Zrušené parkovacie miesta

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

Vyriešený

Zaslal: Palcino Čavojský, 02. novembra 2016

Žiadam o vysvetlenie nového značenia na Okružnej ulici pri dome, ktorý do dnešného dňa nie je označený číslom, preto ho neuvádzam. Nechápem priečne pruhy pri tomto dome. Majiteľ domu zabral svojim trávnikom územie až po okraj cesty a teraz zabral značením aj kus komunikácie.

Komunikácia so samosprávou o riešení podnetu

08. november 2016 Odpoveď

Dobrý deň,
majiteľ nehnuteľnosti musel pre to, aby dostal stavebné povolenie na dom, vytvoriť dve parkovacie miesta na svojom pozemku. Túto podmienku splnil, lebo jedno miesto je v garáži a druhé na jeho trávniku. To je spevnené plastovými zatrávňovacími rohožami, ako je vidieť aj na fotografii. Lenže keď chce parkovacie miesto na trávniku využívať, ako to mesto od neho požadovalo, je potrebné umožniť vodičovi vjazd a výjazd na toto miesto. Vzhľadom ku skutočnosti, že ne tejto strane nie je vybudovaný chodník, vodiči vlastníkovi nehnuteľnosti opakovane odstavovali vozidlá tak, že nebolo umožnené bezpečne vchádzať a vychádzať z domu. Na tejto strane sa budujú aj ďalšie rodinné domy, a preto takýchto zmien bude v danej lokalite viac. Značenie je v poriadku.

Odbor dopravy a komunálnych služieb

Aktualizácie podnetu

03. november 2016 Palcino Čavojský

To auto na trávniku je auto majiteľa domu. Nechápem o čo tu ide.. doteraz tam bolo normálne parkovacie miesto, kde mohol stáť aj majiteľ. Neviem, aké majetkové práva má na pozemok o šírke od tej schránky po cestu, pretože pôvodne tam bol plot, ako je vidieť na susednom pozemku. Takto ho on zabral rovnako ako časťou s novým značením na ceste.

08. november 2016 Palcino Čavojský

k môjmu poslednému komentáru pripajam foto. strieborná oktavia oproti domu patrí majiteľovi

16. november 2016 Peter

Neopravnene znacenie na Okruznej ulici
Neopravnene oznacenie sikmych vodorovnych ciar na verejnej komunikacii

10. január 2017 Palcino Čavojský

Je toto riešenie parkovania v Trnave? Strieborná oktávia, ktorá stoji na pruhoch je auto majiteľa domu. Takto si on zariadil voľné miesto pre seba, pričom neparkuje na mieste, ktoré mal vytvoriť a ktoré svojou polohou zabralo dve miesta.

Diskusia

Fredy: Doteraz som sa nazdával, že ak by som kúpil záhradu, zmenil ju na stavebný pozemok a chcel by som tam postaviť dom, tak budem mať povinnosť vytvoriť si na vlastnom pozemku 2 parkovacie miesta, príjazd k nim napojiť na komunikáciu a vchod do domu pre peších bezpečne napojiť na chodník popri komunikácii.

A že ak je tam doteraz na mestskom pozemku iba nespevnený chodník, že budem mať povinnosť kvôli bezpečnosti spevniť ho minimálne v celom priestore medzi mojou parcelou a komunikáciou.
Avšak, vyzerá to tak, že stačí odstrániť z cesty obrubníky, vjazd aj vchod pre peších napojiť priamo na komunikáciu vo výške jej povrchu a vozidlo parkovať tak, že celá jeho zadná časť bude nad pozemkom mesta. A komunikáciu pomaľovať tak, ako mi to vyhovuje.
A aj keď bude stavba podľa listu vlastníctva skolaudovaná a bude mať pridelené súpisné aj orientačné číslo aj viac ako rok, fyzicky už asi stavby označovať netreba.

Divné je najmä to, že je tu snaha zlikvidovať spolu tri pozdĺžne parkovacie miesta, pričom sa to dá urobiť tak, že sa zaberie iba jedno pred vjazdom do garáže.
xxx: S tou povinnosťou vybudovať dve parkovacie miesta na vlastnom pozemku je naozaj pravda? Nepočul som o takej povinnosti v súvislosti s nekomerčnou výstavbou.
Lubor Bednár: ...ono treba zistiť či to je vôbec legálne (to značenie cesty)
Palcino Čavojský: Upozornil by som mesto na podnet: https://www.odkazprestarostu.sk/trnava/podnety/34363/vyznacenie-parkovania-na-sibirskej-a-v-okoli, kde MsP v prvom a druhom odstavci odpovedá aj na tento podnet... tu však nešlo o bezpečnosť, ale o pohodlnosť majiteľa domu.
5ulo: Podla katastermapy je vodorovne dopravne znacenie na pozemku mesta a silno pochybujem, ze je to s ich suhlasom.
screenshot z katastermapy: http://imgur.com/a/URXa1
Palcino Čavojský: 5ulo, mňa by zaujímal aj stav toho pásu, ktorý je medzi cestou a pozemkom. Komu patrí?
5ulo: Palcino, to nie je len pas :D to je vsetko okolo .. mesto Trnava samozrejme
http://imgur.com/a/KUxje
Palcino Čavojský: Značenie nie je v poriadku, nakoľko majiteľ neparkuje so svojou striebornou oktáviou na tom trávniku, ale na parkovacích miestach oproti domu... preto zabral dve parkovacie miesta na komunikácii a ešte aj parkovacie miesta, oproti.
hgfdsa@post.sk: vyborne. blahozelam mestu. clekov sucet parkovacich miest je po postaveni domu -1 tri znicil dve spravil. z toho dve sukromne pre majitela. za obyvatelov okruznej ulice dakujeme.
Lubor Bednár: ....prosím vás, kde sú tie plastové rohože? Ja ich nevidím.... sú naozaj tam?... ako tam vchádza majiteľ na tie rohože? cez tú "zebru"?, neporušuje zákon?
Palcino Čavojský: tiež neviem o plastových rohožiach na tom pozemku a to som sledoval, ako ten trávnik robili.
hgfdsa@post.sk: otazka na starostu:
Pan starosta mate pocit ze v tomto pripade boli VYTVORENE dve parkovacie miesta? Prosim zamrajte sa na slovo VYTVORENE. Ma mesto supis parkovacich miest v tejto lokalite? Ak nie tak preco? Ak ano tak je skutocne po postaveni rodinneho domu sucet parkovacich miest v danej lokalite vecsi 2?
Lubor Bednár: Odbor dopravy a komunálnych služieb klasicky všetko od stola. Bol niekto vôbec v teréne preveriť skutočnosť?
Adrián: Nepochopím. Mesto ubralo na úkor súkromnej osoby 2 parkovacie miesta občanov sídliska!
Dotyčný má garážové státie v garáži aj pred garážou. Prístupová cesta k domu mala byť robená poprí parkovacieho státia a popod dom ku vchodu. Odbor dopravy a komunálnych služieb to takto mieni uzavrieť ? To je fakt definitívne rozhodnutie?
ďakujem
Peter: Chcel by som Vas vidiet, ako by ste riesili parkovanie na mieste toho chlapika. Alebo mu zavidite barak?
Adrián: Peter bývam v nedalekom dome, tak asi sotva závidím. No dcéra býva vo vchodoch nedaleko.
On má zabezpečené 2x parkovanie aj keď príde v noci, ale ostatný na sídlisku nie...
Ako to myslíte , že ako by som riešil parkovanie na mieste toho chlapíka? Ved on parkvanie vyriešené má a hneď 2x Hmm
hgfdsa@post.sk: peter ja by som riesil parkovanie na jeho mieste tak isto ako dalsich cca 270 bytovych jednotiek.
Peter: Myslim to tak, ze ma tam vyjazd z garaze, vychod peso z domu, tam tiez asi nema stat nejake auto a stoji pozdlzne u seba na pozemku odkial potrebuje vyliezt, aspon tak to uviedlo mesto. Takze asi inak ano zamedzenim parkovania sa to vyriesit nedalo. Ano, zrusili sa dve miesta pre inych, ale budovanie verejnych parkovacich miest ma riesit mesto, nie niekto kto si na svojim pozemku postavi dom a koli nedostatku verejnych mist nevie vyparkovat. To som tym chcel povedat.
navstevnik: A toto cele niekto na meste na stavebnom urade v stavebnom povoleni povolil a nasledne schvalil v kolaudacnom rozhodnuti
a tym je to cele uzavrete a nemenne
Dano: Mne je velmi nepochopitelne ze majitel domu si tam mohol na mieste dvoch parkovacich miest namalivat pruhy a mesto ho haji. Ako chudacik lebo ludia mu tam parkovali a nemohol bezpecne vychadzat. Ale to ked pan majitel si tam zaparkuje auto ked uz inde nie je volne je v poriadku. Tym padom mi z toho vychadza ze on ma k dispozicii dalsie dve miesta.uchvat.ak sa tam nema parkovat nech tam neparkuje ani on!!!
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Aktualizovať podnet »
Máte nové informácie o podnete?
Pošlite nám jeho aktualizáciu.
Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.