Zrušenie priechodu

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

Vyriešený

Dobry den, neuvazovali ste o zruseni prechodu cez Hlboku na krizovatke so Starohajskou? Je nad tym predsa lavka pre pesich. Pre ludi je to trochu nadchadzka ale uz tam bolo niekolko nehod s tragickym koncom. Dokedy to bude fungovat v takomto rezime?

13. júl 2017

xxx

Panebože, za celú existenciu tam prešlo milión áut a stali sa tam možno dve, alebo tri tragické nehody a už ideme robiť paniku...
13. júl 2017

Peter

Mas naozaj argument hodny autora. Ak na jednom prechode je niekolko krat zavazna nehoda chodca s autom. Pritom minimalne 2x auto chodca usmrtilo a chodci isli na zelenu, tak to podla mna nie je prechod, ktory je bezpecny a treba to uz konecne resit. Ak by sa ta to tykalo osobne, netrepal by si takto.
13. júl 2017

stefan

Dobre, podme to teda riesit. Spomalovaci prah by bol idealny, kludne taky, aby vodici museli spomalit na 40. Alebo osadit fotokamery zaznamenavajuce prejazd na cervenu a davat vysoke pokuty. Chodcov a cyklistov by som urcite neobmedzoval zrusenim priechodu, nie vsetko sa toci okolo motoristov a to hovorim ako autom dochadzajuci do prace. Bicyklom chodim cca 30-krat rocne a aj to mi zvyknu polovodici nadavat, co robim na ceste...
13. júl 2017

xxx

Moment, moment. Ten dotyčný mal 2.1 promile. Vy si naozaj myslíte, že spomaľovače, alebo fotokamery by dokázali zabrániť tomu, aby niekoho zrazil? Zrušiť prechod? Nezrazil by nikoho na tam, zrazil by na inom. Zrušíme aj ten prechod? Zrušme rovno všetky cesty a prechody. Vaše zmýšľanie je veľmi nebezpečné, pretože rovnakými "logickými" závermi vznikajú totality.
13. júl 2017

Peter

xxx, zrusit pripomienku kolajiska na srobarovej navrhujes zrusit ale rusenie prechodu sa ti zda totalitne, zaujimave Stefan, skoda, ze u nas nie su aktivne retardery. Ked ides v limite, cesta je rovna. Ked ides rychlo, zasunie sa do cesty a vznikne jama (retarder) cez ktoru preleti. Neviem, ci by to bolo take velke obmedzenie, z lavky mozes zist bud pri Telekome/Poste alebo pri Danovom urade. Rovnako zrusili prechod na Holleho tesne pred krizovatkou a su tam aj zabrany pre chodcov. Obcas ma to hneva, ked tade idem ale zmyslu opatrenia plne rozumiem.
13. júl 2017

xxx

Na tom nie je nič zaujímavé, je to úplne logické. Ten prechod pomáha stovkám ľudí denne (ktorí mu úplne dobrovoľne a slobodne dali prednosť pred lávkou) prejsť cez cestu. K čomu slúži koľajiskový pás, ktorý ani nevyzerá ako koľajiskový pás? Je to odkaz budúcim generáciam, že "aha pozrite sa, o veľké veci sa postarať nedokážeme, ale za to vám ukážeme, ako sa fušersky vieme starať o banality, ktoré všetkým znepríjemňujú život." Veď je to absúrdne. I keď na druhej strane, je to asi ten najvýstižnejší odkaz o našej dobe, aký by sme im mohli dať...
13. júl 2017

Palcino Čavojský

Zrušenie priechodu na mieste, kde sú ľudia naňho zvyknutí, je blbosť. Budú tadiaľ prebehovať a úsek bude ešte nebezpečnejší. Potom by sa sťažil pre imobilných prechod do mesta od samosprávy a daňového úradu - vyjsť tie schody pri trafostanici, alebo sa vracať až na breh k poliklinike... to nie je práve praktické.. Stúpanie na lávku by bolo vždy do dosť ostrého uhla. Na zamedzenie tragédií, aká sa stala aj dnes, by mali policajti zvýšiť (alebo lepšie povedané) začať stále meranie, zabrániť častým pretekom na Hlbokej, Bučanskej, obchvate, aby si tí kaskadéri uvedomili, že ak sa tam nevyrúbu, hrozí im strata vodičáku a mastná pokuta. Je na škodu veci, že v TV ukazujú naháňanie rýchlych vodičov len na diaľniciach.
14. júl 2017

5ulo

V Rusku maju fyzicke zabrany pred priecestiami, ako maximalnu ochrany pred vstupom do ochranneho pasma zeleznic v case, ked je kolaj obsadena. Funguje to tak, ze sa cast vozovky zodvihne, lahke ako facka..
http://www.rmweb.co.uk/community/uploads/monthly_10_2014/post-9897-0-90392900-1413615846.png

Nevyhoda aplikovania tejto metody pred priechodmi je ta, ze tu mame zachranne zlozky a auta s prednostou jazd, ktore by tieto prekazky museli obchadzat bud do protismeru, alebo by vsetky museli disponovat urcitym radiovym zariadenim, ktore by v ich blizkosti tieto prekazky deaktivovalo. Cize narovinu povedane - na Slovensku nonsens.

Nuz, zostava potom iba podchod s miernou rampou, aby ju zvladli aj vozickari. Ale to je tiez aktualne nepredstavitelne riesenie.

Rusenie spominaneho priechodu by bola naozaj blbost. Ako vyssie Palcino spominal, ludia by prebehovali uz len kvoli tej busovej zastavke. Niektori ludia su imobilny a neviem si predstavit, ako by sli na zastavku cez tie strme schody / rampu z lavky od kostola. Rovnaka nehoda sa mohla stat na ktorejkolvek ceste v Trnave. Staci jeden somar, par promile, frajerske auticko a tragedia je tu. Pripomina mi to podobne maniere ako ked sa rubu stromy popri ceste, pretoze sa vraj o ne obmotavaju auta.. zly zly strom.

Peter, ja viem, ze to myslis uprimne s tym priechodom, ale ak sa nad tym zamyslis, tak zistis, ze naozaj tam musi byt.
14. júl 2017

natare

Za takéto dopravné nehody by mali byť exemplárne tresty - doživotný zákaz viesť motorové vozidlo, prepadnutie vozidla, ktorým bola nehoda spôsobená a hlavne nekompromisne natvrdo do basy na 20 rokov.
14. júl 2017

Filip

A co tak zrusit cestu a nechat prechod? :-)
14. júl 2017

xxx

Filip, ja by som zrušil aj ten prechod. Čo majú čo ľudia chodiť po vonku. Sú potom z toho len mrzutosti.
14. júl 2017

stefan

hlavny problem tejto nehody je ten, ze vodic bol poriadne opity... kvoli tomu by som urcite neobmedzoval chodcov a cyklistov, staci si spomenut na dvoch chalanov pri skloplaste, ktorych zabilo auto na chodniku.
treba sa zamerat na zvysenie bezpecnosti prechodov ako inteligentne osvetlenie, fotokamery, v centre spomalovacie prahy. toto by mohlo odradit aspon triezvych vodicov od nebezpecnej jazdy. bohuzial, triezvych retardov stratavam na ceste denne
14. júl 2017

5ulo

stefan, retardery pri vysokej rychlosti maju svoj zmysel. Auto by skakalo a to by urcite donutilo zastavit aj toho najozratejsieho. Narusali by ale plynulost premavky pri zelenej.
14. júl 2017

xxx

Rozhodne nie som za retardéry na dvojprúdovej širokej a rovnej ceste, kde by kľudne mohla byť max. povolená rýchlosť 70km/h. Navyše v prípadoch, kedy by vodič prehliadol z nejakého dôvodu križovatku a nabehol by na retardér vo vysokej rýchlosti, auto by bolo ešte menej ovládateľné a malo dlhšiu brzdnú dráhu. Je smutné, že sa také veci stávajú, ale ako som písal, nestávajú sa denne, je to raritná situácia, nie je to neprehľadná cesta, prechod je označený, je tam semafór, neviem, čo viac by sa malo spraviť tak, aby to nebolo na úkor dennej využiteľnosti a neboli touto nehodou "potrestaní" nakoniec všetci, ktorí po tej ceste jazdia predpisovo, alebo tí chodci, ktorí ten prechod roky využívajú.
14. júl 2017

Peter

som zvedavy, ci mesto navrhne najake riesenie. Existuju predsa dopravni inzinieri, ktori by mohli nieco rozumne navrhnut. Retarder na stvorprudovke je blbost. Mozno usekove meranie rychlosti, riadne oznacene znackou by vacsinu blaznov od zavodov odradilo. Kazdopadne prechod tak ako je teraz, bezpecny nie je kvoli nedisciplinovanosti vodicov.
14. júl 2017

Filip

Prechod je v poriadku. Ak chceme menit oznacenie kvoli de*bilovi, tak by sme museli prerobit celu Trnavu. Je to jednoducho prvok nahody ktory nedokaze nic ovplyvnit a ani nic mu nezabrani. Ani retarder, ani ruzovy slon a nerad to hovorim ale ani chuck norris.
14. júl 2017

5ulo

mam riesenie :) vlnovečka.. cesta by bola zakrivena ako had (pospajane pismenka S) :D tam by uz asi nikto nesiel rychlo, lebo by nestiihal tocit volantom vpravo vlavo vpravo vlavo :)))))
14. júl 2017

Filip

Kto potrebuje dopravnych inzinierov ked mame 5ula?!
14. júl 2017

Ondrej

Nehoda je to tragicka. S rusenim prechodu ale nesuhlasim.
Kto moze sa tomu prechodu vyhiba ak mu to nohy alebo plan trasy dovoluje.
Su ludia ktory tade ale prejst potrebuju.
Podporil by som skor automaticke meranie rychlosti v danom useku a automaticke rozdavanie pokut - prinuti to ludi ist po tejto ceste opatrne a ohladuplne po tom co im pride pozdrav. Po skusenosti z rakuska a 80e pokute si na to miesto davam sakra pozor :) (a to pritom nie je usek nehodovy a radar bol vyslovene umiestneny na plnenie obecnej ci statnej pokladne)

Kamery by mohli utlmit preteky ala Need 4 Speed co sa tam deju a prispiet k bezpecnosti a zacat plnit mestsku pokladnicu od ludi co to respektovat nechcu (peniaze sa hodia na parkovacie domy napr).

Na <censored> ako ozraty mladik s WV pomozu len tvrde exemplarne tresty, aby si aj namol ozraty sakra rozmyslel ci bude riskovat tvrdu basu a velmi mastnu pokutu ktomu.
14. júl 2017

Palcino Čavojský

Filip, priechod síce je v poriadku, ale je zlé nastavenie semaforov pre chodcov... interval je príliš krátky.
14. júl 2017

5ulo

Palcino, minule som pozoroval tu cervenu. Vyberies sa na prechod na zelenu - auta stoja.. prides do polky, naskoci cervena, auta stoja, bezpecne prejdes na opacnu stranu, auta este stale stoja. Po cca 10s im naskoci zelena. Na ich cervenu by som pridal este tak cca 10-15s, aby bezpecne presli aj ti, ktori vkrocili na prechod este na zelenu a po par krokoch blikla cervena.
14. júl 2017

Palcino Čavojský

5ulo, to platí pri rýchlejšej chôdzi.
16. júl 2017

jozka

Zebra je v poriadku, len vodiči nie sú v poriadku.
19. júl 2017

Peter

Asi s tym podnetom nebudem uplne vedla (cit. SME): "Mesto túto cesto dostalo do správy asi pred tromi rokmi od Slovenskej správy ciest. Po dobudovaní obchvatu bola prekvalifikovaná na mestskú komunikáciu, tento priechod pre chodcov bol však z pohľadu dopravnej polície považovaný len za núdzový. Chodci by tu mali prioritne využívať lávku, ktorá je pre nich najbezpečnejšia," povedal Tomašovič. Takže ak sa ma podla mesta pouzivat lavka, preco nedobudovat riadnu bezbarierovu rampu smerom hore k brane pri Hrubaku a nezrusit nasledne prechod?
19. júl 2017

5ulo

Ako pises Peter, bez tej rampy to nepojde. Je velmi strma, uz kociar tam ma problem, nieto vozickar, ktory sa chce dostat napr. k autobusovej zastavke. Ten prechod tam jednoducho musi byt.. a s prechodom asi naozaj najlepsie stredovy ostrovcek.
07. august 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
o zrušení sme uvažovali, ale nemáme vybudovanú rampu pre imobilných, ktorí by sa z autobusovej zastávky na ulici Hlbokej na strane hradieb dostali na lávku. Vzhľadom k tejto skutočnosti bol vybudovaný betónový ostrovček, ktorý znemožní obdobnú jazdu, aká bola pri tragickej dopravnej nehode, a taktiež budú v mieste priechodu ešte zúžené jazdné pruhy s vybudovaním ďalšieho ostrovčeka. Takže zatiaľ priechod rušiť nebudeme.

Odbor dopravy a komunálnych služieb

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania