Používanie pyrotechniky na Vianoce

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

Vyriešený
meno
Roman 25. decembra 2017

Dobry vecer. Chcel by som sa informovat ci je pouzivanie pyrotechnickych vyrobkov v sulade so vseobecne zavaznym naríademim mesta Trmava c. 465, kto kontroluje jeho dodrziavanie resp. ci bol niekto sankcionovany za jej pouzivanie dna 24.12.2017.V modranke to "buchalo" veru dost casto.Vdaka

obrazok je ilustrativny

27. december 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
mesto môže v zmysle zákona č. 58/2014 Z. z. o výbušninách, výbušných predmetoch a munícii a o zmene a doplnení niektorých zákonov (ďalej len „zákon“) obmedziť alebo zakázať používanie pyrotechnických výrobkov kategórie F2, F3, T1 a P1. Mesto Trnava tak urobilo prostredníctvom VZN č. 465 v znení VZN 491, v zmysle ktorých je používanie predmetnej pyrotechniky zakázané počas celého roka okrem 31. 12. od 12.00 hod. do 1.1., konkrétne len do 01.00 hod. Používanie inej pyrotechniky ako uvedenej kategórie je limitované zákonom.
Kontrolu dodržiavania predmetného VZN zabezpečuje mestská polícia. Dňa 24.12. nebola za nedodržanie VZN sankcionovaná žiadna osoba. V priebehu roka 2017 bolo zistených sedem prípadov porušenia VZN a boli uložené tri sankcie. Zisťovanie a preukázanie takéhoto konania je z prirodzených dôvodov komplikované.

Mestská polícia mesta Trnava

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania