Auto pri námestí J.Herdu

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

V riešení
meno
Jakub 19. marca 2018

Toto auto zrejme nepojazdné s defektom je tu odstavené ešte od minuleho roku. Cez deň je v blizkosti univerzity veľký problem so zaparkovaním a zbytočne tu zavadzá.

20. marec 2018

Peter

nie je to nahodou aj priestupok, statie v protismere?
21. marec 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
v zmysle zákona č. 79/2015 Z. z. o odpadoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov môže mesto požadovať odstránenie vozidla z miesta, na ktorom poškodzuje alebo ohrozuje životné prostredie, alebo narušuje estetický vzhľad obce či osobitne chránenej časti prírody a krajiny. Samotná skutočnosť, že vozidlo jeho držiteľ nepoužíva dlhší čas a dokonca ani skutočnosť, že vozidlo nemá platnú technickú a emisnú kontrolu, nie je zákonným dôvodom pre intervenciu zo strany mesta. Skutočnosť, že vozidlo nemá platnú TK je v rozpore so zákonom, a v takomto prípade je kompetentný konať Okresný úrad, ktorý vedie príslušné evidencie a držiteľom vozidiel bez TK ukladá pokuty.
Na základe podnetu sme vec preverili priamo na mieste, kde sme zistili, že neexistuje žiaden z uvedených zákonných dôvodov, pre ktorý by mohlo Mesto Trnava žiadať držiteľa vozidla o jeho odstránenie z verejného priestranstva. Vozidlo však stojí v rozpore s pravidlami cestnej premávky (v protismere jazdy). V tejto veci sme začali objasňovať priestupok proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky.

Mestská polícia mesta Trnava

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania