16. november 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
v čase vykonanej kontroly nebol chodník taký zablatený, ako je na fotografii. Vjazd na stavbu a výjazd z nej je na chodníku ohradený prenosnými dopravnými značkami, ktoré peších upozorňujú na zákaz vstupu pre chodcov do predmetného priestoru a aby prešli na chodník na druhú stranu ulice. Na prechod na druhú stranu ulice nie je potrebný vyznačený prechod pre chodcov.
Takže vjazd do dvora je momentálne rozbitý kvôli stavbe, ale je dopravným značením označený tak, aby sa ľudia nestretávali s nákladnými vozidlami a neumazali sa.
Zároveň v prípade znečisťovania komunikácie, bude zhotoviteľ stavby upozornený, aby komunikáciu po nadmernom znečistení očisťoval, po neuposlúchnutí bude pokutovaný.

Odbor dopravy a komunálnych služieb
18. november 2016

Jozef

Chodnik a cesta je stale v horšom a horšom stave.. To že napíšete odpoveď ešte nerobí tento podnet vyriešeným!!! Prosím Vás aj o informáciu kedy bol zhotoviteľ stavby upozornený.. pretože veci sa nepohli ani o milimeter.. ďakujem

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania