Schátralé detské ihrisko na V. Clemetisa

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

V riešení
meno
Ivana Lutterova 21. marca 2017

Detske ihrisko pre bytovkou na Druzbe, Clementisova 67-69 je uz dost schatrale, neupravovane, povodne postavene v roku 1979, Bolo by dobre pre deti z prilahlych vchodov bytovky vytvorit lepsie podmienky, cistejsie, chybaju ciste lavicky po stranach, odpadkove kose (aj pre psickarov) , spilit trochu zo stromu, na ktorom spavaju vtaky, ale pritom im zanechat ich prirodzene prostredie.
Zaroven by bolo dobre upravit chodnik , ktory vedie od bytovky smerom ku domovu dochodcov cez velky dvor. Zaroven dosadit travu na prilahlu zem popri chodniku a prijazdovej ceste ku vchodom pod stromami.

07. apríl 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
zatiaľ pripájame stanovisko k údržbe zelene: Požiadavka na spílenie zo stromu je neopodstatnená, orez sa vykonáva iba v prípade suchých alebo nebezpečných konárov, či sťaženého priechodu. Čo sa týka zatrávnenia, aj z fotografie je zjavné, že pri lavičkách a v ihrisku nemá zatrávňovanie zmysel - sú to miesta, kde sa pochybujú deti a rodičia a kde nemôžeme zabrániť ďalšiemu poškodzovaniu trávnika, preto by bolo zbytočné tieto miesta zatrávňovať. Pri plánovanom komplexnom riešení podnetu, bude samozrejme v tejto lokalite realizovaná aj nová výsadba či revitalizácia zelene.

Odbor dopravy a komunálnych služieb
24. august 2017

Ivana Lutterova

Dobry den prajem, viem si niekde pozriet planovane komplexne riesenie tohto podnetu? mate nejake vizualizacie? dakujem
18. september 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
mesto sa v poslednom období sústreďuje predovšetkým na rekonštrukciu a výstavbu herných a relaxačných zón pre väčšie spádové územia, ktoré majú slúžiť ďaleko väčšiemu počtu občanov ako v malých sídliskových dvoroch. Snahou mesta je poskytnúť maximálnemu počtu obyvateľov služby pre exteriérový relax v primeranom časovom horizonte a za prijateľných ekonomických podmienok. Preto sa s obnovou malých ihrísk, ktorých je na území každej mestskej časti niekoľko desiatok a ich obnova je časovo a finančne nákladná, predbežne nepočíta.

Odbor územného rozvoja a koncepcií
02. máj 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
mesto primárne investuje do spádových ihrísk. V druhej fáze, keď budú vyriešené tieto lokality, môže prejsť k investíciám do menších ihrísk, výmeny a repasácie zariadení. Aj keď sa nezdá, že ide o veľké výdavky, certifikované herné prvky nie sú lacné, takisto okolo každého z nich dopĺňame certifikovanú dopadovú plochu, pre zvýšenie bezpečnosti našich detí. Preto ihriská vo vnútrodvoroch momentálne nie sú zaradené do rozpočtu a prosíme občanov o trpezlivosť pri riešení tohto podnetu.
Ďalším spôsobom, ako by sa mohol podnet riešiť, je participatívny rozpočet. Vďaka nemu sa môžu aktívni Trnavčania uchádzať o finančnú podporu zo strany mesta. Stačí, ak by si našli čas a prišli na stretnutie na radnici. V tomto prípade, keď máte záujem o revitalizáciu mestského mobiliáru/detského ihriska, sa v dátumoch 3. máj, 16. máj a 28. máj stretnú občania s nápadmi, ktoré zahŕňajú oblasť zelene a verejného priestoru. Stretnutia sa budú konať o 17.00 hodine. Každý, kto sa chce uchádzať o takúto formu podpory, musí prísť na dve takéto stretnutia. Ak by išlo o investíciu väčšiu ako 5 tisíc eur, ide už o investičné zadanie a v tom prípade treba získať aj minimálne 20 podpisov ľudí, ktorí bývajú v dotknutej lokalite. Bližšie informácie k participatívnemu rozpočtu poskytujeme na adrese [email protected], podrobnosti sa dozviete aj na: http://www.trnava.sk/sk/aktualita/participativny-rozpocet-pre-trnavu-2018-sa-zacal-dvere-pre-vase-napady-su-otvorene.

Mestský úrad Trnava
04. máj 2018

Ivana Lutterova

Dobry den prajem, mozno by na zaciatok stacilo iba trochu skulturnit okolie toho ihriska, pretoze chodnik, ktory vedie okolo je znacne znecisteny, padaju na neho listy, je tam kopa piesku - co by sa dalo sice vyriesit aj istou brigádou obcanov, ktori tam byvaju, ale likvidacia odpadu je v rezii samotných obcanov nemozna. preto potrebujeme akukolvek pomoc aspon v tomto smere. skultivovat v prvom rade chodnik, ktory je hlavny tah na smer Kaufland, tesco, materska skolka a dalsie zariadenia. bolo by mozne aspon toto?
04. máj 2018

Ivana Lutterova

Dobry den prajem, mozno by na zaciatok stacilo iba trochu skulturnit okolie toho ihriska, pretoze chodnik, ktory vedie okolo je znacne znecisteny, padaju na neho listy, je tam kopa piesku - co by sa dalo sice vyriesit aj istou brigádou obcanov, ktori tam byvaju, ale likvidacia odpadu je v rezii samotných obcanov nemozna. preto potrebujeme akukolvek pomoc aspon v tomto smere. skultivovat v prvom rade chodnik, ktory je hlavny tah na smer Kaufland, tesco, materska skolka a dalsie zariadenia. bolo by mozne aspon toto?

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania