Riešenie dopravnej situácie na Študentskej ulici

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

Vyriešený
meno
Andrea Mericová 04. mája 2017

Výjazd z Ulice P. Pázmáňa a z Ulice J. Sambucusa na Študentskú ulicu vzhľadom na parkujúce autá tesne pred a za križovatkou je problematický a neprehľadný. Takisto autá parkujú na chodníku a bránia chodcom v chôdzi. Najviac však pred papiernictvom a kvetinárstvom.
Za riešenie tejto situácie Vám vopred ďakujem
A. Mericová

06. máj 2017

Filip

Na chodniku parkovat mozu pokial nechaju dostatocne siroky pas na prechod.
Ale to auto s galantskou znackou by si zasluzilo riadnu pokutu. Blokuje vyhlad z krizovatky a k tomu parkuje pred prechodom pre chodcou. Mozno by stacilo namalovat ciary na cestu a casom sa uvidi.
06. máj 2017

Andrea Mericová

Túto situáciu som nafotila narýchlo. Ale častokrát autá parkujú na chodníku tak, že bránia chodcom vyjsť na chodník po prejdení cez priechod pre chodcov. Nebýva zriedkavosťou, že na chodníku parkujú aj dve, tri autá vedľa seba a za sebou. Určite by bolo vhodné namaľovať čiary na cestu z každej strany cesty na križovatke - zľava aj sprava.
07. máj 2017

Flego

Celá Študentská je problémová, z bočných ulíc nič nevidno, pretože nikto nedodržiava pri parkovaní na Študentskej predpísanú vzdialenosť od hranice križovatky. Treba aby tam denne chodila MsP a nespratníkom dávala papuče, tak ako to robia pri nemocnici.
07. máj 2017

Andrea Mericová

Úplná pravda, ale treba označiť vodorovným značením zákaz parkovania v predpísanej vzdialenosti od jednotlivých križovatiek, teda z každej bočnej ulice na Študentskú. A potom nemusí prísť ku kolíziám. Samozrejme, že MsP by to mala stále kontrolovať a porušovateľom dopravných predpisov dávať papuče, aby sa poučili a naučili dodržiavať zákon.
07. máj 2017

Flego

Vodorovné značenie ani nieje potrebné, pretože každý vodič je povinný poznať predpisy, na to chodil do autoškoly.
07. máj 2017

Andrea Mericová

Očividne nie...
07. máj 2017

Flego

Tak potom treba postupovať ako v zahraničí, odobrať vodičák a vrátiť až keď znova zloží skúšky :-) V amerických filmoch som už viackrát videl takéto scény.
12. máj 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
o zmysle § 25 ods. 1, písm. c) a d) zákona č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov vodič nesmie zastaviť a stáť na priechode pre chodcov a vo vzdialenosti kratšej ako 5 m pred ním, na križovatke a vo vzdialenosti kratšej ako 5 m pred hranicou križovatky a 5 m za ňou. Za hranicu križovatky, sa v prípade ak táto nie je vyznačená vodorovnou dopravnou značkou, považuje kolmica na os vozovky v mieste, kde sa pre križovatku začína zakrivenie.
Niektoré z vozidiel na fotografiách stoja v rozpore s predmetnými ustanoveniami zákona a ich vodiči sa dopustili priestupku proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. Čo sa týka státia na chodníku, toto nie je zakázané v prípade ak na chodníku ostane voľná šírka 1,5 m.
S obsahom podnetu budú oboznámené hliadky mestskej polície, ktoré zamerajú pri hliadkovej činnosti pozornosť na opísané protiprávne konanie. V prípade, ak opäť zaregistrujete protiprávne konanie, oznámte nám to prosím na tel. čísle 159 v čase protiprávneho konania. Na miesto bude vyslaná hliadka.

Mestská polícia mesta Trnava
12. máj 2017

Andrea Mericová

Dobrý deň,
ďakujem za informáciu. Dopravné predpisy ovládam a viem, že 5 m od križovatky sa nesmie zastaviť a stáť. Ak by sa dalo, navrhujem vodorovné značenie tak, ako je to vyznačené na križovatke - výjazd z Ulice A. Hlinku na Študentskú ulicu. Predpokladám, že vodiči, ktorí majú problém dodržiavať predpisy, by si skôr všimli toto vodorovné značenie. Zhodou okolností som bola pred chvíľou na ulici a videla som z každej strany tesne v križovatke stáť osobné vozidlá. Toto nie je náhoda, ale každodenná prax. Aj skutočnosť, že na chodníku auto môže parkovať, pokiaľ ostane 1,5 m voľná šírka, je mi známa. Ale pýtam sa, chodník by nemal slúžiť v prvom rade chodcom a nie autám na parkovanie?
Prajem Vám veľa úspechov v práci a ostávam s pozdravom
A. Mericová
23. máj 2017

Lucery

Treba navrhnúť nejaké riešenie tak, aby sa dalo tade jazdiť, chodiť a chodiť do kvetinárstva. Okrem vodorovného značenia by nebolo od veci trošku zostrihať hranu živého plota, a to aj na križovatke s Hlinkovou.
23. máj 2017

Andrea Mericová

Úplne súhlasím s Vaším názorom a návrhom. Riešenie by bolo, aby sa vyznačil vodorovným značením 5 m od križovatiek zákaz státia a zastavenia, čím by tento zákaz bol zvýraznený a takisto by sa zostrihala časť živého plota na križovatkách, čím by sa zlepšila bezpečnosť a prehľadnosť výjazdu z bočných ulíc na Študentskú. Parkovanie pred kvetinárstvom je neprehľadné a chaotické, dokonca mnohí zákazníci zaparkujú svoje vozidlá tesne pred bránu do dvora a tým zabraňujú výjazdu a vjazdu obyvateľom tohto domu. Vznikajú častokrát napäté situácie a nepríjemné a neochotné prejavy zo strany zákazníkov, keď ich upozorníme na porušovanie dopravných predpisov.
18. júl 2017

Roman

Dobrý deň,

Na križovatkách ulice Študentskej(smerom od Bottovej na Hospodársku) s ulicami Petra Pazmaňa/Františka Veselovského ešte stále nie je vyznačené vodorovné dopravné značenie zabraňujúce parkovaniu vozidiel v križovatke v pravom pruhu ulice Študentskej. Pri odbočovaní z ulíc Petra Pazmaňa/Františka Veselovského smerom na ulicu Študentská nie je preto vidieť prichádzajúce vozidlá z ľava. Dochádza tam preto ku konfliktným situáciam.

Rovnaký problém je aj na druhej strane Študentskej ulice smerom od Hospodárskej na Bottovu.

Prosím doriešiť.

Ďakujem

Roman
14. apríl 2018

Roman

Dobrý deň,

Prosím obnoviť a doplniť vodorovné značenie pri výjazdoch na Študentskú ulicu z ulíc Petra Pazmaňa, Františka Veselovského, Andreja Hlinku, Hodžova...inak tu budú neustále vznikať problémové situácie.

Dúfam,že sa to v rámci jarnej obnovy roku 2018 už konečne podarí.

Ďakujem

Roman
14. apríl 2018

Andrea Mericová

Táto situácia sa "vlečie" veľmi dlhú dobu. Nič sa nerieši a pravdepodobne obyvatelia z tejto lokality, ktorí na toto častokrát upozorňujú, sú pre oslovených kompetentných nepodstatní. Dennodenne vychádzame z týchto ulíc a vchádzame na Študentskú takpovediac naslepo a sme v ohrození. Asi sa čaká, kým nepríde k vážnej dopravnej nehode. Myslím si, že odpoveď samosprávy z 12. mája 2017 je len "odajknutie" podnetu. Veď stačí tak málo - namaľovať vodorovné značenie a dennodenné kontroly.
16. apríl 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
mestským zastupiteľstvom schválený rozpočet na vodorovné dopravné značenie na tento rok bol podhodnotený vzhľadom na potreby obnovy starého a vznik nového značenia. V tomto roku ním teda nedokážeme pokryť obnovu jestvujúceho dopravného značenia ani vznik nového, preto prosíme občanov o trpezlivosť pri riešení tohto podnetu.

Odbor dopravy a komunálnych služieb
16. apríl 2018

Andrea Mericová

Je mi ľúto, že táto situácia sa rieši odsunutím problému
06. máj 2018

Roman

Dobrý deň,

Prosím Vás o hladanie riešení a nie o hladanie dôvodov, prečo sa to nedá.
Existujú predsa rozpočtové opatrenia a aktualizácie rozpočtu, ktoré chýbajúce prostriedky dokážu zabezpečiť...hlavne že mesto každoročne vykazuje 3mil EUR prebytok rozpočtu a tu chýba pár stoviek EUR na vyriešenie bezpečnosti pre množstvo občanov. Jedná sa tu predsa iba o 4 križovatky, maximálne 100m vyšrafovania čiar...možno by stačila aj žltá čiara v dĺžke 4x25m...to nemôže byť predsa nejako extrémne drahé.

Keď sa tam stane nehoda, tak vtedy by bol každý ochotný dať aj tisíce EUR aby to mohol zvrátiť.

Prosím o doriešenie.

Ďakujem

Roman
28. august 2019

Roman

Dobrý deň,

Prebehol ďalší rok a problém stále nie je vyriešený a vodorovné dopravné značenie stále nebolo doplnené.

Kedy bude vodorovné značenie na Študentskej obnovené?
Bola už odborom žiadosť o navýšenie rozpočtu na obnovu vodorovného značenia podaná ?
V ktorom roku bude navýšený rozpočet na obnovu vodorovného značenia ?

Ďakujem

Roman
28. august 2019

kolombo

No nebude,lebo rozpočet bol podhodnotený..choré..do dnešného dňa neboli obnovené prechody pre chodcov.
29. máj 2021

Ján

Už tam robia cyklochodníky, autá sú presunuté do bočných uličiek. Čoskoro by mali byť zjednosmernené aby sa tade dalo normálne prejsť.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania