Zváženie dosadenia stromov pri irhisku "Žihadielko"

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

Vyriešený
meno
Roman 11. júla 2017

Dobrý deň,

Vďaka aktivite Trnavčanov vzniklo zo súkromných zdrojov pekné nové ihrisko "Žihadielko" . Veľa ľudí sa však sťažuje, že je v tomto letnom období veľmi rozpálené.

Mesto v poslednom období tvrdí, že už nemá kam vysádzať nové stromy, tak tu je potenciálna možnosť aj potreba. Treba však odborne preveriť, či je to naozaj realizovateľné.

Prosím teda o zváženie výsadzby stromov okolo tohto ihriska.

Myslím, že ak sa správne zvolí druhová skladba a rozmiestnenie, tak sa môže dosiahnuť výborný stav vyhovujúci všetkým návštevníkom ihriska. Aj tím, čo sa chcú slniť na lavičkách aj tím, čo chcú sedieť alebo hrať sa v tieni.

Dopredu ďakujem za odpoveď.

Roman

13. júl 2017

Lubica

Dobrý deň,
ja sa s radosťou a bez výhrad pripájam k Romanovmu názoru.
13. júl 2017

peter

Pripajam sa. Urcite by stromy ktore by spravili tien velmi pomohli

Zaroven som chcel poprosit aj o dosadenie este nejakych stojanov na bicykle

Vdaka
05. október 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
s doplnením zelene v okolí ihriska samozrejme uvažujeme. Pri realizácii Žihadielka nás Lidl vyslovene upozornil, aby sme s úpravou okolia počkali, kým si ľudia trochu na ihrisko zvyknú a kým opadne prvotný nápor, aby sa pri ňom zeleň nezničila. Navyše leto je nevhodné vegetačné obdobie na realizáciu výsadby. Ešte treba upozorniť na to, že mesto má (ak sa dohodne s UCM, ktorá je tu v podnájme) záujem rekonštruovať budovu bývalej školy pre svoje účely a plánované stavebné práce tiež limitujú možnosti výsadby vzhľadom na potrebu pohybu mechanizácie a pod. Ale čo sa bude dať vysadiť, to vysadíme. V súčasnosti pripravujeme návrh tohtoročnej jesennej výsadby stromov, v rámci ktorej rátame aj s lokalitou okolo detského ihriska Žihadielko.

Odbor územného rozvoja a koncepcií
13. január 2018

Roman

Dobrý deň,

Moje očakávania boli značne prekročené, nakoľko bolo vysadených viac ako 10 stromov okolo celého ihrisku. Ďakujem za realizáciu. Verím, že sa všetci náštevníci ihriska potešia a budú mať novú výsadzbu v úcte. Dúfam, že mesto nezabudne na pravidelnú zálievku.

Ďakujem

Roman

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania