Reklamné prívesy

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

Vyriešený
meno
Anton 31. mája 2017

Zdravim, je mozne riesit taketo staticke autobarabizne, ktore na najviac exponovanych parkoviskach dlhodobo zaberaju naraz viacero parkovacich miest a jedine co vytvaraju je vizualny smog? Je mi jasne, ze za sklom ma povolenie na parkovanie na tomto parkovisku (pred uradom pri stanici), ale nebolo by mozne vydavat taketo povolenia len pre osobne vozidla a nie uzitkove aj s privesom, kedze toto je legalne, ale mam pocit ze prevadzkovatel len vyuziva dieru v zakone/nariadeni.

31. máj 2017

kolombo

Je pravda,že tie reklamné vozidlá stávajú aj cez dve parkovacie miesta.
01. jún 2017

Filip

Mne sa zda, ze reklama sa v TT privelmi siri a mesto s tym nic nerobi:
- reklama za stieracom
- nove reklamne plochy popri cestach (Cukrova, Piestanska)
- polepene stlpy a zastavky
- kazda predajna si pred prevadzku bachne svoj stojan
- OBI ma stale sipky popri ceste, napriek upozorneniu
- vseliake kartonove reklamy na stlpoch a mostoch (hlavne pred volbami)

Treba to naozaj riesit a nie len prijat uznesenie a tvarit sa, ze je po probleme.
01. jún 2017

Juraj

Tieto reklamne auta/taxiky/privesy odstavene vsade tade su snad najhorsie. Pokial teda nepocitam reklamu za stieracom po tom, co si ju najdem po dazdi prilepenu na skle a nejde dole...
02. jún 2017

5ulo

posledné kolo reklám za stieračom bol Hollywood Burger .. napísal som im milé poďakovanie na Facebook, ani sa neunúvali odpísať.
09. november 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
v súčasnosti je platná legislatíva týkajúca sa viacerých pripomienok v podnete nastavená tak, že auto s prívesom odfotografované v tejto lokalite neporušuje zákon. O ďalšom možnom riešení podnetu ešte uvažujeme.

Odbor dopravy a komunálnych služieb
13. marec 2018

Juraj

Pribudlo dalsie auto a to na mestskom parkovisku. Opravte ma pokial sa mylim, ale pravidla kto tam moze stat si urcuje majitel parkoviska, nie?
14. marec 2018

kolombo

Tie reklamné vozidlá zaberajú až štyri miesta!Má majiteľ vozidiel zaplatené štyri parkovacie miesta?
14. marec 2018

kolombo

Chcel som ešte napísať,že mesto by malo celé parkovisko nanovo vyznačiť.Ale ako vidíme za reklamným prívesom sú vidieť parkovacie čiary a tam auto nikto nezaparkuje.Treba preveriť či majiteľ reklamných áut platí za štyri parkovacie miesta!
20. marec 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
po preverení podnetu prostredníctvom MsP informujeme, že na vozidlo aj prívesný vozík má majiteľ zakúpené platné parkovacie karty.

Mestský úrad Trnava
20. marec 2018

Anton

treba zmenit parkovaciu politiku - na jednu kartu jedno parkovacie miesto a iba pre osobne auta
17. jún 2018

Juraj S.

Mobilne bilboardy na korbach aut

Dobry den,

dokazeme nieco v Trnave urobit s nakladnymi autami s reklamnymi plochami, ktore obsadzuju klucove parkoviska a doslova robia reklamny smog?

Na krizovatke pri stanici z jedneho auta pribudli tri, rovnako na novom parkovisku pri stanici, na parkovisku spartakovska pri Bille a taktiez po novom aj meste pri mestkej brane.

Prevadzkovatel za jednu plochu pyta 290€ bez DPH na mesiac pri obostrannom polepe.

Ak uz taketo nieco nevieme zakazat, bolo dobre nieco podobne regulovat napr. zavedenim parkovneho na maximalnu dobu (napr. v Mnichove na zachytnom parkovisku si viete kupit listok max na 24 hodin), ak ma taketo auto parkovaciu kartu, rozhodne mu ju nevydat alebo vyrazne zdrazit, aby takato reklama nebola rentabilna.

Velmi rad sa v tejto veci budem verejne angazovat.
17. september 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
v lokalite sme osadili dopravné značenie zakazujúce parkovanie áut nad určitú dĺžku, čím sme umožnili mestskej polícii kontrolovať jeho dodržiavanie aj zo strany majiteľov s prívesmi. Podnet považujeme z našej strany za vyriešený.

Odbor dopravy a komunálnych služieb
17. september 2018

Anton

dakujeme, aj ked sa ti spekulanti presunu inde, ale to by chcelo asi prijat zakon/VZN na vyssej urovni
21. september 2018

Juraj

Pojazdna reklama tam stale parkuje...
02. október 2018

Igor

Neriešenie situácie

Prečo tieto reklamné autá mestská polícia nerieši?Z akého dôvodu sa neotiahnu?Haló už je tam aj značka!
03. október 2018

Juraj

Normalny clovek by uz davno mal papucu a pokutu alebo pripadne odtiahnute auto a pokutu. Toto co si majitel dovoluje povazujem za maximalnu drzost.
04. október 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
na odstránení vozidiel dlhších ako 5 metrov z parkoviska pri Okresnom úrade sme pracovali odo dňa osadenia príslušnej dopravnej značky. Všetky vozidlá boli postupne odstránené ich držiteľmi.

Mestská polícia mesta Trnava
04. október 2018

Anton

dakujeme, len zial mam pocit ze uz som ich zase videl inde strasit
09. október 2018

Matúš G

Privesy su prec.
04. január 2019

Igor

Áno páni z tohto parkovisku sú preč,ale zas sa presunuli na iné miesta!Vyzerá že aj za asistencie mestskej polície!

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania