Nefunkčná Kráľovská fontána

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

V riešení

Fontana uz cele leto nefunguje.

22. august 2017

jozef

prečo by mala fungovať , nefungovalo ani to spršenie ako vlani počas leta, pripadá mi to bum a zrazu nič, všetko je nedokončené a nefunkčne , veľké bum a potom nič ako som už písal, pohľad na pešiu zónu nie je až taký pôvabný rozkopané pred súdom, kvety pomaly zkapaté, neostrihané , no neviem , zeleň potrebuje starostlivosť, apropo pána primátora už ako sa mi zdá na tento portál od svojich zamestnancov nepožaduje odpovedať ako to on sám žiadal , kým bol zvolený , pripadá mi to ako chlapci a dievčatá nevšímajte si týchto podnetov na webe OPS, predtým ako aktivista kritizoval všetko aj to na čo nemal odôvodnenie, takže takto
22. august 2017

mario

Jozef ... vodné sprchy boli len dočasným riešením, jednalo sa len o skúšobnú prevádzku.V budúcnosti mesto plánuje ich opätovnú inštaláciu, ale už v normálnom režime. S tým negativizmom to netreba preháňať. Kvety na pešej zóne sú pravidelne zalievané a strihané. Roky sa tu nič poriadne nedialo a teraz každý očakáva, že to Bročka zmení šibnutím čarovného prútika. Buďme realisti, všetko nejde zmeniť okamžite a Bročka nie je superman. Tiež je len človek a ako každý nie je dokonalý a aj on robí chyby. V globále však prevyšujú pozitíva nad negatívami.
23. august 2017

Peter

mario, ale s tym riesenim podnetov cez OPS ma jozef pravdu. Minuly rom 72%, tento rok 52%. Obcania si na OPS zvykli, mesto nejak hadze spiatocku. Tak isto celkova starostlivost o zelen je ZUFALA.
23. august 2017

mario

Peter ... tiež by ma zaujímalo prečo vybavovanie podnetov trvá tak dlho, nemyslím si však, že by to bolo nezáujmom zo strany mesta, skôr to bude spôsobené ich nárastom a a jednoducho ich nestíhajú vybavovať. Čo sa zelene týka, je tiež čo zlepšovať. Ale komentár Jozefa k zeleni na pešej zóne mi príde neadekvátny. Netvrdím, že všetko je ok, ale jeho komentár je zbytočne zveličený.
23. august 2017

jozef

Ospravedľňujem sa , ale tie kvety a záhony som nemyslel na pešej zóne , len som zabudol napísať kde to je / napr. Hospodárska, Študentská, kruháč aj./, tie záhony s letničkami to sa ozaj nepodarilo
23. august 2017

mario

Jozef ... tie záhony na Študentskej sú fakt čistá katastrofa, primátor sa vyjadril, že to budú reklamovať u firmy, ktorá za to zodpovedá. Škoda, že to tento rok nevyšlo, minulý rok to bola nádhera.
24. august 2017

Viktor

Mario, ešte na jar som čítal, že mesto chcelo na dohodu zamestnať nejakú študentku, ktorá by mala na starosti len vybavovanie podnetov OPS. Ak sa tak skutočne stalo, potom naozaj neviem, čo spôsobilo predĺženie vybavovania podnetov.
05. november 2017

Viktor

Je november, mesiac a pol po jarmoku, ďaleko po druhej polke septembra keď sa mala oprava začať a stále nič. Prečo sa nezačalo? Možno je na opravu už zima a odkladá sa to na jar. Ale na jar budeme tam, kde sme boli už na jar tohto roku. Na čo sa potom čakalo?
Aby sme sa na jar zas nedozvedeli, že čoskoro bude leto a na leto to nechcú rozbíjať, a že sa to urobí po jarmoku. A tak dookola...
07. november 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
podľa najnovších informácií príde v priebehu tohto týždňa servisný technik dodávateľskej firmy vykonať tlakovú skúšku trysiek a preveriť rozvody, situácia sa rieši.

Odbor dopravy a komunálnych služieb
19. apríl 2019

Matúš G

Poprosím bližšie info ohľadne opravy fontány, resp. jej stavu a čo s ňou ďalej.
24. apríl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
fontána na Hlavnej ulici bola spustená 18. 4. 2019 v obmedzenom režime, v akom bola spustená aj minulý rok. Trinásť trysiek vo vnútri štylizovanej kráľovskej koruny z bronzu bude vodu striekať. Z deviatich trysiek v dlažbe fungujú len štyri. V týchto dňoch kráľovskú fontánu čístí spolupracujúca firma – odstraňuje vodný kameň.
Kto? Odbor dopravy a komunálnych služieb
Kedy? apríl 2019

Odbor dopravy a komunálnych služieb
25. apríl 2019

Juraj

Mozeme ocakavat opravu nefunkcnych trysiek?
26. apríl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
vzhľadom na technickú náročnosť opravy v kamennom telese fontány momentálne hľadáme riešenia vzniknutej situácie.
Kto? Odbor dopravy a komunálnych služieb

Odbor dopravy a komunálnych služieb
26. apríl 2019

Viktor

Rok a osem mesiacov nestačilo?
14. jún 2019

Marian

Najväčšie horúčavy a fontána "Kralovská" ide stále na sucho.😥😥😥
15. jún 2019

5ulo

fontána dnes striekala ostošesť.
17. jún 2019

Viktor

Stav rovnaký ako v aktualizácii Matúša zo 19. apríla 2019 - fungujú 4 z 9 trysiek, tento stav trvá už dva roky.

28.3.2019 som v inom podnete (https://www.odkazprestarostu.sk/trnava/podnety/11015/kralovska-fontana) oznamoval poškodenie "drahokamov", tam je bez odpovede.

Kedy naposledy ste videli fontánu svietiť?
24. september 2019

Michal

Priatelia myslím, že sa konečne podarilo sfunkčniť kráľovskú fontánu, a že je veru kráľovská viďte samy :D
&list=PLoVro4uA3vLP-4HcU0eaTmld042H0TlCI&fbclid=IwAR24AZTafLQ4HXJbgrQW5cn33F136dzI-pmHEReXRQ2sChpnWGmWO5bmhaw
18. jún 2020

Viktor

Fontána začína v obmedzenom režime už štvrtú sezónu :-(
24. jún 2021

Viktor

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, či mesto rezignovalo na plné sprevádzkovanie fontány. V týchto horúčavách by sa to ostrekovanie na zvlhčenie vzduchu zišlo.
Dávam foto z minulého roka, pretože odvtedy sa vôbec nič nezmenilo.
25. jún 2021

Ondrej

Nejde fontana.... nejdu rosice.... maju na haku... Vyhovorky, ze koli jarmoku to nemozu rozkopat, 2 roky uz nebude jarmok a fontana pojde podla mna, az ked sa postavi nova...
04. august 2021

Matúš G

Prosím o vyjadrenie ako ďalej s fontánou? Zostane takto, bude sa opravovať, zruší sa?
24. august 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, aktuálne získavame informácie, aké sú možnosti riešenia uvedeného problému s fontánou. Občanov budeme o tejto téme informovať.

Odbor územného rozvoja a koncepcií
24. august 2021

Ondrej

4 roky zistujete moznosti riesenia problemu? Je to jednoduche rozkopata opravit :) nemate za co....

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania