Podrezané mladé stromčeky na parkovicku pred ulicou T. Tekela

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

Vyriešený
meno
Silvia 18. júla 2013

Na parkovisku pred barákmi na ulici Teodora Tekela ktosi úmyselne podrezal tri mladé stromčeky.
Tie tam boli nasadené namiesto vypíleným siedmich topoľov, ktoré dalo zrejme mesto vypíliť cca v roku 2010. (Usudzujem, že na podnet nejakého, do morku kostí presvedčeného občana, že snáď stromy môžu za jeho alergie... Ale to tu rozoberať nechcem... )
Faktom však ostáva, že toto mesto je préria v obklopená monokultútnymi umelými poliami a ľudia by si mali vážiť darcov pre život potrebného kyslíka - stromy...

19. júl 2013

jozin

je az neuveritelne, ze ked obcania mesto k niecomu dotlacia alebo mesto neico spravi a nieco nasadi potom dojde nas spoluobcan a posle to do kytek... existuje vobec riesenie takychto situacii? Naozaj ptorebujeme policajta s obuskom na kazdom metri?
23. júl 2013

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, pripájam stanovisko odboru dopravy a komunálnych služieb (referát správy zelene):
Na skutočnosť, že novovysadené stromy na parkovisku na ulici T. Tekela sú pri zemi podrezané, sme prišli pri pravidelnej kontrole verejnej zelene už začiatkom júla, kedy stromy začali aj napriek pravidelnej zálievke vädnúť. Stromy boli zasadené na tomto stanovišti v rámci náhradnej výsadby za vyrúbané topole a v budúcnosti mali tieniť rozľahlú plochu parkoviska. Ak podrezané stromy vyschnú, budú nahradené novými v jesennom, alebo jarnom termíne. V tomto prípade je zložité (ak nie nemožné) zo strany mesta zistiť, kto podrezal všetky stromy, ale je možné, že niekto z obyvateľov priľahlých bytových domov videl páchateľa tohto priestupku. Týmto vyzývame obyvateľov, aby neboli ľahostajní k poškodzovaniu zelene a snažili sa upozorniť pracovníkov referátu správy zelene alebo príslušníkov MsP na takéto poškodzovanie v čase, kedy k nemu priamo dochádza.

Gmitterová, ÚKaM
31. október 2013

jozin

Dobry den,
jesen je uz v plnom prude, stromy zial definitivne vyschnute. Viete povedat ci sa nove vysadia tuto jesen alebo az na jar? Bolo by fajn, keby este tento rok, nech nam od jari mozu sluzit. Vopred Dakujem
25. november 2013

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, pripájam aktualizáciu.
Podľa informácií z referátu správy zelene budú stromy dosadené ešte tento rok (v priebehu 1 - 2 týždňov).

Jana Gmitterová, ÚKaM
03. december 2013

jozin

Dobry den,
podrazena stromy boli nahradene novymi. Dkujeme.
Podnet mzoe byt oznaceny ako vyrieseny si myslim.
22. máj 2014

lovefornature

Včera som šla okolo, a všetky stromčeky až na jeden krajný, pri smetných nádobách mali uschnuté listy, kedže pred pár dňami nebola o zrážky núdza, v nutnej zálievke asi problém nebude... Nevšimla som si ani, že by ich bol dáky "inteligent" zase podrezal...
Myslím, že by si tam mala urobiť výjazd kompetentná firma a pozrieť sa čo je vo veci...

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania