Priechod pre chodcov Kollárova ul.

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

V riešení
meno
Tibor 18. januára 2018

Dobrý deň, v minulosti sa plánovalo toto:
http://www.trnava-live.sk/2013/12/30/na-krizovatke-ulic-sportova-kollarova-pribudnu-semafory/
Samozrejme, všetko ostalo nezmenené, nič sa neurobilo, len sa natiahli káble, zakopali a hotovo.....
Táto križovatka, resp. priechod pre chodcov je životu nebezpečný pre každého chodca, ktorý chce prejsť cez tento priechod - už niekoľkokrát som bol svedkom,ako vodič zastavil len tak tak, aby nezrazil chodca na priechode.
Nedal by sa v záujme zvýšenia bezpečnosti aspoň riadne osvetliť tento priechod tak ako je to napr.na Rybníkovej alebo Sladovníckej ulici?

16. marec 2018

silvia

Ta krizovatka je zivotu nebezpecna aj pre auta vychadzajuce zo Sportovej ulice a napriek niekolkym diskusiam sa este nic nezrealizovalo. Udajne preto, aby sa nerobili este vacsie zapchy na Kollarovej ulici a semafory sa nedaju prepojit s tymi, ktore su velkej krizovatke pri Mc'donalde. No tak sa planovalo a pracovalo za stareho vedenia. Tiez si myslim, ze by bolo nacase poriesit tam semafory.
10. apríl 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
Mesto Trnava pripravuje výmenu všetkých radičov v meste a súčasne bude doplnená cestná svetelná signalizácia aj v tejto križovatke. Termín bude súvisieť od zákonných možností realizácie, teda napr. priebehu verejného obstarávania. Preto prosíme občanov o trpezlivosť pri riešení tohto podnetu.

Odbor dopravy a komunálnych služieb
20. január 2019

Tibor

Dobrý deň,
presne 365 dní od môjho podnetu na stala nehoda, na ktorú som upozorňoval a stále sa nič neudialo v prospech bezpečnosti chodcov a aj vodičov. Na čo sa ešte čaká? Dennodenne sa na tejto križovatke dejú nebezpečné situácie, či už pri prechádzaní cez cestu alebo odbočovaní zo Športovej ulice príp. zo sídliska Podjavorinska na Kollárovu ulicu.
To je taký problém namontovať dve reflektory, aby poriadne osvetlili cestu(priechod pre chodcov)? Alebo sa nad tým bude zamýšľať kompetentný človek až vtedy, keď sa stane nehoda jeho blízkym, resp.známym?

https://mytrnava.sme.sk/c/22031961/dalsi-zrazeny-chodec-tento-raz-na-kollarovej.html?ref=njctse
20. január 2019

Ondrej

Ulica Kollárova-priechod pre chodcov-zle viditeľný

Na tomto preckode zrazilo uz nejedneho cloveka, bolo by vhodne s tym nieco urobit.
26. júl 2020

Rudolf Mičko

Ulica Kollárova-priechod pre chodcov-zle viditeľný

Dobrý deň,

nakoľko na prechode pre chodcov príde niekoľkokrát do roka k vážnej nehode (vrátane smrteľných prípadov, vážnych poranení chodcov). Táto križovka je v riešení od roku 2014: http://www.trnava-live.sk/2013/12/30/na-krizovatke-ulic-sportova-kollarova-pribudnu-semafory/. Do dnešného dňa nebola urobená žiadna náprava. Ide o najnebezpečnejší priechod pre chodcov v Trnave na jednej z najfrekventovanejších dopravných tepien, kde sa stratáva viacero jazdných pruhov: Kollárova, Športová, Sladovnícka ulica.

Mohli by ste nás informovať, kedy bude križovatka (priechod pre chodcov) konečne vyriešená, aby sa stala bezpečnou pre chodcov. ĎAKUJEME za stanovisko.
27. júl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za Váš podnet. Preposlali sme ho na vyjadrenie na príslušný odbor. Podnet budeme aktualizovať.
Kto? Odbor dopravy

Mesto Trnava

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania