Blokovanie vstupu do križovatky

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

Vyriešený
meno
Jaroslav Fekiač 19. februára 2018

Blokovanie - zúženie cesty do kruhovej križovatky a ešte k tomu kúsok pred prechodom. Má prehnity výfuk, čiže tam stojí už dlhšiu dobu...

21. február 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
protiprávneho státia sa každú sekundu na území mesta dopúšťa obrovské množstvo vozidiel. Najmä v prípade státia vozidiel na sídliskách neustále porušuje predpisy veľmi veľa vodičov. Dôvody sú subjektívne – najmä snaha zaparkovať v blízkosti svojho obydlia, ale aj objektívne – nedostatok legálnych parkovacích miest. Ide často o zakázané státie menej ako 5 m od hranice križovatky či od priechodu pre chodcov, zakázané státie na chodníku či zeleni, ale najmä o nedodržanie povinnosti ponechať trojmetrový jazdný pruh pre každý smer jazdy vozidiel.
Napriek tomu, že dopravné priestupky sú najfrekventovanejší delikt, ktorým sa mestská polícia pri svojej činnosti zaoberá, a napriek tomu, že máme vedomosť o neustálom páchaní priestupkov v statickej doprave, nie je možné zabezpečiť, aby každé protiprávne státie motorového vozidla bolo mestskou políciou zistené, a nepovažujeme ani za žiaduce, aby takéto konanie bolo vždy objasňované a riešené ako priestupok proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. Je nutné upozorniť, že v prípade sídliska Na hlinách všetky vozidlá, ktoré stoja mimo miest, ktoré sú dopravným značením označené ako parkoviská, stoja v rozpore s pravidlami cestnej premávky.
Podnet sme preverili dňa 20. 2. 2018 o 15.30 hod. Vozidlo sa na predmetnom mieste nenachádzalo. V prípade spáchania priestupku proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky, ktorého miera spoločenskej nebezpečnosti sa Vám javí ako vysoká, sa prosím obráťte na stálu službu Mestskej polície mesta Trnava prostredníctvom bezplatnej telefónnej linky 159 v čase spáchania priestupku. Na miesto bude vyslaná hliadka, ktorá posúdi, či sa priestupok stal, a ak áno, vykoná úkony smerujúce k jeho objasneniu.

Mestská polícia mesta Trnava
02. marec 2018

Maroš

Dobrý deň,
mňa by len zaujímalo či aj v prípade požiaru hocikde na Hlinách bude mestská polícia takéto protiprávne státie prehliadať. Napríklad na parkovisko k paneláku na hlinách 42, 43, 44 je vo večerných hodinách problém sa dostať osobným autom nie to ešte hasičským alebo sanitkou...
03. marec 2018

Jaroslav Fekiač

Presne tak ako píše Maroš... Jedna vec je, že parkovanie tu je kritické priznávam, druhá vec je, že autá nechávajú na chodníkoch, priechodoch v protismere či v tesnenom priestore takto zaparkované aj celý deň... To je naozaj lenivosť vyjsť a ísť auto preparkovat tam kde zavadzia o 12/13 hod poobede? Tomuto nepochopím... A tiež vždy keď auto parkuje, premýšľam nad tým či tam prejdú hasiči, sanitka keby sa niečo dialo... Ale niektorí si bez rozumu zaparkuju aj cez deň na cestu, pri tom sú voľne miesta na parkovisku...
05. marec 2018

Jaroslav Fekiač

takýchto ľudí mám na mysli :/ na čo zbytočne blokujú cestu? http://www.imageworld.sk/images/ugd3yvvbdrh13j0tti.jpg

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania