Oprava ihriska

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

V riešení
meno
Peter Strapko 18. mája 2018

Dobrý deň, má mesto v pláne rekonštrukciu, opravu tohto ihriska napr. za multifunkčné ihrisko z liatej gumy? Plus nejaká ta detská húpačka.
Toto ihrisko by služilo mnoho detičkám i dospelým v tejto lokalite. Je v dezolátnom stave. Za odpoveď ďakujem.

18. máj 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
v tomto roku vyčlenil Mestský úrad v Trnave vo svojom rozpočte na ihriská spolu 250 000 E, v každej mestskej časti ide o jedno ihrisko. Cena zahŕňa prípravu, certifikované ihriskové prvky, terénne úpravy, ale aj certifikované dopadové plochy pre zvýšenie bezpečnosti našich detí.
Toto konkrétne vnútroblokové ihrisko nebolo zaradené do plánu, najbližšie ihrisko k tejto lokalite bude v bloku, ktorý sa nachádza na Ulici Teodora Tekela za bowlingom a ďalšie pri Hlbokej ceste (zozadu pošty). V budúcnosti sa mesto sústredí na postupnú rekonštrukciu ihrísk vo vnútroblokoch, ide však o veľké investície, ktoré nie je možné vykonať naraz, preto prosíme občanov o trpezlivosť pri riešení tohto podnetu.
Ďalším spôsobom, ako by sa mohol podnet riešiť, je participatívny rozpočet. Vďaka nemu sa môžu aktívni Trnavčania uchádzať o finančnú podporu zo strany mesta. V tomto roku sú už uzavreté jednotlivé témy aj nápady, ktoré do nich spadajú, ale stále je možné zapojiť sa do participatívneho rozpočtu a využiť financie na obnovu svojho ihriska v budúcnosti. Zopár informácií k tomu, ako participatívny rozpočet prebieha a čo zahŕňa, nájdete na stránke mesta v aktualite: http://www.trnava.sk/sk/aktualita/participativny-rozpocet-pre-trnavu-2018-sa-zacal-dvere-pre-vase-napady-su-otvorene.

Odbor územného rozvoja a koncepcií

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania