Kamerový systém

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

Vyriešený
meno
Lukáš 10. januára 2018

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať na možnosť osadenia kamerového systému, ktorý by mala na starosti mestská polícia Trnava a nasmerovaný na objekt Beethovenova 5852 v Trnave. Chcem sa spýtať, či je možnosť, aby polícia kamery zriadila, nainštalovala na sledovanie tohto objektu. Vlastníci bytov by boli ochotný kamerový systém zaplatiť zo svojho fondu opráv. Ide o žiadosť, či by Mestská polícia mohla tieto kamery prevziať pod svoj "patronát". Bohužiaľ mnohonásobne tu došlo a stále dochádza k ničeniu majetku. Vopred ďakujem za návrh riešení.

10. január 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
mestská polícia je v zmysle zákona o obecnej polícii poriadkový útvar pôsobiaci pri zabezpečovaní vecí verejného poriadku. Za týmto účelom je zriadený a využívaný aj mestský kamerový systém. To, čo žiadate, je však sféra zabezpečenia súkromného majetku osôb. Navrhovaný postup nie je akceptovateľný, nakoľko by išlo o suplovanie činnosti súkromných bezpečnostných služieb. Okrem toho takémuto postupu bránia aj finančné, personálne a organizačné možnosti mesta a jeho mestskej polície.

Mestská polícia mesta Trnava

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania