Zhorené kontajnery

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

Vyriešený
meno
Rasto 12. novembra 2017

Zhorené kontajnery na odpad ul.Čajkovskeho 3

13. november 2017

Fredy

Stále dokola horiace plastové 1100 L kontajnery, ktoré sú znova nahradzované horľavými plastovými kontajnermi. Prečo nie kovovými ?

Prevádzkovateľ sa tvári, ako keby mu stav vyhovoval a horľavosť nerieši. Kto vlastne znáša vzniknutú škodu, prepláca to poisťovňa, alebo sa to postupom času premietne do poplatkov za smeti?

Pri plastových kontajneroch je naviac nebezpečie, že sa oheń prenesie aj na okolie (zeleň, autá, polystyrénové zateplenie budov).

Kovové kontajnery sú cca o 20 % drahšie ako plastové, ale keď sa použijú kovové žiarovo pozinkované kontajnery, tak im ani prípadné vyhorenie obsahu nijako podstatne neublíži a najmä sa podstatne minimalizuje ďaľšie šírenie ohňa.

Priklady ponuky kontajnerov:
http://www.ferex.sk/produkty/kovove-kontajnery-1100-l kovové natierané: 299-315 €, kovové žiarovo pozinkované : 319 – 332 €
http://www.ferex.sk/produkty/plastove-kontajnery plastové: 258 – 264 €
Pri opakovanom odbere budú zrejme aj dajaké zľavy z ceny.

Polopodzemné kontajnery pomôžu, ale nedajú sa použiť všade.

Možno sa nájde niekto z poslancov a požiada zodpovedných o vysvetlenie dlhodobého neriešenia horľavosti kontajnerov v priamom prenose na zasadnutí zastupiteľstva
13. november 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
pre podozrenie, že požiare odpadových kontajnerov sú výsledkom úmyselného konania, venujú hliadky mestskej polície ale aj Policajného zboru SR v nočnom čase zvýšenú pozornosť okoliu kontajnerových stojísk.
Prosíme občanov, aby akékoľvek informácie, ktoré by pomohli podpaľača odhaliť, odovzdali na ktoromkoľvek útvare Policajného zboru, resp. na tel. čísle 158, alebo na útvare Mestskej polície mesta Trnava, Trhová 2 Trnava, resp. na tel. čísle 159.

Mestská polícia mesta Trnava
12. august 2018

Matúš G

Kontajnery vymenené.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania