Parkovanie na Veternej ulici

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

Vyriešený
meno
Peter 17. decembra 2016

Na Veternej (pri VUJE) zijem priblizne 10 rokov.Ako na kazdom sidlisku aj na nasom je problem s parkovanim.Vcera rano ma cakalo nemile prekvapenie - pokuta za parkovanie na chodniku (vraj som nenechal 1.5m chodnika volneho). Teraz k faktom:
- samotny chodnik nema 1.5m sirku
- denne tam parkuju desiatky aut dlhe roky
- mame tiez male dieta, vzdy sa snazim nechat priestor minimalne pre kocik, tak tomu bolo aj teraz. stal som rovnako ako vsetky auta na prilozenej foto
- za 10r som tu pokutu nedostal
Chapem ze mestska policia musi plnit koncorocne plany a dohanat na pokutach, ale ak mesto nebude v sucinnosti s MP parkovanie na sidliskach riesit, niesom ochotny platit pokutu za priestupky, ku ktorym ma donuti situacia ktoru som sam nepsosobil. Dajte moznost prenajat parkovacie miesta obyvatelom

18. december 2016

Pe

Pozrel som si to na Google mape a nechápem prečo ste dostali pokutu, veď chodníkov je tam pomerne veľa - pred činžiakom, vpravo za tou výmenníkovou st. je takmer paralelný chodník. Chodec si podľa tej mapy môže vybrať 2 chodníky blízko seba kadiaľ pôjde. Myslím, že tento chodník by sa mohol zmeniť na pozdĺžne parkovanie. Samozrejme ak Google mapa zodpovedá skutočnosti, lebo osobne situáciu nepoznám.

Celkovo si ale myslím že MsP v Trnave by potrebovala niekoho nového vo vedení, kto dokáže príslušníkom vysvetliť reálnu situáciu v meste (ak to sami nedokážu pochopiť) a podľa toho riešiť priestupky.
18. december 2016

Peter

Ano, je to ten chodnik. Pouzil som obrazok z google maps schvalne, aby bolo vidno ze sa tam parkuje stale. Obyvatelia prilahlych panelakov vratane mna to skratka dlhodobo povazuju za parkovacie miesta. To s tym pozdlznym parkovanim je relativne jednoduche. Chodnik je aj pri panelaku takze tento by nemusel az tak chybat. Pripadne ho rozsirit o pol metra aby vznikol priestor aj pre auta aj pre chodcov. Ono je ale vzdy jednoduchsie radsej ludi pokutovat. Najhorsie je, ze ak nebudem mat inu moznost, musim tam parkovat nadalej ako aj vela susedov. Zvlast teda cez tyzden ked je parkovisko plne ludi s cudzimi ECV. Cize co teraz, budem neustale platit pokuty?
19. december 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
Mestská polícia mesta Trnava nemá žiadne cieľové plány pre množstvo uložených pokút. Jej manažment si je veľmi dobre vedomý nedostatku parkovacích miest na sídliskách a vedie svojich podriadených k tomu, aby tento stav nezneužívali v neprospech občanov mesta. Podobné prípady protiprávneho parkovania na sídliskách príslušníci mestskej polície preverujú, zisťujú a riešia spravidla iba na základe oznámení občanov, na ktoré sú povinní reagovať. Bolo tomu tak aj dňa 16. 12. 2016, kedy bola asi o 14.20 hod. hliadka mestskej polície vyslaná na Veternú ulicu v Trnave z dôvodu telefonickej požiadavky občana týkajúcej sa vozidiel stojacich na chodníku.

Mestská polícia mesta Trnavy
19. december 2016

občan Trnavy

K výberu pokút za parkovanie na sídliskách by sa malo pristupovať s ohľadom na možnosti, aké vodiči na tom-ktorom sídlisku majú. A že je v Trnave na sídliskách nedostatok miest na parkovanie, to je iste Mestskej polícii v Trnave známe. Takže, vyberači pokút, skúste sa občas vžiť do situácie človeka, ktorý nemá kde zaparkovať auto a netraumatizujte ho ešte tým, že mu k tomu naložíte aj pokutu. Toto nie sú priestupky z rozmaru, ale z nevyhnutnosti. Preto, pokiaľ auto vyslovene neobmedzuje iných (v konkrétnom prípade má naozaj chodec možnosť využiť chodník pred obytným blokom) alebo neničí zeleň, pokuta asi nie je namieste. Alebo si mestská polícia naozaj myslí, že pokuta v tomto prípade vyrieši problém?
19. december 2016

Peter

Nezostava mi nic ine len verit vyjadreniu PZ, ze konaju len na podnet. V tom pripade je smutne ze niekto ma potrebu taketo veci nahlasovat. Neviem, mozno tam niekde stalo ine auto cez cely chodnik a tak som si to zlizol aj ja a zvysok aut. Nezostava mi len respektovat ak si niekto kona svoju obciansku povinnost a nahlasuje tieto veci Policii. Teraz k veci. Nedalo by sa s tym chodnikom nieco robit aby splnal podmienky pre parkovanie? Zaroven ak by sa okolo celej bytovky vyznacili miesta na parkovanie, zvysil by sa pocet miest, kedze castokrat ludia parkuju zbytocne nasiroko.
20. december 2016

Juraj2

Pokiaľ je ten chodník taký úzky, že na ňom nesmie stáť auto, tak sú už len dve možnosti. Buď sa k obrubníku nakreslí žltá čiara a všetkým bude jasné, že sa tam nesmie stáť (tak ako sa to označilo pri smetných košoch a v zákrute), alebo je cesta dosť široká a nakreslia sa tam pozdĺžne státia. V oboch prípadoch to musí iniciovať mestský úrad - Odbor dopravy a komunálnych služieb.
15. január 2017

Martina

Nestali ste nahodou pri zakrute pred vchodom 14 kde by mal byt prechod pre chodcov ? Nie je tam oznaceny a preto tam niektore auta parkuju tak ze sa neda tadial prechadzat . Podla policie by tam mali auta nechat priestor 1,5m na prechod (preto ma napadlo ci ste nahodou neparkovali tam ked ste spominali tych 1,5m)

Keby radsej policajti davali pokuty autam na Hlinach ktore kazdodenne parkuju cez prechody pre chodcov a na chodnikoch tak ze chodec musi pouzit travnik.
19. január 2017

Peter

Nie, stal som pobliz vymenicky. Teda pekne daleko od spominanej zakruty.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania