Reklamná plocha

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

Vyriešený
meno
Peter Drahoš 26. novembra 2017

Rád by som sa spýtal či spoločnosť Tesco má odsúhlasenú novú reklamnú plochu smerom na ulicu Východnú?
Nejak sme si už zvykli, že je tam viac svetla a ruchu vzhľadom na blízkosť skladu, ale určite nie, že pridajú na intenzite osvetlenia.

27. november 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
na predmetnej fasáde objektu TESCO bolo riadnym stavebným povolením zn. OSaŽP/33874-72459/2017/Bč z 19. 9. 2017 povolené umiestnenie nápisu „DECATHLON“. Tento nápis bude osadený ešte z juhozápadnej strany a z juhovýchodnej strany objektu. Ide o nápis pozostávajúci zo svetelných boxov, ktoré budú osadené na jestvujúcu nosnú lištu na obvode fasády objektu. Zo „zadnej“ strany teda severovýchodnej (poloha Sever/Východná ul.) nebola nosná lišta inštalovaná tak, ako je na ostatných stranách. Keďže nápis chceli mať osadený aj z tejto strany, stavebný úrad dal podmienku, že nápis môže byť inštalovaný iba obdobným spôsobom, teda na nosnú oceľovú pozinkovanú lištu. Čo sa týka osvetľovacích telies na tejto strane, tie tam boli už predtým. Nápis DECATHLON bude vyhotovený ako svetelný, takže inštalácia iných osvetľovacích zariadení nebola potrebná ani investorom žiadaná.

Odbor stavebný a životného prostredia
27. november 2017

Peter Drahoš

Nemáte pravdu. Na budobe bi len tie spodné svetlá a ie tie nové halogény ( teraz ešte nesvietia.
27. november 2017

Peter

Tesco bude ako Las Vegas a mesto ide podla svojich vyhlaseni znizovat vizualny smog - nieco tu nesedi. Pochopte, ze ludom to svieti do okien. Mohli by to vypinat aspon na noc, ked je Tesco zavrete. Nieco podobne sa tu riesilo s tou blikajucou opachou na City Arene. Podnet urcite vyrieseny nie je. Je len konstatovane, ze to bolo riadne povolene. To este ale neznamena, ze je to vyriesene.
30. november 2017

Filip

Otazka bola ci je reklama odsuhlasena, takze odpovedali k veci. Ale inak mozem len suhlasit, ze co sa reklamy tyka, tak to ide stale k horsiemu.
01. december 2017

Matúš G

Pribudla reklama Decathlon. Peter Drahoš keď pozrieš na link tak zistíš že tie halogény sú tam už pekne dlho - Street View – aug 2014.
https://goo.gl/TR7kE4
14. december 2017

Adrián Mních

Plne súhlasím, mohli by osvetlenie vypinat aspon na noc, ked je Tesco zavrete

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.