Ochrana zelene

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

Vyriešený
meno
Dusan 27. novembra 2016

Dobry den prajem. Chcel by som sa informovat, ci mesto ma informacie o pripravovanom vyrube tychto krasnych stromov. Myslim si, ze tak ako vsade na svete, tak aj v Trnave by sme si mali kazdy strom vazit. Nemam nic proti propravonej vystavbe bytom, na pozemku, ktory je uz dlhe roky len vystrkovany, ale nie na ukor tychto krasnych velkych stromov. Kopiu tejto spravy zasielam na Odbor zivotneho prostredia, [email protected] a [email protected] Dufam, ze mesto Trnava nesklame. Dakujem. S pozdravom. Dusan

29. november 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
pozemok v k. ú. Trnava, parc. č. 8335/1, Ulica G. Steinera, na ktorom rastú predmetné dreviny, je v súkromnom vlastníctve a je určený na výstavbu.
Na výrub drevín bol vydaný súhlas Zn. OSaŽP/5803-19000/2014/Gk zo dňa 22. 4. 2014, z dôvodu výstavby „Novostavba bytového domu Štajnerka“. Upovedomenie o začatí konania bolo zverejnené na internetovej stránke Mesta Trnava dňa 20. 2. 2014.
Súhlas bol vydaný na 6 ks stromov druhu borovica čierna a 2 ks breza bradavičnatá. Náhradná výsadba bude zrealizovaná po ukončení stavby v rozsahu 11 ks odrastených stromov a doplnená bude o kríkové skupiny. Zároveň správny orgán uložil žiadateľovi v súhlase na výrub drevín, aby doplatil rozdiel výslednej spoločenskej hodnoty drevín, na ktoré bol vydaný súhlas, a spoločenskej hodnoty drevín určených v náhradnej výsadbe. Tento rozdiel je finančná náhrada vo výške 4 652,44 eur, ktorá bude uhradená na účet mesta.

Odbor stavebný a životného prostredia
07. december 2016

marika

a nedali by sa tie stromy presadiť na sídlisko? je na to stroj, tých stromov je veľká škoda...
07. december 2016

Dusan

Marika, da sa vsetko. Len bohuzial vzdy je to o ludoch. Kompetentna osoba Vsak asi uvazuje inak.
03. december 2019

Dusan

Developer sice stromy nasadil, ale nechal ich aj vyschnut. Aky developer , taka bytovka a okolie. Len smutne,ze mesto to neriesi.
25. február 2021

Dusan

Dobry den , developer nechal vsetky stromy vyschnut.
Vie s tym mesto nieco spravit?
Dakujem

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania