Problémový vjazd do parkoviska na Hlbokej

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

Vyriešený
meno
Ivana 10. apríla 2013

Na Hlbokej ulici je novovybudované parkovisko pod kopcom, z a do ktorého je problém sa dostať, pretože autá parkujúce do jeho vjazdu blokujú nielen výhlad, ale aj plynulý prechod. Ako je vidno na foto, treba sa pri výjazde/ vjazde vyhýbať nielen autám parkujúcim na vjazde, ale aj autám stojacim na šikmom státí.
Ak je zelené auto, ktoré je vidno na foto postavené na chodníku /ak je to považované za chodník/ tak dokonca neponecháva predpísanú vzdialenosť na prechod po chodníku. Možno by pomohla žltá čiara, alebo nejaké značenie na mieste.
Každopádne - jedno z týchto miest zelený favorit vs. strieborná octavia by bolo dobré obmedziť v záujme bezpečného vjazdu a výjazdu do nového parkoviska.

10. apríl 2013

Odpoveď samosprávy

Ďakujeme za podnet. O jeho riešení vás budeme informovať.

Jana Gmitterová, ÚKaM
14. apríl 2013

Andrej

Další problém s parkovaním na týchto miestach je aj to že sa vybudovala rampa a platené parkovisko pred daňovým úradom a pod poliklinikou.Pracovníci z daňového úradu prenamentne parkujú na parkovisku ktoré ledva vystačí obyvateľom v panelových domoch na Hlbokej 12-14 a nie este pracovníkom daňového úradu, návštevníkom daňového úradu a ešte aj návštevníkom polikliniky.Mám z toho komplet dotlčené auto. Stalo sa mi veľakrát to že som chcel rýchlo niekam odísť s autom ale nebolo to možné.A najsmutnejšie je natom to ze parkovisko pred Daňovým úradom je úplne prázdne a 2 metre vedľa na neplatenom parkovisku je to ako autodrom.
15. apríl 2013

Ivana

Andrej myslím, že toto je na samostatný podnet. Chcelo by to nejaké komplexnejšie riešenie.
02. máj 2013

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za podnet. Pripájam stanovisko odboru dopravy a komunálnych služieb:
S obdobnými porušovaním zákona o cestnej premávke sa stretávame aj v iných častiach mesta. Riešenie ponúka samotný zákon, vyznačovanie žltými čiarami by bolo duplicitné a finančne náročné aj na údržbu. Problematiku nedisciplinovaného parkovania je potrebné riešiť oznámením na bezplatnú telefonickú linku 159 alebo 158.

Gmitterová, ÚKaM
28. júl 2013

Ivana Zet

Vďaka za odpoveď, ešte si dovolím rýpnuť do tohto podnetu. Nedali by sa dať betónové zátarasy aspoň tam, kde stojí zelený favorit? Modelová situácia, ráno 6:00 odchádzate do práce z parkoviska, neviete vyjsť, zavoláte mestskú políciu, stratíte 10 min, potom ho nemôžu odtiahnuť /ani odťahovka sa tam nezmestí/, čo je teda platné toto riešenie?

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania