Vrak vozidla na A. Kubinu

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

Vyriešený
meno
Adrián Mních 27. novembra 2016

Dobrý deň,
prosím o riešenie vraku pred A. Kubinu 6.
ďakujem

01. december 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
na základe podnetu sme vec preverili priamo na mieste, kde sme zistili, že vozidlo stojí na parkovisku v súlade s pravidlami určenými zákonom č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.
V zmysle zákona č. 79/2015 Z. z. o odpadoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov môže mesto požadovať odstránenie vozidla z miesta, na ktorom poškodzuje alebo ohrozuje životné prostredie, alebo narušuje estetický vzhľad obce či osobitne chránenej časti prírody a krajiny.
Po posúdení veci priamo na mieste, hliadka MsP Trnava konštatovala, že neexistuje žiaden z uvedených zákonných dôvodov, pre ktorý by mohlo Mesto Trnava žiadať držiteľa vozidla o jeho odstránenie z verejného priestranstva. Samotná skutočnosť, že vozidlo jeho držiteľ nepoužíva dlhší čas, a dokonca ani skutočnosť, že vozidlo nemá platnú technickú a emisnú kontrolu, nie je zákonným dôvodom pre intervenciu zo strany mesta.

Mestská polícia mesta Trnava
02. apríl 2019

Pavol28

Pekný deň prajem. Vraj bol odstránený ako dokladá priložené foto. Podnet je možné uzavrieť

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania