Smetisko na ihrisku - Prednádražie

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

Vyriešený
meno
Foxysko 24. apríla 2013

Takto vyzerajú odpadkové koše na ihrisku na Prednáádraží už cca týždeň. Smeti vysypané z koša sme pozbierali. Samotný odpadkový koš však vysypávať nebudeme už len z princípu, keďže je to bohužiaľ jedno jediné použiteľné ihrisko na veľkom sídlisku. Prosíme o nápravu.

25. apríl 2013

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za podnet. Pripájam stanovisko odboru dopravy a komunálnych služieb:
Koše sa vyvážajú v stanovenej frekvencii. Dôležité je odsledovať prepĺňanie košov z dlhodobejšieho hľadiska, aby sme zabránili tomu, že na základe ohlásenia občanov budú upravené všetky frekvencie vývozu malých košov a potom sa bude neúčelne nakladať s financiami mesta. Je potrebné rozlíšiť, či ide o ojedinelé návaly alebo je naozaj potrebné upraviť frekvenciu vývozu. Občanom ďakujeme za podnety, situáciu budeme monitorovať a v prípade, že to bude potrebné, frekvencia vývozu košov bude upravená.


Gmitterová, ÚKaM
25. apríl 2013

Peter Bročka

Správny prístup.
25. apríl 2013

Foxysko

Je to spravny pristup jasne. Kedze vsak sa jedna prakticky o jedno jedine ihrisko na sidlisku, ten smetny kos je plny po cca dvoch dnoch. Na jar a v lete je kazde poobedie ihrisko plne. Je jasne, ze je neefektivne vyvazat smeti kazdy druhy den, takze by mohlo byt riesenim vacsia kapacita odpadovych kosov.
25. apríl 2013

Maťko

problem bol vyrieseny, dakujeme.
30. apríl 2013

Odkazprestarostu.sk

Podnet bol označený ako vyriešený, ale pokúsime sa ešte presadiť osadenie ďalšieho odpadkového koša.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania