Chodník a cyklochodník v jednom meste

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

Vyriešený
meno
Juraj1 03. februára 2017

Ďakujem za cyklochodník vedúci odnikial nikam, dufam, že si kompetentní všimli, v akom stave je chodnik pre chodcov

03. február 2017

mario

Chodník pre chodcov sa podľa vyjadrenia mesta bude rekonštruovať na jar. Po dobudovaní časti cyklochodníka na Šrobárovej ul. vznikne plynulý prejazd až do Kamenného mlyna.
04. február 2017

Juraj Fuzák

Chodnik sa bude prerabat na jar a ako hovori Mario po napojeni na Srobarovu sa zo Spacinskej dostanes plynulo do Kamenaca. Snad si nemyslis ze sa ten cyklac robil len preto aby si sa mohol par metrov previest na biku?
06. február 2017

Micro

Plynulo do Kamenáča som sa dostal aj doteraz - po Cukrovej.
06. február 2017

Juraj1

Ja, k tomu, aby so sa "previezol" na biku nepotrebujem asfaltový cyklochodník, ani vyhlásenú hromadnú akciu, takže naozaj som nečakal ako Ty na to, kým bude dokončený tento chodník. Ale ty ak chceš kľudne v nedeľu dopoludnia vysadni na svojho tátoša a môžeš sa popred halu prevážať a propagovať rozvoj cyklodopravy v meste. Prípadne to zverejni na Facebooku, možno bude plno.
06. február 2017

Juraj Fuzák

Tak ho nevyuzivaj a voz sa po Rybnikovej medzi autami ked ho nepotrebujes :))) logika level 6000...
06. február 2017

Juraj1

Ty si úplne mimo pointu.
Pozn.: Aby koník, ktorý je zapriahaný do voza nebol vyrušovaný okolitými vnemami a neplašil sa, pridávajú sa ku kantáru /ohlávke/ tzv. klapky na oči. Koník potom pozerá len dopredu, poslušne ťahá a nie je rušený okolím. Natíska sa otázka, nechať mu ich stále, alebo je dobré mu ich občas zložiť, aby videl aký je svet okolo.
06. február 2017

kolombo

Juraj budem s tebou nesúhlasiť.To mám s deťmi bicyklovať po ceste alebo po chodníku?Nie sme samovrahovia,tým myslím cestu.Na chodníku sa tiež vzájomne vyhýbame.A poviem ti,že aj dospelí ľudia sa boja chodiť už s bajkom po ceste.Je to dobré aj pre vodičov áut,že nemusia obchádzať bicyklistov na ceste.
06. február 2017

Fredy

Juraj1 sa musel veľmi zle vyspať, keď označíl vybudovanie cyklochodníka popri frekventovanej Rybníkovej ulici za „cyklochodník vedúci odnikiaľ nikam“ . Predsa vedie od Špačinskej cesty po Štefánikovú ulicu v bezpečnom prostredí a na začiatok treba oceniť aj to.
K plánovanej oprave chodníka pre chodcov v medzipriestore veľkých topoľov mám pre mnohých asi kontraverznú pripomienku.
Skôr, ako sa začne s opravou chodníka, by sa malo pouvažovať , čo s už prestárnutými topoľmi. Chcelo by to obnovu, nielen chodníka, ale aj starých stromov. Ak sa najprv urobí chodník, tak sa v budúcnosti doničí a poprevaľuje od ťažkých mechanizmov, ktoré budú manipulovať s tými ťažkými kmeňmi.
07. február 2017

Robo

S tými starými a krehkými topoľmi radšej opatrne, pretože ak sa radnica rozhodne k ich výrubu a následne výsadbe nových stromov, tak sa obávam ďalšej MEGAkauzy a následnej petície podporovanej KDH-kmi tak ako na Hlbokej ulici. Myslím to samozrejme ironicky...
10. február 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
cyklochodník na Rybníkovej ulici bol realizovaný v rámci Koncepcie rozvoja cyklotrás, ako aj v súlade s Územným plánom mesta Trnava. Cyklotrasa nadväzuje na okruh centra mesta, prepája západnú čast mesta s východnou medzi frekventovanými ulicami Halenárska a Špačinská cesta. Cyklotrasa taktiež vedie v dotyku k rekreačno-športovej zóne Slávia, ako aj objektom Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. V širšej mierke poskytuje cyklotrasa na Rybníkovej ulici ďalší bezpečný úsek v smere do Kamenného mlyna. Všetky tieto lokality sú významnými zdrojmi i cieľmi mobility obyvateľov, a teda aj obyvateľov využívajúcich bicykle. Zámerom mesta je postupným budovaním ucelenej siete cyklistických trás poskytnúť občanom možnosť zvoliť si najvhodnejší dopravný prostriedok v dochádzke za prácou, nákupmi či voľným časom.

Odbor územného rozvoja a koncepcií
16. február 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
oprava chodníka pre peších na Rybníkovej ulici je zaradená do plánu opráv na druhú polovicu marca 2017. Samozrejme, záleží aj od poveternostných podmienok, aby sa dali práce kvalitne realizovať.

Odbor dopravy a komunálnych služieb
21. február 2017

Juraj1

Teraz som si všimol, že za cyklochodník na Rybníkovej zaplatilo mesto dodávateľovi prác, firme
Eurovia 88.208,25 eur. Nuž, ale keď bol potrebný ...
21. február 2017

Juraj Fuzák

nebol potrebny, prave preto ho postavili...
21. február 2017

Juraj1

Ďakujem za reakciu, ešte by som poprosil pár faktov k môjmu príspevku č. 18 v rubrike aktualizácia ropzpočtu+ cykloveža". Palčeky dolu Vám idú, avšak z tých to nevyčítame.
vopred ďakujem.
20. marec 2017

Matúš G

Výstavba chodníka v plnom prúde.
14. apríl 2017

Matúš G

Vybavené.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania