Osadenie bariéry pre prejazd

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

Uzavretý
meno
Jakub Jediný 17. januára 2017

Chcel by som týmto požiadať o osadenie bariéry pre prejazd, nakoľko daný objekt (podchod pod bytovým domov) je neustále využívaný automobilmi pre prejazd na priľahlé parkovisko za bytovým domom. Autá jazdia bezohľadne a rýchlo naprieč chodníkom a ohrozujú svojou nezodpovednou jazdou chodcov. Priľahlá komunikácia je vedená ako chodník, nie cesta, vjazd na parkovisko je z druhej strany bytového domu, niektorí lenivý jedinci si tadiaľto iba skracujú cestu ku zadným vchodom, preto Vás žiadam o osadenie danej bariéry.

19. január 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
v tomto prípade bude potrebné preveriť organizáciu dopravy v tejto lokalite a následne rozhodnúť o osadení zábrany, o čom budeme občanov priebežne informovať..

Odbor dopravy a komunálnych služieb
27. január 2017

jakub

Moja otázka je, čo je treba preveriť na organizácii dopravy? Daný podchod je vedený ako chodník, rovnako priľahlá komunikácia na strane bytového domu od Hospodárskej ulice. Vjazd (viď. fotografia) je jasne stanovený z ulice Študentská. Problém je, že niektorí obyvatelia majú príliš veľký problém počkať na semafóroch a prejsť tade, kade im patrí. Neustále sa na chodníku nachádzajú stopy pneumatík a neustále tam musí niekto vyhýbať prechádzajúcim autám. Pekne je to vidieť hlavne teraz, keď je tam ešte napadnutý sneh. Preto nechápem, čo treba na tejto situácii preverovať.
Ďakujem Vám za skoré a zmysluplné vyjadrenie.
11. február 2017

Jakub Jediný

Dobrý deň, chcem sa opýtať na ďalší postup v tomto návrhu/sťažnosti, nakoľko už takmer mesiac je to bez ďalšieho vyjadrenia, či progresu v riešení. Ďakujem.
16. marec 2017

jakub

Znemožnenie prejazdu osobných automobilov po chodníku
Opäť sa na Vás obraciam s prosbou o osadenie bariéry znemožňujúcej prejazd autám na parkovisko vo dvore obytného domu a zmiernenie ohrozenia chodcov využívajúcich priľahlý chodník.
Dúfam, že mojej požiadavke vyhoviete.
Ďakujem.
17. marec 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
podnet sme prešetrili, výsledkom zistenia bolo, že predmetný podjazd nie je vo vlastníctve mesta, ale podielových vlastníkov bytov bytového domu. Vzhľadom k tejto skutočnosti sa vlastníci bytov môžu obrátiť na svojho správcu a v podchode zabezpečiť zábranu na vlastné náklady.

Odbor dopravy a komunálnych služieb
18. január 2018

jakub

Osadenie zábrany pre prejazd vozidiel

Dobrý deň, chcem požiadať o osadenie zábrany na prejazd vozidiel na chodník vedúci od cesty Hospodárska (výjazd z parkoviska Billa) za bytový dom číslo 3610. Vozidlá si tadeto pravideľne skracujú prejazd z Hospodárskej ulice na parkovisko vo dvore a rovnako z neho na ulicu. Rovnako často stávajú vozidlá na chodníku za bytovým domom a nedodržiavajú predpísanú voľnú širku chodníka 1,5m, čo v danom mieste ani nie je možné. Žiadam vás o osadenie zábrany priamo na chodník, nakoľko ako ste sa vyjadrili v staršom podnete, do podchodu nie je možné zábranu osadiť. Zábrana by nevadila ani vozidlám záchranných a ostatných bezpečnostných zložiek, nakoľko tie by vo výnimočných prípadoch mohli na prejazd použiť priľahlú zeleň. Zabránila by však státiu na chodníku za bytovým domom i prejazdom vozidiel cez podchod a samozrejme, ohrozovaniu chodcov bezohľadnou jazdou po komunikácii určenej na pešiu chôdzu. Ďakujem.
18. január 2018

Jakub Jediný

Prečo to bolo pridané sem, keď ide osadenie na iné miesto???

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania