Stekanie blata na nový chodník

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

Vyriešený
meno
Pe 16. apríla 2018

Nedávno bol vytvorený nový chodník za domom na Hlbokej 23-26 po jeho zateplení. Tento vyúsťuje do parkoviska a cesty. Pri strane na parkovisku očakávame pri dažďoch, že na chodník a parkovisko začne stekať blato.

Preto by bolo ideálne nasadiť tam trávu, ktorá zamedzí vytváraniu blata a jemne zvýšiť jeho okraj na strane časti s hlinou (viď obr.), aby sa blato zadržalo.

Bola by škoda, keď už mesto spravilo takýto luxusný chodník k zadným východom domu, aby skončil od blata po väčšom daždi.
Ďakujeme vopred aspoň za posadenie trávy a v ideálnom prípade aj za jemne vyšší okraj pri tej tráve.

04. máj 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
palisádu zabraňujúcu odplaveniu zeminy a vysadenej trávy dáme dokončiť, miesto dosypeme zeminou a vysejeme trávou.

Odbor dopravy a komunálnych služieb
04. máj 2018

Pe

Dobrý deň,

len prosím nedajte to spraviť také vysoké ako je ten začiatok. Stačí tam na výšku max. 10 cm (obyčajný obrubník), zeminu tam netreba vôbec sypať. Len dosadiť trávu, ktorá vyrieši väčšiu časť problému. To bude úplne dostatočné. ;-)

Inak by sa výrazným zvýšením okrajov komplikovalo parkovanie a vystupovanie z vozidiel na tom jednom mieste.
ďakujeme.
27. december 2018

Mike8

Pekný večer prajem. Chcel by som Vás informovať, že navrhnuté riešenie bolo zrealizované. Prikladám foto miesta a považejum podnet za vyriešený. Ďakujem.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania